MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Interaktywny samorząd pod Szrenicą

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Czwartek, 22 kwietnia 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Karolina
Fot. Archiwum
Szklarska Poręba zajęła czwarte miejsce w dolnośląskim rankingu serwisów samorządowych, w kategorii gmin miejskich. O tym miłym wyróżnieniu poinformował prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, Sławomir Najnigier. Kolekcja nagród i dyplomów dla miasta pod Szrenicą sukcesywnie się powiększa.

Ranking, o którym mowa organizowany jest w ramach projektu „Interaktywny Samorząd – Lider Internetu 2010”. Głównym celem tego programu jest budowanie bogatego merytorycznie i atrakcyjnego wizerunku poszczególnych gmin w przestrzeni internetowej. Serwisy oceniano według następujących kryteriów: zawartość funkcjonalno-merytoryczna, funkcjonowanie techniczne strony, autoryzacja serwisu, nawigacja po stronach oraz stopień interaktywności danego serwisu.

Oficjalna strona Szklarskiej Poręby cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród turystów, jak i samych mieszkańców. Znajdują się na niej aktualne informacje oraz wydarzenia z życia miasta. Władze samorządowe nie od dziś wiedzą, że obecność gminy w przestrzeni internetowej jest niezbędna do tego, aby przyciągnąć turystów. W przypadku Szklarskiej Poręby całe miasto stanowi produkt, który należy umiejętnie zareklamować, a potem sprzedać.

Organizatorami rankingu są, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, Agencja Interaktywna 3Cube i wrocławska Wyższa Szkoła Handlowa. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Wrocław, drugie Oława, a trzecie Karpacz. Szklarska Poręba wyprzedziła takie gminy, jak Legnicę, Polanicę Zdrój, Duszniki Zdrój czy Jawor. Łącznie w rankingu ujęto 36 gmin miejskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

TPD ze św. Mikołajem w kinie LOT

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Obywatel 22-04-2010 9:33
A Jelenia Góra nadal jest 20 lat do tyłu z nowoczesnymi technologiami przedstawiania miasta jako godnego do spędzenia w nim czasu. Przecież ponoć Jelenia Góra to miasto turystyczne więc powinno się je reklamować.
~goscuiki 26-04-2010 11:28
no i co z tego, że szklarska ma ładną stronę. przejdź się ulicami - syfilis zajefajny wszędzie. burdel na maksa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie ze Smarzowskim

Taśmą pod pod kolej linową na Kopę

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Nauczyciele dzieciom

Droga po remoncie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%