MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jabłoń fundamentem współpracy polsko–niemieckiej

Wiadomości: Piechowice
Środa, 8 października 2014, 13:24
Aktualizacja: 13:47
Autor: Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Fot. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Uroczyste zasadzenie „Jabłoni – Drzewka Przyjaźni” odbyło się 7 października w Pałacu Pakoszów. W spotkaniu wziął udział Starosta Jeleniogórski – Jacek Włodyga, Państwo Ingrid i Hagen Hartmann – właściciele Pałacu, Pan Christopher Schmidt – architekt Pałacu, Pani Urszula Wójcicka – Manager ds. Marketingu, Pan Witold Rudolf – Burmistrz Miasta Piechowice i pracownicy Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

W trakcie ostatniej wizyty władze Regionu Miast Aachen przekazały „Drzewko Jabłoni” dla Powiatu Jeleniogórskiego jako dar w imię długoletniego partnerstwa symbolizującego mocny fundament i silne więzy pomiędzy naszymi regionami i obywatelami.

Partnerstwo z Regionem Miast Aachen trwa już blisko 25 lat i angażuje wiele instytucji, podmiotów oraz osób z dziedziny kultury, sztuki, turystyki, sportu, wspólnej promocji i realizacji projektów międzynarodowych.

Spotkanie choć w pełni poświęcone uroczystemu zasadzeniu drzewka, symbolizuje wieloletnią przyjaźń, która w nieprzerwany sposób rozrasta się wciąż o nowych członków, partnerów, osoby, które w sposób podobny i równie ważny jak dla powiatu, noszą w sobie chęć ciągłego zbliżania naszych narodów, kultur i obyczajów w zjednoczonej Europie.

Jabłoń określona mianem „Drzewko Przyjaźni” znalazła swój nowy dom właśnie na terenie wytwornego i szlacheckiego Pałacu Pakoszów w otoczeniu niezwykłego krajobrazu Karkonoszy z nadzieją, iż stanie się symboliczną atrakcją dla gości i odwiedzających.

Na zakończenie powiat wyraził serdeczne podziękowania Państwu Hartmann za umożliwienie posadzenie drzewka właśnie na terenie Pałacu mając nadzieję, iż pierwsze owoce Jabłoni ujrzymy już niedługo i będą one tak dorodne jak dorodna jest nasza przyjaźń i współpraca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Stop takim przepustom

PiS zaprezentował kandydatów

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Kandydaci PO

PiS ujawnił listy kandydatów

Nad Śnieżnymi Kotłami

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
590
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%