MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Izerski Klasyk w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 11 lipca 2016, 14:57
Aktualizacja: 15:00
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Piękna pogoda na zakończenie Bike Week'u w Szklarskiej Porębie na pewno dołożyła się do tego, że na starcie stanął tłum kolarzy. Limit startujących został wyczerpany i lista startowa zamknięta.

Na malowniczej i trudnej trasie ze Szklarskiej Poręby przez Piechowice, kapitalne krajobrazy gminy Stara Kamienica do Świeradowa i z powrotem do Szklarskiej, mieliśmy dwa dystanse: FUN (57 km) i PRO (90). Po honorowym starcie peleton przeniósł się do Piechowic, skąd w dwóch turach ruszył na trasę. Na trasie mieliśmy też jedną premię górską - premia Gminy Stara Kamienica usytuowana była na podjeździe w Antoniowie.

Trasa obfitowała w strome podjazdy, kręte zjazdy, długie odcinki konsekwentnie wiodące w górę, a to wszystko we wspaniałej górskiej scenerii z widokami na Śnieżkę, Szrenicę i Stóg Izerski. Peleton od razu rwał się na większe i mniejsze grupy, a decydujaca walka na głównym dystansie rozgrywała się na ostatnich 10 km. Z kilkunastoosobowej grupy co rusz ktoś próbował się oderwać i zadecydować o losach wyścigu. Po pasjonującej walce, na mecie tuż za Zakrętem Śmierci jako pierwszy pokazał się Jakub Oborski (Msport Team), minimalnie na kresce wygrywając z Gracjanem Krzemińskim (Mitsubishi Materials MTB team) i Dominikiem Omiotkiem (Gatta Bike Team). Na obu dystansach rywalizowały również panie: na PRO wygrała Małgorzata Zellner (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), a na FUN Anita Kostecka (Zgrupka Team). W klasyfikacji OPEN na krótkim dystansie zwyciężył Kamil Gromnicki (Żary Cycling Team) przed Dominikiem Takuśkim (Spytkowice) i Adrianem Trychem (KM PSP Szczecin).

Dla wielu zawodników i zawodniczek na co dzień jeżdżących MTB szosa jest miłą odmianą - i jeśli chodzi o zawody i jeśli chodzi o trening. Jednak rzesza szosowych kolarzy w Polsce wciąż się powiększa. Szosa przyciąga i potrafi zawrócić w kolarskiej głowie, a wyścigi takie jak ten potrafią zweryfikować i podsumować ilość i jakość pracy włożonej w treningi. Rywalizacja w górach rządzi się swoimi prawami i wygrywają tu naprawdę najmocniejsi.

Kolejna okazja do ścigania się na pięknej szosowej (i łatwiejszej) trasie już za niespełna miesiąc. Organizatorzy zapraszają bowiem do Gminy Grębocice na kolejny z Szosowych Klasyków już 6 sierpnia. W Grodowcu będzie można pościgać się na dystansie 55 km oraz 110 km. Będzie to również kolejny z weekendów, w trakcie których jednego dnia będziemy mieli wyscig szosowy, a drugiego kolejną edycję cyklu Bike Maraton.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Wbiegną na Przełęcz Okraj

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kfkdj 13-07-2016 10:18
Bardzo ładne zdjęcia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

200 pieczątek w 24 godziny

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
149
Tak
38%
Nie
55%
Nie wiem
7%