MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Integracyjny Dzień Tańca w SOSW

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 kwietnia 2018, 7:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 5:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze gościł dzieci, młodzież i seniorów, którzy pokazali, że tańczyć każdy może bez względu na wiek, umiejętności czy stopień sprawności ruchowej. Zabawa została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada na 29 kwietnia.

- Chcemy pokazać dzieciom, że każdy może tańczyć i są różne rodzaje tańca - podkreśliła cel nowej inicjatywy Małgorzata Rybarczyk-Rokita, nauczycielka w SOSW. W trakcie imprezy wystąpili podopieczni placówek specjalnych, a także grupy taneczne ze szkoły Kurzak&Zamorski, grupa hip-hopowa z MDK oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zakończenie tancerze i publiczność, mogli bawić się wspólnie, co było doskonałym zwieńczeniem integracyjnej imprezy.

- Taniec to muzyka i ruch. To pełni rolę terapeutyczną - każda forma ruchu, pokazania tym dzieciom, że można coś zrobić dla siebie, jest bardzo ważna dla nich - dodała nauczycielka z Kruszwickiej. Pierwsze takie wydarzenie w SOSW może być wstępem do dalszej współpracy, bowiem Grzegorz Gigiel z Młodzieżowego Domu Kultury zadeklarował, że będzie czasem przychodził i poduczy tańca podopiecznych szkoły specjalnej.

- Najważniejsza jest integracja i kontakt ze środowiskiem zewnętrznym - podkreślił Romuald Szpot, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, który z radością przyjął do realizacji inicjatywę nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~śmiech przez łzy 29-04-2018 13:28
Ja,cały jestem zbudowany z ran,duszę na ramieniu mam,ale jak się śmieję,śmieje się ze mną cały świat.Genialny poeta mój ukochany Edward Stachura.
~cza cza 29-04-2018 14:48
I live because I dance.Dance me to the end of love.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Czytelniczka: drogo i brudno

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%