MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Izerskie Kryształy 2014 wręczone

Wiadomości: Region
Wtorek, 17 marca 2015, 7:22
Aktualizacja: 14:40
Autor: Mea
Fot. Arkadiusz Lipin/Andrzej Woźniak
Podczas pierwszego Forum Izerskiego, które odbyło się w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie wręczono Izerskie Kryształy osobom działającym na rzecz promocji Gór Izerskich i Podgórza Izerskiego. Podczas forum odbył się również wykład Szymona Surmacza o społecznej przedsiębiorczości jako szansy dla Gór Izerskich w XXI wieku oraz projekcja jednego z odcinków serialu "Izerskim szlakiem", zrealizowanego w 2013 r. Na koniec wystąpił izerski bard Grzegorz Żak.

- Izerskie Kryształy wręczono: Konstancji Uniechowskiej - artystce, która zaprasza do Wolimierza znanych ludzi sztuki, Dariuszowi Serafinowi - komandorowi Biegu Piastów oraz Leszkowi Różańskiemu, który w Kopańcu tworzy inicjatywy teatralne i archeologiczne oraz pisze książki. Jego autorstwa jest m.in. „Kalendarium kopanieckie” – mówi Arkadiusz Lipin z gazety Góry Izerskie, który wraz z Violettą Pietrzak z AGI prowadził imprezę.

W forum wzięła udział posłanka Zofia Czernow, która objęła patronatem wydarzenie, Zofia Świątek z Urzędu Gminy Stara Kamienica, Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, Witold Rudolf, burmistrz Piechowic oraz inni przedstawiciele samorządów, a także reprezentanci organizacji pozarządowych, naukowcy i artyści.

Izerskie Kryształy przyznało Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich ZAKWISIE, z prezesem Andrzejem Woźniakiem na czele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~duch 17-03-2015 15:02
Burmistrz Piechowic uświetnił wydarzenie, brawo!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla komfortu pasażerów

Zamknięta droga Chomontowa

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%