MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

IPN w Książnicy. Lekcja historii najnowszej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 grudnia 2010, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: RED
Dziś w Książnicy Karkonoskiej o godz. 17 rozpocznie się wykład dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej poświęcony organizacjom podziemnym na terenie Jeleniej Góry w powojennym dziesięcioleciu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja wrocławskiej serii wydawniczej IPN, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji związanych z ziemią jeleniogórską.

Będzie można nabyć książki: Krzysztofa Szwagrzyka (Kryptonim „Mordercy” (Sprawa ppor. Mieczysława Bujaka): studium prowokacji i terroru, 2009), Jerzy Kirszaka, Jerzego Komorowskiego i Krzysztofa Szwagrzyka (Portret malowany historią: dzieje rodziny Komorowskich, 2008), oraz Roberta Klimentowskiego (W cieniu sudeckiego uranu: kopalnictwo uranu w Polsce w latach 1948-1973, 2010).

Ogłoszenia

Czytaj również

Weekend w Bukowcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

PSZOK tylko bez zaległości

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~z czerwonej 15-12-2010 14:38
NOWY KSZTAŁT INDOKTRYNACJI HISTORYCZNEJ PRZEZ WIARYGODNE ZRÓDŁO INFORMACJI
~xxx 15-12-2010 17:00
i za to spotkanie jutro z samego rana dyrektor bądż dyrektorka książnicy powinna wylecieć z pracy.Niech sobie w domu organizują spotkania z tymi oszołomami z IPN
~Clitoris 15-12-2010 17:17
A dlaczego IPN nie udostępnia akt panów biskupów, arcybiskupów, kardynałów i innych przedstawicieli KK, którzy za czasów komuny tak ochoczo z nią współpracowali?
~cd 15-12-2010 18:35
Bardzo dobrze, niech ludzie wiedzą czemu w kraju są ludzie którzy głosują na PiS i czemu tak nienawidzą tego wszystkiego co ze Wschodu, żeby powtórka nie miała już miejsca. Później ludzie się dziwią, czemu u nas tylu "zatwardziałych" prawicowców, a to nie wina "Jarusia" i szalonych pomysłów "straży przybocznej". PRZEZ HISTORIĘ DO PRZYSZŁOŚCI, a na biskupów też przyjdzie czas ks. Isakowicz- Zalewski to dobry przykład, że "czarni" nie są nietykalni w swoim środowisku.
~paradise 15-12-2010 19:44
Brawo! nareszcie do Czerwonej Kotliny dotarł wiatr odnowy! IPN jest źródłem wiedzy historycznej tej prawdziwej, nie zakłamanej przez komuchów i POstkomuchów.
~m13 15-12-2010 21:26
tym z pierwszych wpisów...gratuluje wiedzy jakiejkolwiek nie tylko historycznej o tym co robi IPN, warto byscie powiedzieli to tym tysiącom zamordowanym i umęczonym przez UB w okresie powojnie tym o których nie mozna bylo mówic przez lata brawo..wam nalezy sie abyscie byli rzeczywiscie w 17 republice rad bo wolnosc nie ma dla was znaczenia... a tylko pełne żołądki
~rech 15-12-2010 22:00
Jeden gość obecny na spotkaniu powiedział że w Polsce komuny nie było. Pan z IPN wił się i plątał żeby nie przyznać jemu racji. Inny, już po zakończeniu spotkania powiedział, że polskich komunistów Stalin zgładził w pierwszej kolejności i tą zbrodnią IPN też powinien się zająć.
~m13 15-12-2010 22:52
brawo ze byles na spotkaniu ale partia komunistyczna działająca przed wojną w polsce to byla organizacja w sklad ktorej wchodzili obywatele polski ale czy polacy ? partia ta nie uznawala panstwa polskiego ale przywódctwo kominternu z siedziba w moskwie więc zagłada jej nie byla zbrodnia przeciwko panstwu polskiemu ale wewnetrzna sprawą miedzy komunistami wrogimi samodzielnej polsce /wiec nic to nie ma wspólnego z pamięcią narodową/ komunisci mieli tyle z polskoscia co kolaborujący z okupantem hitlerowskim w GG a może nawet mniej bo robili to z własnej woli..
~ 15-12-2010 22:55
DOLNOŚLĄZAK. 15 grudnia - to data kongresu zjednoczeniowego PPS i PPR. Powstała PZPR. Dr hab. Szwagrzyk powinien dostosować temat prelekcji do rocznicowych wydarzeń sprzed lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
273
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%