MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Inwestycje drogowe w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 16 lipca 2018, 7:16
Aktualizacja: Środa, 18 lipca 2018, 7:38
Autor: WAC
Fot. WAC
Już niedługo rozpocznie się przebudowa ulicy Kołłątaja w Szklarskiej Porębie. Inwestycja, której realizacja potrwa do końca listopada tego roku będzie kosztowała 1,4 miliona złotych.

Na realizację zadania samorząd miasta pod Szrenica otrzymał dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych początkowo wysokości 908 tys. zł. Wsparcie to następnie zwiększono jeszcze o 212 tys. zł. Wykonawcą prac będzie firma z Rząsin.

Przebudowa ul. Kołłątaja to nie jedyna inwestycja drogowa, która trwa lub ruszy wkrótce w Szklarskiej Porębie. Rychło rozpocznie się przebudowa ul. Stromej. W zakresie prac znajduje się: budowa ponad 300 metrowego odcinka drogi o nawierzchni z masy mineralno-asfaltowej. Ponadto wykonany zostanie chodnik z kostki betonowej i kanalizacja deszczowa.

Trwają również prace na odcinku ulicy Demokratów od skrzyżowania z ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. Zdrojową. Inwestycja obejmuje wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni drogi oraz odwodnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wóz strażacki w nagrodę

Nowy przystanek w Łupkach

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Toy 16-07-2018 8:59
I tak info przez 3 miesiace I niby coś się dzieje. Zenada
~Real 16-07-2018 17:13
Harmonogram prac jest zgodny z kalendarzem wyborczym. Trzy lata pozoracji, a w roku wyborczym... na hura. Niestety ale teraz wszystkie inwestycje są lekko 50% droższe jak dwa lata temu, mamy boom budowlany. Ale co tam, najważniejsze jest przecież wygrać wybory, a pieniądze i tak elektorat zapłaci. Strach się bać jak przyszła kadencja ma trwać pięć lat, dla tych z PO-SLD - innych nie ma i w Szklarskiej i w Karpaczu - to będzie prawdziwy raj, cztery lata nicnierobienia ;)
~Ziuta 17-07-2018 19:50
do: ~Real (17:13)
Real jak zawsze genialny wywód. Ocena sytuacji mistrzowska. Budowales coś, kiedyś? Wiesz ile trwa proces inwestycyjny? Szczególnie za publiczne środki? Zabezpieczenie pieniędzy w budżecie, kosztorysy, przetargi... Za ch..a nie nie da się szybciej. Mędrkuj dalej, bo co ci zostało.
~Real 18-07-2018 16:32
do: ~Ziuta (19:50)
Wiem, że lokalni politycy i urzędnicy są wyjątkowymi nieudacznikami w skali kraju. W jednym masz rację, za co by się nie wzięli to 'nie da się', oprócz tego 'nie opłaca się' i jest jeszcze 'nie da rady'. Pasożyty utrzymywane z naszych podatków zawsze mają wytłumaczenie, a winne jest ich politykierstwo, brak doświadczenia w zarządzaniu prywatną firmą i amatorszczyzna. Nadęte buce, a za ch... nie sprawni menedżerowie.
~Grazia 17-07-2018 7:13
Rzeczywiście, byłam niedawno w szklarskiej Porębie i ogarnął mnie smutek .Te samochody jeżdżące przez same centrum, brak deptaka ,ogólnie słabo dla turystów. Szkoda ,ale może zbyt wiele się spodziewałam
~Gość 17-07-2018 9:29
Oby Władza zabrała się za nadzór tych .'inwestycji ' bo będzie haos jak na Turystycznej trwać to będzie w latach a poprawki trwają do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%