MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Interaktywne zabawy dla dużych i małych w BWA

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 listopada 2010, 16:33
Aktualizacja: Czwartek, 4 listopada 2010, 7:12
Autor: Aga
Fot. TEJO
Dziś miało miejsce uroczyste otwarcie nowej wystawy w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Zupełnie nietypowa ekspozycja „Interaktywny Plac Zabaw”, dzieło twórców skupionych w Centrum Sztuki WRO, okazała się zaskakująca zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych gości.

Interaktywne eksponaty, z których składa się wystawa, dają maluchom zupełnie nowe możliwości zabawy i rozwoju. Dla dorosłych z kolei stanowią swoistą zagadkę technologiczną: zastanawiają się, jak są możliwe pewne efekty – powiedziała Joanna Mielech z BWA witając niezbyt licznie zgromadzonych gości, w tym tych szczególnych: dzieci z Przedszkola „Bajka”. – Zaprosiliśmy was na wystawę w nagrodę za bardzo dobrą współpracę z Biurem Wystaw Artystycznych – podkreślił edukator galerii Grzegorz Jędrasiewicz

Dzieci, które zdążyły już zaprzyjaźnić się z elektronicznym psem warczącym z budy tuż przy wejściu do galerii, mogły między innymi malować dotykiem – położenie dłoni na korze drzewa lub zamoczenie jej w wodzie spowodowało bowiem pojawianie się na dużym ekranie np. chmur, drzew lub trawy. Kolejną atrakcją są miecze świetlne (do dyspozycji odwiedzających), których ruch jest urzeczywistniany w różnych barwach na rzutniku. Skutek: na ścianie powstają pełne barw obrazy.

Przedszkolaki mogły dziś także obejrzeć specjalnie przygotowane seanse w mini kinie, gdzie wyświetlane są unikatowe animacji dla dzieci z kolekcji Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego - Antologii Polskiej Animacji. Można także przejść przez wyjątkowy labirynt, dostarczający wielu ciekawych i nowych wrażeń związanych z percepcją kolorów. Przezroczyste zabarwione na różne odcienie ściany labiryntu tworzą w jego wnętrzu kalejdoskopowe efekty.

Wszystkie instalacje znajdujące się obecnie w BWA, zostały opracowane przez Centrum Sztuki WRO, w ramach projektu Przedszkole Mediów. Na uroczystości obecni byli także sponsorzy: Anna Ciszewska reprezentująca firmę Tauron oraz Mariola Elżbieta Lipska, wiceprezes spółki Wodnik.

Na spotkaniu zabrakło trzeciego sponsora – prezydenta miasta Jeleniej Góry, Marka Obrębalskiego. Galeria Sztuki BWA podziękowała także Książnicy Karkonoskiej, mającej swój wkład w przygotowanie wystawy. Patrona honorowego wystawy prezydenta Marka Obrębalskiego reprezentowała Irena Kempisty, naczelniczka wydziału kultury urzędu miejskiego.

„Interaktywny Plac Zabaw” będzie można odwiedzić do 24 grudnia, od poniedziałku do soboty, wstęp wynosi 5 złotych. Zapraszamy i małych i tych większych, bowiem jak zapewnia BWA „każdy może poczuć się czarodziejem, czyli artystą”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

II Festiwal Obrzędów – w czerwcu

Procesja na Zabobrzu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~.. 3-11-2010 17:01
:)
Piipi Jelonkowa 3-11-2010 19:07
~CIEKAWE ..fotki z *pudełka ! Jeżeli ..Tejo,*tam się zmiescił ..to i dla mnie będzie fajna zabawa !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto dyrektorem teatru?

Ojcowie górą!

Słodka wystawa w ODK

„Tworzone Światłem” w Muzeum Karkonoskim  

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1275
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%