MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Inteligentne światła nie dla nerwowych...

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 12 kwietnia 2009, 9:26
Aktualizacja: 9:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kogoś wyraźnie zdenerwowało zbyt długie oczekiwanie na zielone światło. Skutek: zniszczony przycisk przy sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Matejki z al. Wojska Polskiego.

Teraz włączenie zielonego światła dla pieszych z tej strony pasów jest niemożliwe. Pozostaje mieć nadzieję, że pracownicy odpowiedzialni za funkcjonowanie tzw. inteligentnych świateł założą jak najszybciej nowy przycisk.

Potępiając postawę wandala warto jednak zauważyć, że czas oczekiwania na zielone światło dla pieszych może wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojnych pieszych. Bywa, że choć samochody nie jadą, czerwone światło dla przechodniów świeci się w nieskończoność. Może warto to zmienić?

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Straty policzone

Nabór wniosków do 300+  

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~ktos86 12-04-2009 9:52
warto dodać, że to starsi tracą cierpliwość...ostatnio starsza kobicina przeszła przede mną na czerwonym, gdyż nie miała ochoty dłużej czekać, to nie jeden taki przypadek, można wyliczać i wyliczać, też należy dodać, że zielone światło za krótko świeci i jeśli młoda osoba ledwo przejdzie, to co dopiero osoby starsze..
~weteran 12-04-2009 10:07
I bardzo dobrze, powiedzcie mi w jaki sposob te swiatła sa "inteligentne" ?!?!?! Jesli nie wcisniesz tego przyciskku auta i tak stoja na czerwonym, jesli nie zdazysz wcisnac w pore nie przejdziesz, czesto widze jak okolo 20 osob stoi na swiatlach i czeka na zmiane, ale nikt przycisku nie tknął. A Ci niebiescy którzy maja sie za stróżów prawa tylko zacierają rece i wlepiaja mandty za przejscie na czerwonym. Kolejne jak ,że mądre i szlachetne wykorzystanie waszych pieniędzy, żal... Ciekawe tylko kto na tym zarobił
~ 12-04-2009 10:22
Te światła są tak inteligentne jak ludzie rządzący tym krajem.
~rgb 12-04-2009 11:02
Pozostaje mieć nadzieje ze pseudointeligentne światła w końcu zostana wymieniona na inny działąjący poprawnie system!
~M&M 12-04-2009 11:06
Te inteligentne światła miały podobno przyspieszyć przejazd przez miasto, wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie... A to że dla pieszych zielone świeci się za krótko to już inna sprawa. Osoby dorosłe ledwo zdążą przejść na zielonym ale starsze nie mają na to szans. Dołączam się do wcześniejszego stwierdzenia : Jaka władza, takie światła !!!
~M&M 12-04-2009 11:07
Te inteligentne światła miały podobno przyspieszyć przejazd przez miasto, wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie... A to że dla pieszych zielone świeci się za krótko to już inna sprawa. Osoby dorosłe ledwo zdążą przejść na zielonym ale starsze nie mają na to szans. Dołączam się do wcześniejszego stwierdzenia : Jaka władza, takie światła !!!
~ripi 12-04-2009 11:15
Cóż takie super rozwiązania wciela w życie prezydent.
~qba 12-04-2009 11:40
durniejszych swiateł nie widzialem w zadnym innym miescie. zastanawiam sie kto miał biznes w montowaniu tego badziewia...
piipi 12-04-2009 11:42
..czeste dotykanie powoduje,ze material ulega uszkodzeniu.
piipi 12-04-2009 11:43
..do - [~ktos86..]..cierpliwosc..wiaze sie z charakterem.
~marecki 12-04-2009 12:12
Rzeczywiście to bardzo d...lna zazwa jest.. tak czy inaczej działa włacznik czasowy i tyle. Wciskasz czy nie. Tylko monitoring jest wszechobecny... dobrze ze w toalecie nie mam jeszcze kamery! Zachowanie ludzi jest podyktowane wychowaniem, a nie monitoringiem... dajcie mam wychowywac swe dzieci jak należy, a nie zabierajcie je do przedszkoli, złobków... straszne czasy. Dlaczego facet nie może utrzymac rodziny sam pracując?
~do 10:22 12-04-2009 12:14
świetny komentarz i jak oddający istotę :-))). Nie wiem czy jest choć jeden człowiek w JG który dostrzega "inteligencję" tego systemu śiwateł.To jak one sie zmieniają raczej świadczy o tym że są inteligentne inaczej.
~mmm 12-04-2009 12:18
inteligentne światła mają to do siebie, że odpowiadają na zgłoszenie. jeśli nikt nie wciśnie przycisku to zielone sie nie zapali, jeśli nie nadjedzie samochód na jednym wlocie, to na prostopadłym caly czas bedzie zielone. skoro samochody stoją na czerwonym, zielone dla pieszych sie nie pali oznacza to tyle, że nikt nie wcisnal przycisku a na wlocie prostopadłym czas światła zielonego sie jeszcze nie skonczył. co w tym takiego głupiego? światła dla pieszych są tak dobrane, że każdy może przejść, jesli staruszka nie zdąży to samochód ma obowiązek ją przepuścic. jeśli weszła na czerwonym to przy wypadku byłaby to jedynie jej wina. proste i logiczne, ale jak widać caly czas to jest zbyt trudne do pojęcia skoro raz po raz jest artykuł o tym na tym portaliku. jeśli przy teatrze wydłużymy o kilka sekund czas zielonego na przejściach będą się tworzyć korki na wojska polskiego i sudeckiej, a wtedy to dopiero bedzie narzekania...
~jelgór 12-04-2009 12:44
światła są ok, a wandale to nie niecierpliwi piesi, ale klasyczna patologia, która stanowi społeczną dominantę tamtych okolic- ich drażni, że ktoś coś określa, czeoś wymaga, coś proponuje lub po prostu ma; najchętniej widzieliby świat pełen chaosu, nędzy i zniszczenia, bo to jest ich świat, w którym się wychowali i w którym własne dzieci wychowają; w ten sposób niszczenie jest dla nich przywracaniem naturalnego porządku, odrębny problem to styl picia czy ćpania: u większości tych osób alkohol czy narkotyk nie służą zabawie, ale właśnie wyzwalają w nich agresorów, którzy najchętniej biją, rzucają kamieniami, wyzywają swoje konkubiny - używki także przywracają im normalność, dlatego są tak lubiane; do tego jeszcze kolektywistyczne myślenie, niskie wykształcenie, psychiczne i materialne problemy- i zniszczony przycisk w ogóle nie powinien nas dziwić, drogi Tejo:)
~szuster 12-04-2009 12:45
Po co zastepowac inteligencje jakims komputerem? Skoro nic nie jedzie mozna przejsc zachowujac szczegolna ostroznosc. Dlaczego na zachodzie policja nie zawraca sobie d..y tym, ze ktos przechodzi na czerwonym? Co innego u nas, gdzie najbardziej spieszy sie emerytom (ciekawe gdzie) i nie patrza ze wlaza prosto pod kola. Ktos kiedys napisal o takim zjawisku: 'Naturalna selekcja' i nie sposob sie z tym nie zgodzic.
rymcycymcy 12-04-2009 13:11
| ~mmm | ...to o czym kolego opowiadasz to oczywiście teoria - wszyscy wiemy, że tak to powinno działać. Jest jednak pewien szkopuł :) Otóż system, którym zostaliśmy ukarani jest adresowany do miejsc (skrzyżowań) o bardzo zróżnicowanym natężeniu ruchu. Świetnie zdaje egzamin na krajowej ósemce. Główną drogą jedzie niemal nieprzerwany strumień pojazdów, a gdy na bocznej (mało uczęszczanej) pojawi się pojazd, system go wykrywa i włącza czerwone na głównej. W naszym mieście takie rozwiązanie sprawdza się koło szpitala na Ogińskiego. Czerwone na głównej jest włączane tylko, gdy na wyjeździe ze szpitalnych parkingów pojawi się pojazd. Nie ma natomiast żadnego sensu na większości skrzyżowań w centrum. Tam równomiernie nadjeżdżają pojazdy ze wszystkich stron(szczyt trwa praktycznie cały dzień) i całą inteligencję szlag trafia. Bardzo podejrzana inwestycja - kupę pieniędzy wydatkowane bez żadnego sensu :)
~ulyssenardin 12-04-2009 13:28
proponuje teraz reportaż p/t DLA NERWOWEGO WANDALA INTELIGENTNY MANDAT!!.............(i 100 godz. prac społecznych)
~ago 12-04-2009 13:36
do ~mmm - A co w sytuacji, gdy staruszka jest SAMA - NIE MA ŻADNEGO ŚWIADKA - ona WEJDZIE NA ZIELONYM, dojdzie do środka jezdni i wtedy zapali się czerwone światło, a ona nie zdąży przejść i ja samochód POTRĄCI NA ŚRODKU JEZDNI - już jest przecież CZERWONE światło - każdy kierowca będzie bronił się, że ten wypadek był przecież na czerwonym świetle, a ON NIE ZDĄŻYŁ ZAHAMOWAĆ. To o takie sytuacje chodzi. To, że "samochód ma obowiązek" nie oznacza, że kierowca tak uczyni jak piszesz. Jadący ma obowiązek przepuścić przechodzących pieszych gdy zapali się zielone światło, a jednak bardzo wielu kierowców wcale tak nie czyni, zwłaszcza przy wielokrotnie opisywanym tutaj przeze mnie skręcie w prawo na skrzyżowaniu. TO JEDNAK NIE JEST WCALE TAKIE PROSTE I LOGICZNE JAK PISZESZ. Spójrz na to ze strony pieszego, a nie tylko jadącego samochodem. Nie sądzę, aby normalni piesi uszkodzili te przyciski. Wandali nie brakuje w naszym mieście. Chyba, że to PIESZY WANDAL, KTÓRY AKURAT WYSIADŁ Z SAMOCHODU i przeszkadzało mu, że musi się tam zatrzymywać w celu przepuszczenia przechodzących przez pasy.
~ble 12-04-2009 13:56
światła nie są ok. jakiś czas temu stałem na skrzyżowaniu na podwalu bardzo wczesnie rano, jak jeszcze ruch był zerowy. i stałem tam sam na czerwonym, w tym czasie zrobiły sie wszystkie mozliwe zmiany swiateł, oczywiście mi zielone zapaliło sie na koncu. skoro nie radzą sobie z jednym pojazdem na skrzyzowaniu to co dopiero maja rozładować w godzinach szczytu. pieniądze wyrzucone w błoto
~czepek 12-04-2009 13:59
Takie same "inteligentne" światła tej samej firmy założono w na legnickiej obwodnicy i teraz korki są tam nawet o długości 1,5km. Te światła to d...lizm w najczystszej postaci a osoby, które podejmowały decyzje o ich montażu albo nie odbiegają inteligencją od samych świateł albo przytuliły niezłe kopertki. Zostaje tylko mieć nadzieje, że CBA zainteresuje się "inteligencją i swiatłami"
~Cień 12-04-2009 14:26
Popieram wypowiedź, 12-04-2009 10:22. i całkowicie się ztym zgadzam. A przycisk się popsuł, bo to made in China.
~Cień 12-04-2009 14:31
Do postu, 12-04-2009 12:44 | ~jelgór. Pozatym że światła są O.K. to się zgadzam, tylko czyja to wina?
~mmm 12-04-2009 15:43
inteligentne światła mają to do siebie, że odpowiadają na zgłoszenie. jeśli nikt nie wciśnie przycisku to zielone sie nie zapali, jeśli nie nadjedzie samochód na jednym wlocie, to na prostopadłym caly czas bedzie zielone. skoro samochody stoją na czerwonym, zielone dla pieszych sie nie pali oznacza to tyle, że nikt nie wcisnal przycisku a na wlocie prostopadłym czas światła zielonego sie jeszcze nie skonczył. co w tym takiego głupiego? światła dla pieszych są tak dobrane, że każdy może przejść, jesli staruszka nie zdąży to samochód ma obowiązek ją przepuścic. jeśli weszła na czerwonym to przy wypadku byłaby to jedynie jej wina. proste i logiczne, ale jak widać caly czas to jest zbyt trudne do pojęcia skoro raz po raz jest artykuł o tym na tym portaliku. jeśli przy teatrze wydłużymy o kilka sekund czas zielonego na przejściach będą się tworzyć korki na wojska polskiego i sudeckiej, a wtedy to dopiero bedzie narzekania...
~mmm do czepek 12-04-2009 15:49
jeśli już tak mówimy to to nie jest wina producenta, a projektanta programu sygnalizacji, raczej do niego trzeba by było uderzyć z pretensjami i zapytać czemu jest tak a nie inaczej,....
~ 12-04-2009 16:11
zepsuty przycisk to robota pijanych buraków wracających z baletów
~ryps 12-04-2009 16:36
może bardziej uściślę, że te światła są tak inteligentne jak ten co zdecydował aby je założyć. Z założenia inteligencja to sprawność umysłowa! Konia z rzędem temu kto dopatrzy sie inteligencji w tych światłach (i pewnie za razem u tego co zdecydował o ich zainstalowaniu) Ten co zdecydował jest bardzo mało inteligentny, równie dobrze mógł sobie w domu postawić telewizor kineskopem do ściany. Światła się zmieniają jak się zmieniały i nie na zasadzie że jakaś kamera rejestruje natężenie ruchu! jak ktoś tutaj próbuje wyjaśniać! przy skrzyżowaniu Sobieskiego z Placem Kardynała, światła się zmieniają nawet jak nic nie jedzie ! cała inteligencja tych świateł polega na nie zapalaniu zielonego światła dla pieszych - i co w tym takiego inteligentnego ?
~ago 12-04-2009 16:41
Cieniu, made in China to u nas prawie wszystkie urządzenia elektroniczne. Komuś to albo się przydało do czegoś, albo przeszkadzało. Światła dla pieszych powinny być jednak parę sekund dłuższe, natomiast zgadzam się, że lepiej aby były na przyciski, w celu niewstrzymywania ruchu, gdy nikt nie przechodzi.
~Alien 12-04-2009 16:46
Z pewnoscia te inteligentne swiatla przewyzszaja poziomem intelektualnym uzytkownikow chodnikow . Polecam czytac wiecej ksiazek , mowic tylko wtedy , kiedy ma sie cos do powiedzenia , w koncu zdac mature i wreszccie przestac obgadywac sasiadow . Pomoze z pewnoscia .
~do mmm 12-04-2009 16:54
nie jestes z jeleniej a sie wypowiadasz , wiesz gdzie wogole lezy J.G????
~mmm 12-04-2009 18:10
po czym wnosisz? :D
piipi 12-04-2009 18:17
..a moze te inteligentne swiatla ..zastapic SZLABANEM zamykanym na czas przejazdu samochodow.~Pomoze ?.
~Cień 12-04-2009 18:20
Do, Ago i Mmm. Ago made in China to tak dla śmiechu, przecież oczywiste że zrobił to jakiś pijak albo ćpun. Mmm, całkowicie się z tobą zgadzam, a zwłaszcza z postem 12-04-2009 15:49, dodam jeszcze że te światła powinny reagować na obecność pojazdów, tak jak w niektórych miastach, a zwłaszcza w Niemczech, a ta funkcja wogóle nie działa.
~kwakwa do piipi 12-04-2009 18:33
ciebie to chyba bardzo często dotykali...
~czepek 12-04-2009 19:14
Takie same "inteligentne" światła tej samej firmy założono w na legnickiej obwodnicy i teraz korki są tam nawet o długości 1,5km. Te światła to d...lizm w najczystszej postaci a osoby, które podejmowały decyzje o ich montażu albo nie odbiegają inteligencją od samych świateł albo przytuliły niezłe kopertki. Zostaje tylko mieć nadzieje, że CBA zainteresuje się "inteligencją i swiatłami"
~kmam 12-04-2009 19:17
do 12-04-2009 12:18 | ~mmm : bardziej d...lnego, prostopadłego wpisu jeszcze tu nie było
~kmam 12-04-2009 19:23
do 12-04-2009 12:44 | ~jelgór: nie piję, nie palę, nie ćpam, mam jeszcze zdrowe nogi, nie jestem maluchem ani nie mam siwych włosów, pracuję, to co ze mną nie tak, że nie potrafię przejść całego przejścia w trakcie jednego cyklu włączonych świateł zielonych :) ? Czy to też patologia?
~kmam 12-04-2009 19:31
do 12-04-2009 16:46 | ~Alien: skoro jak twierdzisz należy "mówić tylko wtedy , kiedy ma się coś do powiedzenia" - to lepiej zamilknij ...
~Przerzutka 12-04-2009 19:52
Żeby wszyscy wiedzieli - za te "yntelygentne" światła należy złozyć podziękowania głównemu animatorowi ds. deorganizacji ruchu w Jeleniej Górze Panu Czesławowi Wandzlowi - dyrektorowi MZDiM. I tyle w tym temacie.
~obserwuje 12-04-2009 21:17
ciekawe gdzie jest firma zajmująca się sygnalizacją świetlną w jeleniej górze--------Wrocław firma ZABERD he he śmiech na sali czekamy na usunięcie usterek????????
~wkurzony 12-04-2009 21:20
napiszę krótko,te światła to d...lizm,powinna być nagroda JOBLA za ten patent
~Alien do KMAM 12-04-2009 21:24
.......na kolana i do modlitwy bo do nieba nie pojdziesz ......ja nic nie mowie polski obywately , ja pisze .......kumaj troche
~podziękaowania 12-04-2009 21:28
Dziękujemy Ci czesiu
~Zdzich 12-04-2009 21:29
Te całe inteligentne światła są nic nie warte. Kiedyś jak zobaczyłem je w Gdyni (niecałe 10 lat temu) to sobie pomyślałem, że u nas też mogłyby takie być... W końcu się doczekałem... Tylko, że nie tego co chciałem. W Gdyni te światła chodziły wyśmienicie, jeżeli się wcisnęło przycisk, to światło za chwile zmieniało się na zielone, żeby piesi mogli przejść i świeciło się ono chwile, zaś np. na Podwalu można 3 dni czekać na zmianę świateł, a jeżeli już łaskawie zielone się pojawi to dobrze do połowy się nie dojdzie, a zielone już zaczyna mrugać i zmienia się na czerwone.
~Cień 12-04-2009 22:34
Do wszystkich niezadowolonych. Światła są w porządku, tylko obsługa nie potrafi ich odpowiednio zaprogramować. Takich mamy fachowców.
~Cień 12-04-2009 22:53
Do, Ago. Kierowca w pobliżu przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i powinien być gotowy do zatrzymania pojazdu, szczególnie jak widzi ludzi przy przejściu dla pieszych, a jeżeli pieszy, mimo że ma czerwone światło, postawi nogę na jezdni, to powinno się zaczymać i go przepuścić, ponieważ to może być ktoś chory umysłowo albo pijany, a po takich nigdy nic nie wiadomo.
~wyobiektywnie 12-04-2009 23:37
komuś się spodobał guziczek i wziął sobie do domu. teraz pewnie wciska i czeka, aż mu się światło zapali. albo chciał mieć bezprzewodowy i wypróbowywać na innych światłach w mieście :)
~ago 13-04-2009 0:01
do Cień - Ale ja mówie o sytuacji gdy pieszy stawia stopę na przejściu na ZIELONYM świetle, a zdarza się, że nawet wtedy KIEROWCA skręcający w prawo WYMUSZA przejechanie przed pieszym. O wchodzeniu na czerwonym przez pieszego nawet nie wspominam, a jak ktoś tak wchodzi, to jest bardzo nieodpowiedzialny. Ja wiem, że kierowca powinien zachować przed przejściem dla pieszych ostrożność, tak samo jak pieszy, gdy przechodzi przez pasy na zielonym, bo naprawdę zdarza się, że kierowcy przejeżdżąją gdy dla dla pieszego jest zielone nawet wtedy gdy jadą prosto i nigdzie nie skręcają. Całkiem niedawno miałam taką sytuację z rana na przejściu w Jeleniej Górze. Taka jest rzeczywistość.
~miedzianobrody 13-04-2009 8:19
CZESIEK NA PREZTDENTA!!!!!........hahahhahaha
~JaMi 13-04-2009 9:48
do ago: A skąd kierowca może wiedzieć że jakiś ..... zaprogramował światła tak, że zielone włącza się dla samochodów skręcających w prawo i dla pieszych, za to powinna być poważna grzywna dla miasta, bo to sprowadza niebezpieczeństwo dla pieszych jak i dla kierowców. Miejscowy po niedługim czasie będzie uważał, ale przyjezdny ??? A przy Rosmanie czekam na zielone samochody stoją ze dwie minuty a zielone zapala się na 8 sekund po minucie czerwonego dla samochodów, gdzie tu inteligencja ??????? Ktoś zgarnął niezłą kasę za coś czego nie zrobił, bo światła i tak działają cyklicznie a zielone dla pieszych zapala się i tak w cyklu zielonego ale po wciśnięciu przycisku, a czerwone dla samochodów nie zależy od tego czy pieszy wcisnął przycisk czy nie, świeci się taką samą długość czasu.
~Cień 13-04-2009 11:28
Do, Ago i JaMi. W sytuacji gdy kierowca skręca w prawo, musi wiedzieć że zaraz po skręceniu na przejściu jest zielone i musi najpiew przepuścić pieszych, jeśli tego nie zrobi, to jest jakimś k...nem i najlepiej to zgłosić. Ja zawsze się upewniam i patrzę na światła pieszych, taki chwilowy rzut okiem, oczywiście zaraz uważnie obserwuję przejście dla pieszych, nawet jak mają czerwone bo nigdy nic nie wiadomo. Dodam że w Niemczech, w takiej sytuacji na skrzyżowaniach, jest dodatkowe światło dla kerowców, migające na pomarańczowo, oszczegające przed pieszymi. Ogólnie podsumowując, kierowca musi mieć oczy szeroko otwarte, bacznie obserwując drogę i jej otoczenie, pieszy też powinien być ostrożny.
~ago 13-04-2009 13:28
Cieniu, ja to wszystko wiem, i wiem, że w Niemczech jest wyższa kultura jazdy wśród kierowców, także w stosunku do pieszych. I co z tego, że ja wiem, Ty wiesz, ale bardzo wielu naszych kierowców nie wie, że przy skręcie w prawo trzeba przepuścić pieszych, gdy oni mają zielone światło. Chyba zacznę zapamiętywać numery samochodów skręcających w prawo, którzy pchają się przed pieszymi, gdy jest zielone dla pieszych, a pamięć mam niezłą. Trzeba coś zrobić z tymi kierowcami -burakami, którzy tak czynią. Najlepiej utrzeć i ochrzanić.
~JaMi 13-04-2009 14:59
do Cień: Rozumiem, że przed każdym przejściem gdzie stoją piesi zatrzymujesz się niezależnie od świateł bo może mają zielone bo jakiś burak tak ustawił. To, że trzeba przepuścić pieszych gdy skręca się w prawo to wiem i TAK robię. Ale czemu tam w ogóle zaświeca się zielone światło dla skręcających w prawo, powinna być TYLKO ZIELONA STRZAŁKA (było by to zgodne z rzeczywistością) bo nigdy nie można wjechać na to skrzyżowanie bez przepuszczenia tych co mają zielone z Podwala albo pieszych. Światła zielone dla pieszych(na Wyszyńskiego) i samochodów z Sobieskiego powinny być włączane w różnym czasie, dzięki temu było by bezpieczniej i płynniej by się odbywał ruch. Teraz aktualnie dla wyjeżdżających z Sobieskiego jest zielone dla pieszych na Sobieskiego ALBO Wyszyńskiego na przemian...... Problemem tutaj jest w mniejszym stopniu głupota kierowców, a ******* ............ ************ ............. ********** projektantów.
~Alien 13-04-2009 22:32
Forum ekspertow ruchu drogowego , hahahahahaahah . Nie zmieniam zdania , wylacznik madrzejszy od pieszych.
~Cień 13-04-2009 23:27
Do, Ago. Praktycznie na każdym skrzyżowaniu, (oczywiście jak masz zielone światło lub szczałkę) skręt w prawo traktuje się jako warunkowe pozwolenie na jazdę w prawo, bo jak nie zlewej samochody to z prawej piesi. Co do zielonej szczałki, to faktycznie powinny być na każdym skrzyżowaniu, a jak to z nimi jest, to nie zwróciłem na to uwagi, po prostu świeci mi się coś zielonego, to jadę, zwracając uwagę na otoczenie. Przyznam że nawet jak jadę prosto, mając zielone światło i tylko wtedy, to rozglądam się w obie strony i to samo robię zanim wjadę na przejazd kolejowy nawet z rogatkami, wiesz jestem ostrożny, wtym kraju nigdy nic nie wiadomo, choć nie ukrywam że czasem sobie depnę w gaz, ale tylko tam gdzie mogę i jak widzę ludzi to zwalniam do przepisowej prędkości. Jeżeli chodzi o zaczymywanie na skrzyżowaniu, to tylko wtedy kiedy muszę kogoś przepuścić, no chyba że mam czerwone światło.
~Cień 14-04-2009 10:54
Przepraszam, ten post, 13-04-2009 23:27 | ~Cień, nie do Ago, lecz do, JaMi.
~ago 14-04-2009 16:00
do Cień - Mnie także korona z głowy nie spadła, jak przeczytałam to co napisałeś. :-)
~kmam 18-04-2009 14:44
do ~Alien do KMAM: kum...kum...kum.... ;P
~kmam 18-04-2009 14:49
jaki wyłącznik taki ~Alien

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkania z Beatą Kempą

Powstanie dolnośląski szlak zabytków techniki

Spotkali się z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%