MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Integracja z MOPS

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 8:57
Aktualizacja: Czwartek, 21 czerwca 2018, 13:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz siódmy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował w Jeleniej Górze festyn integracyjny pod hasłem: „Walka z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Przedstawiciele 44 organizacji i partnerów bawili się na Placu Piastowskim i w Parku Zdrojowym.

W trakcie festynu odbyły się liczne występy artystyczne i pokazy. Daniel Sielski recytował własne wiersze, wystąpiła grupa taneczna Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, pokaz kravmagi, a także występy przedszkolaków z Miejskich Przedszkoli Nr 11 „Krasnala Hałabały”, 27 „Okraglaczek”, Miejskie Integracyjne Przedszkole Nr 14 i Niepublicznego „Król Maciuś”. Ponadto wystąpił zespół śpiewaczy Szklarki, zespół wokalny Agat, zespół Sokolik oraz Sachiel. Można też było obejrzeć spektakl „Czerwony kapturek” w wykonaniu rodziców ze Szkoły Podstawowej Nr 13.

Wśród przybyłych organizacji i firm, które na swoich stoiskach prezentowały przedmiot swojej działalności były przede wszystkim te, które pracują w obrębie niedostosowania i wykluczenia społecznego.

- Organizacje te uczestniczą z nami w festynie już po raz siódmy - podkreślił Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Idea od początku była taka, aby w jednym miejscu i czasie spotkało się jak najwięcej osób i instytucji, dla których problemy osób zagrożonych niedostosowaniem i wykluczeniem nie są obce - dodał dyrektor.
- Impreza miała cele informacyjne, edukacyjne, ale i rozrywkowe - podkreślali organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 18-06-2018 11:24
według mnie to może być marnotrastwo lub wyprowadzanie hajsu. Górnolotne, szczytne hasła a w praktyce jakaś pani przez godzine podskakuje w rytmie polodisco. Ciekawe ile i gdzie poszlo na to hajsu?
~ 18-06-2018 11:27
Gdyby to ode mnie zależało to bym wylosował albo wybrał kilka potrzebujących osób z MOPSu i ten haj im dał a tak robi sie impreze i hajs wędruje do kieszeni kogoś innego.
użytkownik facebook 18-06-2018 14:37
Jeśli lokalne władze będą kreatywne, kompetentne, przychylne przedsiębiorczości to i region stanie się bogatszy a tym samym mieszkańcy mniej ubodzy. Ważne aby bardziej się starali, aby w ogóle się starali. :)
~gratki 19-06-2018 11:23
mi sie podobalo :) brawo
użytkownik facebook 19-06-2018 22:08
Inteligencja jebana siedzi sobie na pastwowym garze i robi pokazowki dla tych ktorych panstwo okrada pozwalajac na takie zarobki haha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla obrońcy ojczyzny

Na kanwie muzyki, czyli wybitny wiolonczelista w Filharmonii Dolnośląskiej

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Zmarł ks. Józef Stec

Barbórkowa feta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%