MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jacek Cygan Show w Bukowcu

Wiadomości: Region
Czwartek, 18 sierpnia 2016, 13:21
Aktualizacja: Piątek, 19 sierpnia 2016, 8:16
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (17.08) do Artystycznej Stodoły w Bukowcu przybyło kilkaset osób na spotkanie z Jackiem Cyganem. Od pierwszych chwil Jacek Cygan i publiczność nawiązali szczególny rodzaj sympatii, która z każdą minutą przeradzała się w spotkanie bliskich, zaprzyjaźnionych osób. Było to spotkanie w ramach Festivalu Dell Arte.

Przed wykonaniem każdej piosenki ich autor w sposób niezwykle dowcipny opowiadał o okolicznościach jej powstania, emocjach jakie mu towarzyszyły podczas pracy przez co, co chwilę wybuchały salwy śmiechu wzmagane gromkimi brawami. Niewątpliwie nasz region w sposób szczególny przypadł Jackowi Cyganowi do gustu, wystarczy wspomnieć, że już w latach 70 ten wybitny tekściarz przyjeżdżał między innymi z Andrzejem Poniedzielskim do Szklarskiej Poręby na Giełdę Piosenki Turystycznej a od jakiegoś czasu jest też gościem Festivalu Dell Arte.

Do wykonywania swoich piosenek Jacek Cygan zaprosił Kamilę Klimczak, Natalię Capelik-Muiangę, Mariusza Patyrę i Mariusza Szabana, a także Kameleon Quintet, Radoslawa Labakhuy i Artura Sekurę. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć najważniejsze piosenki w twórczości Jacka Cygana czyli: „Baw Mnie”, „Dary Losu”, „Natchnieni” i wiele, wiele innych. Podczas spotkania niewątpliwym urozmaiceniem było brawurowe wykonanie przez Mariusza Patyrę Caprise No.24 Nicolo Paganiniego.

Na dzisiaj organizatorzy festiwalu przygotowali dwa wydarzenia. Pierwsze rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie to kolejne autorskie spotkanie z Jackiem Cyganem, więc jest to wyjątkowa okazja dla tych, którzy nie mogli być na wczorajszym recitalu, by przeżyć pełne literacko-muzycznych uniesień spotkanie. J. Cyganowi będzie towarzyszyła pianistka Kathrin Buczak oraz wybitny scenograf, reżyser, fotograf Leszek Mądzik. Spotkanie odbędzie się w Pałacu Wojanów.

Natomiast o godzinie 19.30 w Artystycznej Stodole w Bukowcu wystąpi kolejna wielka gwiazda festiwalu - Leszek Możdżer, co gwarantuje kolejną olbrzymią dawkę muzycznych emocji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Jelenia Góra – Przestrzeń zastana

O jeleniogórskim rynku

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~gość 18-08-2016 13:34
uwielbiam Pana Jacka Cygana!
~BumBim Bom 18-08-2016 13:53
fajny gość, ciekawie i z pasją opowiada....niestety....w jego dorobku znalazły się również literackie szmiry typu "Pokolenie" dla zespołu Kombii.....ale 95 % tekstów to naprawdę świetna poezja....
~ 18-08-2016 14:28
jaki cygan Jacek Rom
~fan 18-08-2016 20:56
Dlaczego nie ma fotek z widowni?Trochę głupio.Może bym się zobaczył?
~ 19-08-2016 8:03
Dziś prawdziwych Cyganów juz niema
~ 21-08-2016 18:05
Nazwisko bardzo niepoprawne politycznie. Tak jak obecnie czytanka o murzynku Bambo, co w Afryce mieszka. Mama mu mówi: napij się mleka, a on na drzewo mamie ucieka.
~ 21-08-2016 18:07
A kiedy wirtuoz skrzypiec MARIUSZ PATYRA wystąpi w Jeleniej Górze?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Karolina wśród najpiękniejszych!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

10 tenorów – oszałamiające show  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
720
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%