MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Integracyjny turniej sztuk walk

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 października 2014, 13:22
Aktualizacja: 13:27
Autor: Telewizja StrimeoTV
Fot. Telewizja StrimeoTV
W sobotę, 25 października w sali sportowej jeleniogórskiej "Gwardii" odbył się integracyjny turniej sztuk walk. W pojedynkach prezentowali się m.in. karatecy, judocy i zawodnicy trenujący ju–jitsu. W ostatnim czasie sporty walki cieszą się coraz większą popularnością. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Trenowali na francuskiej ziemi

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~xxx 26-10-2014 13:55
Karate - walka z cieniem z zamkniętymi oczami. Jeśli Twój trener mówi takie bzdury to znaczy że miernej klasy z niego specjalista.
~:) 26-10-2014 14:26
Karate - walka z cieniem z zamkniętymi oczami...To nie pierwsza opinia dziecka, które trenuje u Pana Mirka. Widać trener musi oczerniać inne kluby aby dowartościować siebie i swój klub. Organizacja zawodów... brak słów. Zapraszam pod koniec listopada na Oyama Top na ulicę Złotniczą Pana Mirka aby zobaczył jak organizuje się zawody a dzieci i ich rodziców aby zobaczyli jak walczy się z cieniem z zamkniętymi oczami;)
~oyama 26-10-2014 15:09
Tylko sensei
~Qń 26-10-2014 16:23
Pani w niebieskim kimonie cyt. ..."Nauczenie dzieci upadków " wtf? Chyba nauczenie padów, psze Pani. Jednak nie ma sie czemu dziwić , tradycyjne ju jitsu jak aikido dla zapaleńców i fanatyków, zero efektywności, tylko pokazy, w realnej walce to lepiej uciekać.
~oyama 1 26-10-2014 19:18
pan R. majda na organizację zawodów dostał od Miasta 10.000 zł, a Pan Mirek 0 zł. zorganizował to własnymi siłami i przy pomocy innych klubów. każdy jest cwany jak dostanie kasę
~ 26-10-2014 19:51
ty "miernej".... a z Ciebie niezły a...lfabeta:):):):)
~:) 26-10-2014 20:06
To nie kwestia pieniędzy tylko układania stołów jak jest już pełna sala, braku mikrofonu przy stole sędziowskim itp. Przede wszystkim jak może zabraknąć medali i pucharów dla dzieci które stanęły na podium? Swoją drogą miasto nie rozdaje dofinansowania ot tak... Są wyniki (nie tylko wśród 8 letnich dzieci) to są pieniądze dla klubu...
~porada-gratis 26-10-2014 21:55
Panie organizatorze Mirosławie B. jako organizator wielu imprez dam Panu poradę a właściwie dwie. I to gratisowo. Jeżeli robi Pan imprezę dla dzieci, zaprasza kandydata na prezydenta miesiąc przed wyborami to dzień wcześniej niedopuszczalne jest napicie się do takiego stopnia że w dniu imprezy chodzi pan na rzęsach. Druga sprawa - jak się samemu czegoś nie potrafi zrobić/zorganizować to trzeba poprosić innych o pomoc a nie udawać że wszystko ma się opanowane a efekty to każdy widział. Bałagan i chaos przez 6 godzin a co by było jak by tak 150 zawodników wystartowało. Strach pomyśleć sobota-niedziela i pewnie jeszcze poniedziałek było by za mało.
~... 27-10-2014 16:18
Wiecie co, nie mogę czytać tych waszych zgryźliwych komentarzy. Człowiek coś robi dla dzieciaków (często z własnej kieszeni), organizuje (nie ważne jak) i spina się, a Wy siedzicie na d___e i co? Tylko plujecie jadem. Moje dziecko wróciło do domu bardzo szczęśliwe i zrealizowane - akurat z medalem, ale wolało piłkę :), stoczyło parę walk ...znowu czegoś się nauczyło i poznało inne sztuki walki. Chyba O TO w tym wszystkim chodzi, nie? Te zawody są przecież DLA NASZYCH UKOCHANYCH DZIECI. A na drugi raz weź się za organizację lub pomóż, albo zostań w domciu i znajdź innego kozła ofiarnego, najlepiej sąsiada. I jeszcze jedno, wszystkie dzieci coś dostały - od pucharu, po medale, dyplomy i piłki ...no i batona :) Wielkie dzięki Panie Mirosławie i proszę się nie zrażać ...pomysł Bomba :)
~Pozytywny 27-10-2014 18:49
hejterzy i zazdrośnicy na Madagaskar !
~tragedia 27-10-2014 21:27
Ciężko nie komentować tych przepełnionych zawiścią i zazdrością komentarzy... Komentarz wypowiedzi kilkuletniego dziecka, które z całą pewnością miało na myśli mało atrakcyjne dla niego KATA a nie walkę samą w sobie.. Żenujące... Nikt z trenerów czy instruktorów uczących SZTUKI WALKI, znający kodeks BUSHIDO, KULTURĘ JAPOŃSKĄ CZY CHIŃSKĄ (w zależności od miejsca "narodzenia" się określonej SZTUKI WALKI) nie mówiłby swoim adeptom niczego co dyskryminuje innych... SZTUKA WALKI to nie sport to SZTUKA przez duże S, w której walka jest elementem jednym z wielu. Wystarczy poznać znaczenie słowa SZTUKA!!! Nikt nie pisze o kulturze, uczciwości, prawości, pasji... Najważniejsze dla nas jako rodziców jest bezpieczeństwo naszych dzieci i ich zadowolenie!!!......... C.D.N
~tragedia 27-10-2014 21:28
Dzieci były szczęśliwe, więc czego więcej chcieć!!! Nie spędzały soboty przed monitorem czy w ciemnej uliczce z używkami w ręku!!! Dobrze się bawiły wśród rówieśników!!!... Ju Jitsu, Aikido dla zapaleńców i miłośników, zero efektywności, tylko pokazy??? Cóż za bzdura!!! Jeżdżę ze swoim dzieckiem na zawody od dawna, widzę i wiem więcej niż ci którzy to piszą!!! A pokaz Ju Jitsu jak zawsze emocjonujący i pełny wrażeń! I o to chodzi!!! Bardzo miło się na to patrzy!!!... Dla mnie jako rodzica wcześniej napisane zaproszenie aby "zobaczyć jak walczy się z cieniem z zamkniętymi oczami" to nie zaproszenie tylko przestroga! Dla mnie te słowa brzmią jak: „Proszę przyjść i zobaczyć jak nasi wychowankowie kopią się i okładają pięściami... Zapraszamy!”....... C.D.N.
~tragedia 27-10-2014 21:28
No aż trudno się powstrzymać, aby nie wysłać swojego kilkuletniego dziecka na takie zajęcia.... Bardzo źle to wygląda jak swoje nieporozumienia rozstrzygacie w takich miejscach. Jeśli i jednym i drugim zależy na adeptach to w ten sposób działa to odwrotnie... Zniechęcacie w ten sposób własne dzieci i ich rodziców!!!... Róbcie tak dalej to nie będziecie mieli kogo uczyć!!! Za wyjątkiem szalikowców!!!...... C.D.N.
~tragedia 27-10-2014 21:29
Byłem świadkiem wypowiedzi „Pani w niebieskim kimonie” (całego wywiadu) i słowa przez nią przedstawione w TV to słowa wyrwane z kontekstu. Jej słowa jak i Pana Mirosława odebrałem jako zaproszenie w celu poprawy koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej swojej pociechy a przy okazji nauczenia się podstaw samoobrony a nie jako zaproszenie do obijania sobie twarzy.... Największą umiejętnością walki jest umiejętność uniknięcia walki!!! Tego się najpierw nauczcie a później nauczcie tego nasze dzieci!!!! Dalekowschodnie sztuki walki a kultura POLSKA!!!
~do Tragedia 28-10-2014 8:41
Mylisz pojęcia - Efektywność to umiejętność wykorzystania danej techniki w realnym zagrożeniu , efektywnośc oznacza że technika nie musi być widowiskowa z setką wyskoków i okrzyków, efektywnośc to prostota która działa. Natomiast Efektowność to właśnie Aikido i tradycyjne skostniałe ju jitsu. Dobre na pokazy i do zabawiania tłumów. Nie życzę nikomu aby musiał kiedykolwiek wykorzystać nauczone techniki ale obawiam się że spotkanie szalokowca czy kibola który nauczył się "bić" na ulicy i będzie chciał zaczepić adepta aikido czy ju jitsu skończy się tragicznie dla tego drugiego. nie sądze żeby kibol grzecznie stał i czekał .
~Tragedia 28-10-2014 10:26
Widzę, że jednak nic nie rozumiesz z tego co napisałem. To co napisałem tyczy się tych idiotycznych, żałosnych komentarzy zamieszczonych powyżej, podejścia i zrozumienia zagadnienia SZTUKI WALKI a nie efektywności czy efektowności!!! SZTUKI WALKI to sposób na życie, realizowanie swoich pasji, kształtowanie charakteru i psychiki oraz przede wszystkim nauczenie się kultury budo. Niech każdy robi to co lubi i nie komentuje tego w czym inni znaleźli swoją drogę życia... W konfrontacji realnej walki z doświadczonym przeciwnikiem gdzie o twoim losie może zadecydować najmniejsze potknięcie czy błąd nie pomogą Ci 10 DANY z różnych SZTUK WALKI. Jeśli Ju Jitsu jest tak mało efektywne to dlaczego wykwalifikowane służby specjalne i zawodnicy MMA szkolą się głównie w technikach Ju Jitsu?.... C.D.N.
~Tragedia 28-10-2014 10:27
A umiejętność wykorzystywania technik ani trochę nie jest zależna od rodzaju uprawianych SZTUK WALKI czy wyuczonych technik. To Ty mylisz pojęcia... Jeżeli Ju Jitsu czy Aikido oprócz samoobrony jest dobre do zabawiania tłumów to tylko się cieszyć!!! Jeśli osoby wykonujące pokazy i osoby oglądające bawią się tak samo dobrze to czego chcieć więcej... Lepiej oglądać widowiskowe pokazy jak starcia kiboli w wiadomościach... Prostota która działa? Kupmy naszym dzieciom pistolety. Nich nie uczą się prawości, kultury i umiejętności unikania konfliktów tylko używania broni palnej. To dopiero prostota!.... C.D.N.
~Tragedia 28-10-2014 10:28
Niezależnie od tego jaką SZTUKĘ WALKI czy sport uprawiają nasze dzieci należy się z tego cieszyć. Nich robią to dalej w pełni zaangażowania realizując swoje pasje. Lepsze to niż siedzenie przed TV, tabletem, smartfonem, grami video itd..
~>myślenie 28-10-2014 11:18
Czytając co niektóre komentarze nasuwa mi na myśl tylko jedno zdania : Dra­matem naszej epo­ki jest to, że głupo­ta zab­rała się do myślenia.
~karanba 28-10-2014 20:22
ja się pytam gdzie buli rodzice kiedy pan trener ju jitsu wkładal do głowy temu dziecku te brednie o karate , kata i zamkniętych oczach. dzizass
~wrrrr 29-10-2014 19:32
Ludzie... Czytam powyższe komentarze i czuję, oględnie mówiąc niesmak. Jakie to wszystko ma znaczenie, gdy dzieci wracają do domu zadowolone? Organizacja była słaba - to fakt, ale te błędy są zauważone i będą wyeliminowane w przyszłości. Nie można porównywać turnieju zorganizowanego własnymi siłami z turniejami, które są porządnie dotowane. Najbardziej boli mnie jednak fakt, że zamiast dążyć do integracji pomiędzy poszczególnymi klubami Sztuk Walki, licytujecie się który lepszy. Wszystkie są wartościowe i mają podobne założenia i genezę. W tym turnieju najcenniejsze było to, że nastąpiło przełamanie barier między klubami, na rzecz współpracy. Podążanie tą drogą przyniesie TYLKO korzyści naszym dzieciom, które nie mają takich idiotycznych zakusów kategoryzacji jak ich rodzice. Koniec :-P
~S-gas 30-10-2014 12:28
Dzieciaki z Ju-Jitsu i Aikido wykazały się całkiem niezłą skutecznością w konfrontacji z tymi "lepszymi" stylami. Za kilka lat treningów będą posiadały taki sam poziom w porównaniu do BJJ i innych. I zadajcie sobie pytanie co wybrać: interdyscyplinarny turniej z jakimiś tam drobnymi wadami czy nic? Ja podziwiam ludzi, którzy starają się coś zrobić dla innych kosztem własnego czasu i pieniędzy. Mam nadzieję, że kolejny turniej będzie dysponował już budżetem, który pozwoli na uniknięcie niedociągnięć z pierwszej edycji. Mam też nadzieję, że możliwość konfrontacji pomiędzy różnymi stylami docenią trenerzy z innych klubów. popieram też hasło: hejterzy i zazdrośnicy na Madagaskar !
~podsumowanie 2-11-2014 23:27
te wszystkie wpisy : jak było fajnie mimo drobnych niedociągnięć to wpisał sam BOŁOCIUCH bo ten co był i widział to wie że była jedna wielka żenada. I przed rodzicami (których dzieci nie dostały medali i pucharów mimo zajęcia pierwszych miejsc) i przed obrębalskim i wrotniewskim którzy stali jak palanty i świecili oczami " w co ten k...n nas wpakował miesiąc przed wyborami" . Brawo panie Bołociuch lepeij tego by nikt nie spierd.... A dyplomy na ścianie które rześ pan se powiesił ... to do kibla. Człowiek jaki jest każdy widzi i papier tu nic nie pomoże . A uczciwość i kodeks samuraja to ostatnia rzecz do której ma pan prawo się odwoływać, wszystko to gra pozorów. Może tak po koszulce o 5 rozmiarów za dużej da pan dzieciakom na otarcie łez.... jak to pan potrafi (ale za darmo z radymiasta)
~Podpisujmy się tak jak Mirek! 6-11-2014 11:48
Mireczku, widzę, że się Ciebie coraz bardziej boją. Nie przejmuj się. Otworzyli po wakacjach sezon a tu niewiele dzieci. A oni patrzą na dzieci jak na comiesięczne wpłaty. Żaden się nie podpisał imieniem i nazwiskiem. Tylko Ty. SZACUN.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przed nami decydujący turniej

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
668
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%