MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Ironia pana Stefana

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2007, 18:14
Autor: ROB
Fot. Agnieszka Gierus
Stefan Niesiołowski o narodowym nieszczęściu i kreowanych bohaterach.

Senator Platformy Obywatelskiej i człowiek legenda polskiej opozycji gościł w Jeleniej Górze. Udzielił namaszczenia kandydatom Platformy Obywatelskiej do parlamentu.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju niewiele mówił na temat programu Platformy, za to nie pozostawił suchej nitki na rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
– Jesteśmy gotowi zawrzeć koalicję z PiS, ale tylko wtedy, jeśli premier zrezygnuje z pełnionej funkcji i przestanie szkodzić państwu – deklarował.

Ze znaną ironią w słowach skrytykował też szefa IPN Janusza Kurtykę. – Nie chodzi o to, że w kampanii wyborczej ujawnił nazwiska znajdujące się w teczkach, ale o to, że przy premierze – jako jedynym – dopisano komentarz, że był prześladowany. W ten sposób zrobił z niego bohatera narodowego – mówił Stefan Niesiołowski.

Minister Annę Fotygę nazwał naszym narodowym nieszczęściem. – Kompromituje Polskę każdym swoim ruchem, gestem. A na spotkania członkowskie Unii Europejskiej jedzie tylko po to, żeby coś zawetować – podkreślał.

Stefan Niesiołowski udzielił poparcia Marcinowi Zawile startującemu do Sejmu, oraz kandydatom do Senatu: Beacie Sawickiej oraz Tomaszowi Misiakowi.

Na koniec spotkał się z mieszkańcami, rozdawał autografy i zamienił kilka słów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Dzień Sportu

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~bezpartyjny 28-09-2007 16:56
Jakby nie patrzeć na Pana Stefana mucholapa , to ma wiele trafnych spostrzeżeń i racji jeśli chodzi o ten niemrawy i kosztowny rząd.
~wyborca 28-09-2007 17:30
Pan Niesiołowski Stefan opluwając władzę wybraną w wyborach przez naród, opluwa wyborców.Przystępując do wyborów trzeba się zgodzić z tym, że naród może wybrać nie tak jak byśmy chcieli, nie tak jak chce TV i wara od woli narodu.W ostatnich dziesięcioleciach było tak że pięli się w górę ludzie którzy potrafili skłamać, zeszmacić się(wstępując bez przekonań do zms czy pzpr tylko dla kariery),wstępowali do różnych układzików.Nie oczekujmy więc od elit rozróżniania prawdy i uczciwości.W wyborach postawmy na nowych.Ja stawiam na Ligę Prawicy Rzeczpospolitej.http://www.youtube.com/watch?v=QZpLAvdGm3Y
~PIS TYLKO PIS 28-09-2007 18:01
PIS TYLKO PIS
~jerry 28-09-2007 18:28
Szanowni Państwo miałem nadzieję na jakieś spotkanie zobaczenie Profesora na żywo no i co ?? Pofatygowałem się tak jak jelonka podała a tam mi powiedziano że to jest spotkanie tylko z działaczami Platformy. Myśmy się chcieli spotkac wyborcy. Bo działaczy Platformy jeleniogórskiej wcale nie widać i to chcieliśmy Panu Niesiołowskiemu powiedzieć, że tu w czerwonym zagłębiu potrzeba pracy u podstaw a działacze śpią i jeszcze wyborcom utrudniają spotkania.
~romek 28-09-2007 19:04
niewiele mówił na temat programu Platformy, za to nie pozostawił suchej nitki na rządzie Jarosława Kaczyńskiego. – czyżby brat bliźniak Tuska ??
~niesiołowski 28-09-2007 19:56
wypowiadałem się już wcześniej ale zapomniałem szukajcie na moich stronach internetowych i o mnie "Ciągle trudno określić, komu poza Unią Wolności odbiera głosy Platforma Obywatelska. Ugrupowanie nowe, programowo nieokreślone, udające, że nie jest partią polityczną i celowo unikające zabierania głosu we wszystkich ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych – lecz za to dające popisy hipokryzji i cynizmu, dość skutecznie żerujące na znanych fobiach, ignorancji i naiwnej wierze ludzi zniechęconych do polityki. Liderzy PO już zaczynają napotykać trudności z przekonaniem wyborców do szczerości intencji swych polityków – dobrze przecież znanych, i to nie zawsze z najlepszej strony. Teraz owi politycy nagle zapewniają, że stali się inni, uczciwsi, bardziej autentyczni i bardziej prawdomówni niż wszyscy pozostali. Przy okazji nasuwa się pytanie, jak to możliwe, by ktoś z takim życiorysem jak Andrzej Olechowski – płytki intelektualnie i pod wieloma względami po prostu niewiarygodny – mógł zdobyć kilka milionów głosów w wyborach prezydenckich. PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Ciekawe tylko, czy nastąpi to jeszcze przed wyborami, czy zaraz po."Dziękuje .
~bezpartyjny 28-09-2007 19:59
Nie mówił o programie bo go PO nie ma. Ich kampania to tylko opluwanie i sączący się jad. Chyba w Unii Europejskiej taka nietolerancja w stosunku do jej obywateli jest karana. Ksenofobia, rasizm, nietolerancja i daleko idąca ignorancja to jedyny widoczny program PO. Ci namaszczeni to na starcie już przegrani. Żal mi ich.
~marl 28-09-2007 20:24
Gosciu ma trafne uwagi na temat tych żalosnych PIS–iorów, zresztą oni sami się kompromitują wypowiedziami i tym co robią, tylko ludzie głupio są w nich zapatrzeni. Podchodzi ze słuszna ironią do tych pseudo–reformatorów.
~do jerry 28-09-2007 20:39
chlopie ty i ja to jest plebs, zwykle mieso do glosowania, gdzie ty chcial na salony??? do pani sawickiej, do pana zawily? za wysokie progi na nasze nogi... nie zadawaj pytan, nie dyskutuj... my mamy zamnkca ryje i poslusznie glosowac. PiS czy PO to jedno bagno... wybory samorzadowe cie jeszcze nie nauczyly?
~nieznajomy 28-09-2007 20:55
Niesiołowski to prostak z tytułem Profesora, który ubliża wszystkim którzy są odmiennego zdania i któremu piana leci z ust jak wściekłemu psu gdy się wypowiada o przeciwnikach,przynosi wstyd polskiemu Narodowi i w Parlamecie podobnie jak Lech Wałęsa,obaj wszystko zrobią dla kariery!!!
~Magda 28-09-2007 21:19
Musiał coś gadać, jeśli się nie ma własnego programu.
~Pati 28-09-2007 21:34
Brawo Stefan. Rzeczywiście, nasz obecny rząd kieruje się populistyczną retoryką i przekazem skierowanym do odbiorców seriali sensacyjnych. Poprą go ci którym podoba się Rambo w telewizji, członkowie Solidarnośći (i to nie wszyscy bo jest tam prawdopodobnie niewielki promil osób myślących niepopulistycznie) no i wyznawcy moherów czyli grupy osób wysokiego rydzyka. Obawim się, że w skali kraju PiS wygra. Nie będze to porażka lecz wstyd z którego niektórzy wyborcy będą musieli się kiedyś spowiadać. Pokutę odbędziemy wszyscy. I to by było na tyle.
~wyborca 28-09-2007 21:42
Panie Niesiołowski niedość ,,,,,,ze spóżniłeś sie dobry człowieku 40 min. to po konferencji dla wybrańców nie chciałeś spotkać się z wyborcami.Czekaliśmy w oddzielnej sali 1 godz.i na darmo!Pozdrawimy –ELEKTORAT!!
~Rudy_GUSTAW 28-09-2007 22:12
A na fot. nr 1 wykładowca z WUMLu/WYŻSZY UNIWERSYTET MARKSIZMU i LENINIZMU w Jeleniej Górze, co tu się dzieje,,,, szkoda, że Państwo tego nie widzą :P
~J27 28-09-2007 22:37
A ten komuszek Korzeniewski co tam robi?Dobry z niego kameleończyk! Brawo Zygmunt????????
~kwinta 28-09-2007 22:38
Na 2–gim BETTY robi ucho..:)
~do J27 28-09-2007 23:17
Zygmunt K. i Marcin Z. w odpowiedniej chwili przeskoczyli na Platformę. Ale uważają ,ze wszystko jest OK., Głupi naród to kupi.
~Willy 28-09-2007 23:20
Beatko, trzymaj się, choć to nie takie proste!
~Pablo 28-09-2007 23:43
Idą wybory – Uratuj kraj – SCHOWAJ BABCI DOWÓD OSOBISTY!!!
~do Jerry – 2 29-09-2007 0:06
Jurek daj se pass.Szkoda nerwów. Tylko tych Pisowców wyciąć i będzie dobrze –może będzie?–. Ale trzeba koniecznie. Jakby nie daj Boże wygrali to tylko emigracja wewnętrzna.( drugi raz w naszym życiu?, co 25–lat to samo?, życia w końcu nam zabraknie.). Trzeba zrobić wszystko by ich odsunąć od władzy i od telewizora. Tej ich paplaniny –po swoim wodzu– już słuchać nie można. Ich z rana wszystkich indoktrynują. Co który wystąpi to te same słowa , te same przykłady, ta sama interpunkcja – jak papugi.
~anka 29-09-2007 1:05
UPR _ PO dziekuję
~Gnom 29-09-2007 1:32
Człowiek legenda to Alibaba i Sztirlitz, a jemu daleko..
~Obserwator II 29-09-2007 7:05
Do J27.Z tego co mi wiadomo to p.Korzeniewski pożegnał towarzyszy blisko 20 lat temu.Do dzisiaj to mu pamiętają.Oceniajmy ludzi po tym, co robią a nie tylko,jaką mają przeszłość.Takie wtedy były czasy. Czy gdyby był w dalszym ciągu z "czerwonymi" to byłby to jego plus?Miał odwagę powiedzieć:dosyć, koniec.A poza tym popatrzcie państwo, co on robi dla Jeleniej Góry i jej mieszkańców,jako szef DODN.
~Obserwator II 29-09-2007 7:16
Zapomniałem o jednym:Czy p.Z.Korzeniewski domaga się jakieś funkcji,chce być radnym,posłem? Nie.Jest jaki mi wiadomo–tylko członkiem PO? A swoją pracę zawodową wykonuje dobrze i to od lat.
~sulewska działa 29-09-2007 7:45
Na trzecim zdjęciu od góry to jestem ja ale Pan senator podpisując się nie wiedział co podpisuje.W najbliższym czasie udostepnię moje podziękowanie do wypowiedzi pana Niesiołowskiego i do przypinania łatek nie tylko prostakom ale i tym "na górze".Jaruzelski dostał kamieniem,Kwaśniewskiego obrzucili jajami a ja Niesiołowskiemu dopiekłam podziekowaniem.Na taka osobowość to kamieni i jajek szkoda!!!!!
~Do wszystkich czytających!!!!! 29-09-2007 8:37
Proszę w najbliższych wyborach pamiętać, że to nie przynależność partyjna świadczy o człowieku. Nieodpowiedzialnych , kłamczuszków i intrygantów można spotkać w każdym ugrupowaniu politycznym.Najgorsi są przeskakiwacze z partii do partii w zależności od momentu popularności danej formacji. WIĘC NA TYCH SZCZEGÓLNIE TRZEBA UWAŻAĆ !!!!!!!!!!!!
~Niby Komuch 29-09-2007 8:47
Kto był dobrym człowiekiem za Komuny , to teraz też nim jest nawet jak należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.Jestem w "Sojuszu" i wiem że tam jest grupa b. dobrych ludzi.
~wkurzony 29-09-2007 12:27
Ten facet zieje nienawiścią i trudno go tolerować i traktować poważnie.Rozumię jego ale już powinien się wycofać z polityki dla własnego zdrowia.
~JELKA 29-09-2007 12:42
JEJKU !!! PANIE ZYGMUNCIE KORZENIOWSKI. TRZEBA MIEĆ TROSZKĘ AMBICJI I HONORU. JAK MOŻE PAN STAĆ KOŁO NIESIOŁOWSKIEGO ZNANEGO ZE SWOICH RADYKALNYCH POGLĄDÓW ANTYKOMUNISTYCZNYCH, SKORO BYŁ PAN ZAGORZAŁAYM KOMUCHEM, W LICEUM EKONOMICZNYM NAZYWANYM "CZERWONYM PAJĄKIEM". ZNIENAWIDZONYM PRZEZ WSZYSTKICH. JAK MOŻNA TAK RADYKALNIE ZMIENIAĆ POGLĄDY, W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI. DAWNE CZASY MINĘŁY, SPOKOJNIE DOCZEKAĆ REMERYTURY I W KĄT. NA MIŁOŚĆ BOSKĄ, A KYSZ PAJĄKU !!!!1
~hetman 1 niepokorny 29-09-2007 12:47
Co tam robi z p.Niesiolowskim Zygmunt Korzeniewski – czy ludzie zapomnieli że Zygmunt byl waznym i oddanym aktywistą PZPR , prowadzil sekretariat pierwszego sekr. PZPR w wojewódz.byl jego oddanym donosicielem i kapciowym . Teraz się przefarbowal , chyba nie wspominal o swojej o przeszlości Niesiolowskiemu , bo on wówczas siedzial w pace jak rządzili sekretarze z kapciowymi.Obecnie ktoś udaje że mają poglądy zbieżne !!! i zapewne ważne dla kraju !! Ha, Ha!!!
~kropka 29-09-2007 15:32
Panie Korzeniowski, kończ pan, wstydu oszczędź. Karierowicz czerwony, przefarbowany na PO. Co pan ma wspólnego z Niesiołowskim, chyba to, że nosicie krawaty, ale pan zdecydowanie z logo PZPR. Aparatczyk komuchowy.
~paulina 29-09-2007 15:46
Stefan jest spoko :)
~peowiak 29-09-2007 17:13
Zygmunt rulezz:)
~Rudy_GUSTAW 29-09-2007 17:31
Najbardziej mnie śmieszą takie odpowiedzi w stylu: takie to były czasy, że był w WUMLu czy PZPR... takie to były czasy ale kto nie chciał być w PZPR czy WUMLu to niebył tak samoz SB i UB ZOMO itp. Kto chciał to był. Proste.
~J23 29-09-2007 21:06
Cos ta pani posel niema talentu do malowania się.Wygląda strasznie.szkoda tylko iż w redakcji jest CENZURA na wpisy ludu.
~JELKA 29-09-2007 23:08
napisałam dwa komentarze i nijak doczekac sie nie mogę na ich wstawienie, czyżby cenzura?
~JELKA 29-09-2007 23:21
napisałam dwa komentarze i nijak doczekac sie nie mogę na ich wstawienie, czyżby cenzura?
~halama 1-10-2007 9:22
A miało być normalnie. A co jest? Gdzie są przedwyborcze spotkania z wyborcami? Czy tylko partie wyborcze pójdą do urn głosować?
~przeciwnik 2-10-2007 23:36
Ha NIESIOŁOWSKI . Czas pokazał . Pani Sawicka pójdzie siedzieć za łapówki . Taki cwaniaczek i niezłych ludzi popiera ten pajac . I tacy ludzie mają rządzić wstyd . Cała PO to kolesie tego samego pokroju .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyróżnienie dla samorządowców

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Pod tym samym niebem

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%