MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Izerskie Kryształy 2014 wręczone

Wiadomości: Region
Wtorek, 17 marca 2015, 7:22
Aktualizacja: 14:40
Autor: Mea
Fot. Arkadiusz Lipin/Andrzej Woźniak
Podczas pierwszego Forum Izerskiego, które odbyło się w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie wręczono Izerskie Kryształy osobom działającym na rzecz promocji Gór Izerskich i Podgórza Izerskiego. Podczas forum odbył się również wykład Szymona Surmacza o społecznej przedsiębiorczości jako szansy dla Gór Izerskich w XXI wieku oraz projekcja jednego z odcinków serialu "Izerskim szlakiem", zrealizowanego w 2013 r. Na koniec wystąpił izerski bard Grzegorz Żak.

- Izerskie Kryształy wręczono: Konstancji Uniechowskiej - artystce, która zaprasza do Wolimierza znanych ludzi sztuki, Dariuszowi Serafinowi - komandorowi Biegu Piastów oraz Leszkowi Różańskiemu, który w Kopańcu tworzy inicjatywy teatralne i archeologiczne oraz pisze książki. Jego autorstwa jest m.in. „Kalendarium kopanieckie” – mówi Arkadiusz Lipin z gazety Góry Izerskie, który wraz z Violettą Pietrzak z AGI prowadził imprezę.

W forum wzięła udział posłanka Zofia Czernow, która objęła patronatem wydarzenie, Zofia Świątek z Urzędu Gminy Stara Kamienica, Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, Witold Rudolf, burmistrz Piechowic oraz inni przedstawiciele samorządów, a także reprezentanci organizacji pozarządowych, naukowcy i artyści.

Izerskie Kryształy przyznało Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich ZAKWISIE, z prezesem Andrzejem Woźniakiem na czele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Stoi kolej na Kopę

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~duch 17-03-2015 15:02
Burmistrz Piechowic uświetnił wydarzenie, brawo!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Dla kobiet w Czekoladziarni

Studium na początek

GIS Day w szkole

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%