MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Izerski Rodzinny Rajd Rowerowy do Antoniowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 czerwca 2010, 19:26
Aktualizacja: 19:27
Autor: arec
Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie organizuje Rodzinny Rajd Rowerowy do Antoniowa.

Rajd wystartuje 20 czerwca z Placu Ratuszowego o godzinie 10, skąd uczestnicy pojadą do Cieplic. Z Placu Piastowskiego o 10.30 ruszą w kierunku Goduszyna. Tempo rajdu będzie spokojne.

Trasa rajdu o długości 21 km będzie miała następujący przebieg: Jelenia Góra - Cieplice - Goduszyn- Rybnica ( droga rowerowa) - Stara Kamienica - Nowa Kamienica - Kwieciszowice - Antoniów 581 m.n.p.m. Szczegóły dotyczące trasy można znaleźć na stronie internetowej: http://jg-kk.blog.onet.pl.

Zakończenie rajdu zaplanowano na godz. 13 w Leśniczówce „Iwenica”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Janowiczanie znów z medalami

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Logan 9-06-2010 21:55
20. czerwca jest zaplanowana Parada Rowerów !!!
~Krzysztof Pik 10-06-2010 0:02
Zaplanowana Parada Rowerów nie odbędzie się. Powodów nie znam. W zamian miasto zaproponowało zamian aktywnego corocznego spotkania rowerzystów Jeleniej Góry pokazy cyrkowe na Placu Ratuszowym. Wydział Promocji Miasta ma jakieś swoje wizje "jazdy w dobrym kierunku". Moim zdaniem tak nie jest ,bo jedziemy w złym kierunku. Brak jest koncepcji rozwoju turystycznego Jeleniej Góry. Mamy piękne Jeleniogórskie Karkonosze, które nigdy nie były promowane przez miasto Jelenia Góra. Po prostu jakby nie było naszych Jeleniogórskich Karkonoszy powyżej Jagniątkowa. Moim zdaniem najpiękniejszy zespół szejściesięciu pięknych tworów skalnych w Karkonoszach. Podobnie jak Skalne Miasto w Czechach wspaniała atrakcja turystyczna.Najwyższa skała Wysoki Granit najpiękniejsza o zachodzie słońca.Niestety brak jest w Regionie Jeleniogórskim oferty turystycznej, która ułatwiła by poruszanie się szlakami turystycznymi pieszym i rowerzystom za pomocą wgranych śladów GPS wraz wgranymi na mapę informacjami geograficznymi GIS. GIS umożliwia zasięgnięcie informacji o atrakcjach turystycznych miasta o imprezach zabytkach itp na bieżąco. Ponadto wiele ciekawych tras nie jest opisana w przewodnikach, które są przestarzałe i nieodzwierciedlaną rzeczywistości.Moim zdaniem w szerzącym się bezrobociu powinniśmy żyć z turystyki.Jest to recepta na bezrobocie.Tylko potrzebna jest dobra wola samorządowców.Zrobił to Świeradów i zbiera już z turystyki plonu.Niestety nasi wszystko negują nikogo nie słuchają mają swoje wizje,które są powodem upadku gospodarki turystycznej. Wizję rozwoju turystyki rowerowej i pieszej ma jedynie Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie poprzez nowy system. Zamian za przejechanie w paradzie rowerowej proponujemy jazdę z Jeleniej Góry i spotkanie na Bożęj Górze w Antonowie w pensjonacie Iwiennica. Moim zdaniem brak Parady Rowerowej jest uderzeniem w twarz miłośnikom turystyki rowerowej.To jest moje prywatne zdanie .
~Logan 10-06-2010 9:01
2. czerwca na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o wyborze Muzycznego Radia na organizatora Parady http://bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=3939
~tom 10-06-2010 22:11
i tak Jelenia Góra ginie śmiercią naturalną zakłady nie turystyka też nie a takie były deklaracje które składali nasi władcy lepiej organizować takie imprezy z których się coś ma tacy są w naszej Jeleniej samorządowcy nic dla ludzi wszystko dla siebie . Popieram Krzyśka Pika i też to jest moje prywatne zdanie.
Bartek 10-06-2010 22:38
popieram Pana Krzyśka i ~toma : przecież parada to już tradycja, tyle lat się już odbywa. A potem władze miasta są zdziwieni ze mieszkańcy niezadowoleni a i gości nie przybywa- a po co tu przyjeżdżać jak nic się nie dzieje. Sportowych atrakcji praktycznie zero, porządnych lokali ,gdzie można potańczyć bez ryzyka dostania butelka brak, no ludzie i to ma być "stolica Karkonoszy"?!
~Zbigniew Leszek 11-06-2010 13:12
Info ze oficjalnej strony miasta - Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, planowana na 20 czerwca - Parada rowerów zostaje przeniesiona na ostatni tydzień sierpnia br. Termin drugiej imprezy rowerowej zaplanowanej na powyższy dzień - DIRT TOWN, pozostaje bez zmian

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Dobrej zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
889
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%