MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Internetowi oszuści przed sądem

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Piątek, 29 czerwca 2012, 7:32
Aktualizacja: Sobota, 30 czerwca 2012, 8:31
Autor: Angela
Podawali się za kobiety i proponowali striptiz przez Internet, który użytkownicy sieci mogli oglądać po opłaceniu usługi sms–em. W rzeczywistości oszukiwali internautów i to na duże pieniądze – mowa o Rafale W., Pawle W., Sylwii S. i Łukaszu C., mieszkańcach Piły, przeciwko którym Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w ostatnich dniach skierowała akt oskarżenia do sądu.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że oskarżeni uczestniczyli w czatach prowadzonych za pośrednictwem Internetu, w szczególności na portalu INTERIA.PL, gdzie zamieścili anonse oferując wykonanie usługi o charakterze erotycznym.

- Podawali się za kobiety i proponowali rozebranie się przed kamerą internetową. W zamian użytkownicy mieli uiścić zapłatę poprzez wysłanie jednej lub paru wiadomości SMS na wskazane przez nich numery o treści „20gr”, „25gr”, „30gr” lub „40gr” w zależności od tego, które z oskarżonych dopuszczało się oszustwa – informujeVioletta Niziołek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Już na etapie informowania o treści SMS, który należało przesłać, dochodziło do wprowadzania w błąd osób wysyłających wiadomość, bowiem treść prefiksu sugerowała, iż SMS związany jest z płatnością 25 groszy, 30 groszy i tak dalej. Natomiast w przypadku kierowanych zapytań, przez część osób wysyłających, o koszt jednego SMS, przekazywano informację, iż wynosi on od wartości groszowych do trzech złotych. Oskarżeni nie informowali pokrzywdzonych, że faktyczny koszt, jaki ponosi osoba wysyłająca smsa to 30 złotych 50 groszy.

Dla uatrakcyjnienia swej oferty część ze sprawców korzystała z oprogramowania, które wyświetlało na monitorze osoby oszukiwanej obraz sugerujący, że faktycznie rozmawia z kobietą.
W ten sposób oszukano wiele osób. Oskarżeni zostali już przesłuchani w charakterze podejrzanych i przyznali się do winy. Złożyli też wyjaśnienia zgodne z ustaleniami prokuratury. Całej czwórce grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezent od Szyszaka

Harcerze grali z WOŚP

Wandalizm czy profanacja?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 29-06-2012 10:29
ciekawe ile zarobili na tym nie zgodnym z prawem interesie
~On25JG 29-06-2012 11:05
A przepraszam płacenie za "prostytucję/pornografię/rozbieranki" jest legalne? A gdzie odprowadzony podatek?Przecież ten, kto zgłasza zażalenie jest tak samo winny - płaci za usługę pomijając wszelkie prawa. Jednak ludzie też mają tupet.Sami stukają obleśnymi paluchami na czatach, a potem donoszą na siebie.Innymi słowy złodziej donosi na złodzieja, bo jak nazwać osobę, która utrzymuje takich oszustów jeżeli usługa jest tania (czyli rzekome 25gr), a kiedy okazuje się droższa leci na policję.Polecam zainteresować się równie mocno klientami takich usług. Kto normalny ogląda innych gołych ludzi za doładowanie? Widzę, że jeleniogórzanie mają ciekawe hobby.
~malpka 29-06-2012 11:08
zarobili okolo 200 zlotych
goscniedzielny 29-06-2012 11:08
interes był prawie doskonały, bo gdyby podawali prawdziwą kwotę za sms premium , nikt nie mógłby się do nich przyczepić.
opera-mini.nеt 29-06-2012 11:53
Niggersikowe gangstery!! A on sam wam zaraz wszystko tu wytłumaczy. Na razie go nie ma, bo do ziomka poleciał...
falszywy_rуmcycymcy 29-06-2012 17:10
Niggers, mów coś. Bo cie WOJNA nigdy na GG nie odblokuje. I będzie ~SMUTNE.
Piipi Jelonkowa 29-06-2012 17:17
Niggers Niggers Wer Are You :)
Niggers™ 29-06-2012 17:21
Co tu tłumaczyć ! Na Naiwniakach najlepsze pieniądze ! Czym było by życie Ludzie bez was :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Używki w kulturze

W starostwie są defibrylatory

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
211
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%