MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Inwazja Sztuki na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 6:48
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2014, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trangraniczna Inwazja Sztuki – pod takim hasłem odbyła się kontynuacja Art&Glass Festiwalu organizowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Do Jeleniej Góry zjechali artyści z całej Polski, a także z Czech. - Po stronie czeskiej Karkonoszy zachowały się działające małe huty szkła, które nadal kultywują tradycję. Działanie hutników szklarskich niestety jest zawodem wymierającym, mało jest specjalistów, którzy wiedzą co można zrobić ze szkła i w jaki sposób - powiedział Andrzej Marchowski z Wydziału Dialogu Społecznego UM.

Na Placu Ratuszowym pojawili się artyści stosujący różnego rodzaju techniki: malowanie na szkle, witraż w starym stylu z wykorzystaniem łączenia ołowiem, ale również te nowoczesne: za pomocą cyny czy pasków miedzi. Zaprezentowano również lampy, dzwoneczki i wiele innych cudnych wyrobów.
W piecach RAKU łączono działalność ceramiczną i szklarską, bowiem w tych piecach glazurą szkliwi się elementy ceramiczne.

Natomiast w sobotę odbył się konkurs na zdobienie bombek pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry i burmistrza Żeleznego Brodu (Czechy). Wykonano około 80 zdobionych bombek. Wszystkie bombki zostaną wykorzystane w grudniu, kiedy to zawisną na tradycyjnej choince na jeleniogórskim Rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maraton charytatywny

Koło ratunkowe dla Flory?

Nieuczciwy deweloper usłyszał wyrok

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 30-06-2014 11:20
Pan Kaczałko jak zwykle -to norma- " zjechało, odbył się , wykonano... nigdy " przyjadą odbędzie się.....Informuję Pana że istnieje czas przyszły i proszę Polonistkę która Pana uczyła żeby to przypomniała Panu może pomoże swoim autorytetem bo ręce opadają
~Ciekawy 30-06-2014 18:36
Powtórka z ubiegłego roku. Nawet wystawcy byli w tych samych miejscach. Brak nowych pomysłów. Szkoda, bo idea była fajna. W przyszłym roku juz nie pójdę, bo ile razy mozna oglądać to samo?
~fajlolołg 1-07-2014 2:05
Nie ma Żeleznego Brodu. Albo Żelazny, albo Železný. Co byście powiedzieli, gdyby ktoś napisał" Yelenia Gora?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Prezes DIOZ za kratkami

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Juwenalia zakończone

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
660
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%