MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

IV edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. W poniedziałek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 listopada 2011, 10:56
Aktualizacja: 10:57
Autor: Petr
W najbliższy poniedziałek, 14 listopada w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 przy ulicy Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze odbędzie się już IV edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, akcji z dobrego serca zainicjowanej przez Jakuba Thauera, ucznia „Elektronika”.

Poprzednie edycje akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, którą Jakub Thauer, uczeń „Elektronika” organizuje wespół z gronem pedagogicznym szkoły, miały na celu zebranie krwi potrzebnej choremu na ostrą białaczkę limfatyczną Mateuszowi Napiórkowskiemu z Podlasia. Jak dotąd, Kubie udało się zebrać ponad 100 jednostek! Na tym jednak nie zamierza poprzestać.

– Tym razem zbieramy dla banku krwi. Ot tak, po prostu, bo krew jest potrzebna cały czas. I my cały czas będziemy ją zbierać, dopóki starczy nam sił – mówi nam Jakub Thauer. – Każdy, kto będzie miał chwilę czasu i zechce oddać nam parę kropel, może to zrobić w godzinach od 9.00 do 13.00 w naszej szkole. Liczę na to, że przyjdzie was jak najwięcej – dodaje.

Przypomnijmy, że dawcami krwi mogą być osoby pełnoletnie, których wiek nie przekracza 65 roku życia, i które ważą minimum 50 kg. Osoby te nie mogą mieć jednak „świeżych” tatuaży wykonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy; być leczone krwią lub jej składnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Śmierć na żwirowni

Papierosowy gang rozbity

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Dariusz N 12-11-2011 12:21
I tu muszę z przykrością stwierdzić, że chętnie bym się podzielił tym cennym płynem, ale mamy takie czasy, że przedewszystkim, obawiam się o zakażenie mojej krwi i nie chodzi tu o nieumyślne zakażenie, za takimi akcjami może się kryć organizacja "NWO", a na dodatek nie jestem pewien, czy moja krew trafi do ludzi potrzebujących, a nie, że ktoś będzie zarabiał na takich jak ja. Bardzo mi przykro z tego powodu, ale takie mamy czasy.
~Modlishka 12-11-2011 12:46
do ~Dariusz N - skoro tak chętnie byś się podzielił - nic nie stoi Ci na przeszkodzie żebyś wybrał się do szpitala, skoro nie masz do takich organizacji zaufania. Chcący szuka okazji - a ten który nie ma ochoty - powodu:]
~Dariusz N 12-11-2011 13:43
To się tyczy też i szpitali, poprostu unikam lekarzy.
~ona 12-11-2011 14:01
dlaczego w TAKICH godzinach? czy naprawdę muszę wziąć wolne /aktualnie nie do zrealizowania/ żeby zrobić coś dobrego???
~neff 12-11-2011 18:27
Dariusz, też kiedyś miałam takie zdanie jak ty. ale jestem, honorowym, zdrowym i dumnym honorowym dawcą krwi. w jeleniogórskim szpitalu spotkałam przemiłego lekarza który non stop czuwał nad moim dobrym samopoczuciem, sprawdzał stale mój puls, pytał o to jak się czuję. pijesz herbatkę, kawkę. wszystko jest jednorazowe i sterylne. przy okazji mozna dowiedziec sie o tym jaka mamy grupe krwi i czy przypadkiem nie potrzebujemy pomocy lekarza. a w szpitalu naprawde krew jest potrzebna, i tak maja jej malo wic ani w glowie im jakis handel czy co...
~Dariusz N 12-11-2011 20:21
Droga Neffetko. ;) (Hm... Neff- to chyba jakieś Egipskie imię, lubię te kocie klimaty) Nic i nikt mnie nie zaciągnie tam, nawet, jakby najpiękniejsze kobiety świata, zupełnie nago, pobierały mi tą krew. Pozdrawiam.
Piipi Jelonkowa 12-11-2011 20:27
..do - [~Ona ] .. bo, od północy .. aż do świtu jest "popierana" Twoja krew przez wampiry !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Zamienili przejście w parking

Odpust na Śnieżce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
513
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%