MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Iść drogą św. Jakuba – opowieść Emila Mendyka

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 21 stycznia 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:32
Autor: Org
Fot. Organizator
Terra Incognita tym razem pt. „Na Koniec Świata, czyli iść Drogą św. Jakuba – opowieść Emila Mendyka”. Spotkaniu, które odbędzie się 22 stycznia (piątek) o godz. 18:30 w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie Dolnej (ul. Piastowska 32), będzie towarzyszył pokaz fotografii zaproszonego gościa. Spotkanie poprowadzi Sandra Nejranowska.

Emil Mendyk – pielgrzymowanie to chyba jego naturalny stan bytu, postawa cichości i uważności wobec życia, zupełnie jakby każdy krok mógł przynieść pokój... Mawia o sobie, że jest ochotnym po górach wędrownikiem. Pochodzi z Górnych Łużyc, jednak od kilkunastu lat mieszka pod Karkonoszami. Jest filozofem, przewodnikiem sudeckim, wrocławskim i saksońskim. Pracuje też jako tłumacz, sporadycznie jako dziennikarz. Przetłumaczył na język polski m.in. Księgę Ducha Gór Carla Hauptmanna oraz najstarsze, pisane legendy Karkonoszy. Stara się czytać krajobraz i odkrywać ślady tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce przez ziemię, po której dziś stąpamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promowali się w stolicy

Stoi kolej na Kopę

Jubileusze małżeńskie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Antoni 21-01-2016 14:02
Oj chyba trudno (ze wzgllędu na warunki pogodowe) będzie się dostać do Sz.P. Chętnie uczestniczyłbym w takim spotkaniu ale w Jeleniej Górze. Buen Camino!
~em 22-01-2016 9:26
Dziś pięęęękne słońce i droga przejezdna. O 17.02 jest też pociąg. Zresztą Szklarska jest o te 20 km bliżej Santiago 😊 Buen!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odznaczenia PZN  

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

Marcin Wyrostek patriotycznie w Jeleniej Górze

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
858
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%