MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Interpelacje, czyli odwracanie kota ogonem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 czerwca 2010, 13:12
Aktualizacja: Środa, 30 czerwca 2010, 7:54
Autor: TEJO
Zdaniem radnego Miedzieńskiego – kostka przy Pasażu Grodzkim położona jest wyjątkowo niestarannie.
Fot. TEJO
Dzisiejsze posiedzenie rady miasta zdominowała pierwsza część, w której trakcie radni składali interpelacje i zapytania. Dotyczyły niemal każdej sfery działalności w mieście i wprowadziły chaos w porządku obrad. – Przekonaliście mnie państwo, że od następnej sesji ten punkt będzie ostatnim – powiedział Hubert Papaj, szef rady miejskiej.

Dziś każda interpelacja otwierała lawinę dyskusji, nad którą prowadzący sesję z trudem panował. Było o bezrobociu i o tym, co takiego miasto robi, aby jak najbardziej atrakcyjnie zaprezentować się na rozmaitych targach. – Trzeba w tym temacie zwołać sesję nadzwyczajną – mówiła radna Grażyna Malczuk. Usłyszała, że to pomysł dobry, ale – w rezultacie – przyniesie niewiele.

Dostało się wydziałowi promocji i informacji za brak chęci sponsorowania wyjazdu jednej z drużyn na towarzyski mecz Podgórzyna. Ekipa miała promować Jelenią Górę, ale magistrat odmówił pieniędzy na przejazd. Środki znalazły się w kasie gminy Podgórzyn i drużyna na turniej pojechała, ale już nie w jeleniogórskich barwach.

Radny Piotr Miedziński wyraził swoje oburzenie stanem świeżo położonej kostki przy ulicy Jasnej przy Pasażu Grodzkim. – Po tym nie da się chodzić w żadnych butach – mówił radny dziwiąc się, jak można było takie „dzieło” odebrać.

Z kolei radny Józef Sarzyńsk chciał poznać przyczyny słabej reklamy niedzielnej giełdy staroci. - Była ona organizowana przez prywatny podmiot, który sam został zaskoczony zainteresowaniem wokół tego targu- odpowiedział Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Giełdy nie zorganizowało Muzeum Karkonoskie, bo na jego dziedzińcu zaczyna się remont. Zdaniem J. Sarzyńskiego o imprezie powinni zostać uprzedzeni restauratorzy w Rynku, aby przygotować się do przyjęcia w niedzielę większej liczby gości i pomnożenia zysków.

Rajcy – głównie z Prawa i Sprawiedliwości oraz SLD – mieli też pretensje do Marka Obrębalskiego, że nie odpowiada w terminie na zapytania. A jeśli odpowiada to - słowami radnego Cezarego Wiklika – odwraca kota ogonem. – Rozważam, czy nie zgłosić skargi do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, bo koty nie lubią takiego traktowania – mówił pół żartem radny Wiklik.

Ostatecznie Hubert Papaj stwierdził, że radni – składając interpelacje – nie przestrzegają regulaminu i zdecydował, że ten punkt będzie od następnej sesji ostatnią sprawą poruszaną na posiedzeniach. Przyklasnął mu głównie radny Wiesław Tomera (PO), któremu kilka razy podczas posiedzenia zadzwonił telefon komórkowy.

Wszystkie pozostałe punkty porządku obrad przegłosowano na „tak”. Radni zgodzili się na finansowanie przez miasto dopłat do wody i ścieków do lutego przyszłego roku. Środki na to zapewnione są jedynie do września. Skąd brać pieniądze potem? Miasto do tego czasu przygotuje jakieś rozwiązanie.

O ponad cztery miliony złotych zwiększy się też budżet miasta. Będzie to możliwe po zwrocie podatku VAT przez jedną z firm oraz dzięki oszczędnościom w różnych sferach przetargowych. Pieniądze trafią – między innymi – na remonty budynków zarządzanych przez ZGL (milion osiemset tysięcy) oraz bieżące utrzymani dróg (osiemset tysięcy). Uwzględniono także remonty nawierzchni ul. K. Miarki i Spółdzielczej, a także inwestycje sportowo-oświatowe (nowy „Orlik” przy SP nr 13). Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych zamiast zespołu z programu „Blisko boisko” dostanie składane sztuczne lodowisko. Radni bez głosu sprzeciwu (trzy osoby wstrzymały się) przyjęli zmiany mając jedynie obiekcje formalne.

Siedem tysięcy złotych – tyle będzie wynosiła Nagroda Miasta Jeleniej Góry, którą rajcy przyznają corocznie. Radni zgodzili się też na wykorzystanie herbu Jeleniej Góry przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą we Wrocławiu, co było ostatnim punktem posiedzenia rady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Zamienili przejście w parking

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Obywatel 29-06-2010 13:51
Pani Grażyna Malczuk SLD ma racje co do tej rady nadzwyczajnej i popieram jej interpelacje. Bezrobocie w naszym mieście jest ogromne i zamiast się zmniejszać to się powiększa, miasto zamiast skuteczniej się promować na targach wśród inwestorów którzy mogliby stwarzać nowe miejsca pracy to nic z tym nie robi i bagatelizuje sprawę doprowadzając do lawinowego bezrobocia.
~JG.dziora 29-06-2010 13:57
nic sie nie dzieje i tak dalej bedzie!
~pipppia 29-06-2010 14:07
Dostało się wydziałowi promocji i informacji za brak chęci....... chęci ten wydział ma...... do malowania sobie pazurki........ Pani Katarzyna ma już metrowe tipsy...... urzędniczka....... WIADOMO KOBIETA!!!!!!!!
~arla 09 29-06-2010 14:36
to jakiś absurd. Ludzie powinni wyjśc na ulice tam pod urząd . Wszyscy bezrobotni , zakłady upadly zwalniają z pracy a miasto ma to w d.....Jak tu zyć i z czego kraśc się nie nauczyłam. Siedzą na stołkach i nic tylko kase liczą .
~rolmops 29-06-2010 15:01
Panie Papaj kiedy odstawisz się pan od koryta - troche samokrytyki i kultury.
~do arla 09 29-06-2010 15:29
Nauczyć się kraść... Moze i tak. Albo lepiej... Naucz się czegokolwiek to znajdziesz pracę.
~asdf 29-06-2010 15:43
kostka na jasnej jest tragicznie położona a co więcej już jedno złamanie na na swoim koncie!
~nn 29-06-2010 17:33
jak widac pogadali sobie a w tym rejwachu nie zapomnieli o nagrodzie potem podpisza odbior diety i dalej slodkie nicnierobienie, Oj , rozliczymy was przy wyborach, darmozjady won ze stolkow , urzadzacie sobie kpiny ze spoleczenstwa
dolnoślązak 29-06-2010 18:16
Głos też zabrała pani Grażynka "w tym temacie" i "na ten moment", ewent. "na tę chwilę"
teessi 29-06-2010 18:31
Ciekawe dlaczego wciąż kładzie się tę okropną kostkę, która już wiele razy nie zdała egzaminu w całym mieście? Kto na tym zarobił? Bo jeleniogórzanie stracili i będą tracić - gubić obcasy, niszczyć obuwie i łamać nogi.
~..do teessi 29-06-2010 19:21
..a kto Ci każe nośic obuwie na wysokim obcasie ! Bierz przykład z męzczyzn,którzy "nie szpanują" dla kobiet w podwyższonym i nie zdrowym obuwiu ! ~Chyba,że ..chcesz podobac się męzczyznom i wydłużyc sobie nogi !~POLECAM .. na tegoroczne lato dla Ciebie,a także dla innych zdrowsze obuwie - crocs !
~ 29-06-2010 19:22
To że niestarannie kostka położona to delikatnie powiedziane !!!! Papaj to szycha nie radny.Jak on postępuje i korzysta z dróg ?? Zgłosiłem na policję jak stał na zakazie przy teatrze i okazało się że bonzusio jest nieruszalny !!! Równi i równiejsi .CZAS NA ODGONIENIE ICH OD KORYTA PÓKI NIE USTAWIĄ SIĘ .CHOĆ CHYBA ZA PÓŹNO !!!!!
teessi 29-06-2010 19:40
Do 29-06-2010 19:21 - Ty nie lubisz mężczyzn... Wiem. A ja mam takie stopy, że jest mi bardzo niewygodnie w całkiem płaskim obuwiu. Taka budowa. Nic nie poradzę. No i ... ja... przeciwnie niż Ty... z tymi preferencjami... Bez urazy... ;-)
~ ..do teessi 29-06-2010 19:59
~OJEJ ! .. .. napisałeś - "nie lubisz męzczyzn" ! ~Chyba jestes jedym z tych od którego nie przyjełam zaręczyn ! .. nie waro się mśćic ! ~Wiesz ..?.. mam w sercu zawsze te słowa:"Wybacz kroplom deszczu,które uderzając o szybę zakłucają ..ciszę"
teessi 29-06-2010 20:14
do 29-06-2010 19:59 - Jestem kobietą (hetero) ... więc rozumiesz... ... Bez urazy... ;-)
~zakbar 29-06-2010 21:02
Region jeleniogórski to zaścianek i zad..pie, bezrobocie jest efektem dostosowania się poziomu zatrudnienia do możliwości rynku, a te wynikają niemalże wyłącznie z turystyki. Reszta powinna wyjechać, bo żadna ekipa im pracy nie zapewni. Ani PO, ani PiS, ani SLD, ani nikt inny, to jest po prostu poza możliwościami sterowania i stymulacji. Nawet Marek O. jak widać sobie nie radzi. A jak już On nie dał rady, no to wybaczcie Państwo...
~i niech... 29-06-2010 21:49
...i niech będziemy uchronieni niebawem od Rady, tej Rady!!
~Giga 29-06-2010 22:17
Temu co odebrał kostkę na ulicy Jasnej - to należy mu ogolić to i owo. Jest to bowiem strasznie spartolona robota.
~Jeronimo 29-06-2010 22:36
Obrembalski to peowczyk wiec czego sie mozna po nim spodziewac. Nie trzeba posiaedzeń żeby wynaleźć lek na rozwój miasta. STREFA EKONOMICZNA. A buractwo siedzi żre i nie wie.
~ 30-06-2010 14:22
Pan radny Szarzyński nie wie że socjalizm się skończył.?? Miasto ma reklamować i dbać o dochody w prywatnych działalnościach gospodarczych, o dochody w knajpach???to dopiero paranoja. Wnukom Panie Radny takie bajki opowiadać i cieszyć się z emerytury.
~zakbar 30-06-2010 21:39
Eee, Pan Sarzyński zawsze był rozbuchanym kapitalistą, ale dla dobra sprawy udawała, że wierzy w socjalizm... Wiadomo jak to drzewiej bywało prawda...?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięta droga Chomontowa

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Odpust na Śnieżce

Śmierć na żwirowni

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
517
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%