MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Integracja w Żeromie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 maja 2018, 9:23
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2018, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 28. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 odbył się Bal Integracyjny, na który społeczność Żeroma zaprasza uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego. Impreza, która ma wspaniałą tradycję po raz kolejny sprawdziła się i wszyscy bawili się wspaniale.

Tym razem do szkoły przy ul. Kochanowskiego przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej SOSW z Wolności. Impreza, która odbywa się w okolicach Dnia Dziecka zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Żeroma, a do udziału są wybierani ci, którzy nie mają problemów z nauką.

- Zawsze mamy pełną pulę chętnych, którzy nam pomagają. Taka impreza daje bardzo dużo radości, ale też naukę tolerancji. Jesteśmy wszyscy razem, bawimy się wspólnie - powiedziała Anna Chrapusta, pedagog szkolny w ZSO Nr 1.

Zabawa rozpoczęła się od prezentacji spektaklu przygotowanego przez podopiecznych placówki przy ul. Wolności. Przedstawienie jest wynikiem przygotowań do Przeglądu Zespołów Szkół Specjalnych, który odbył się w Wojcieszowie i tam aktorzy z Jeleniej Góry zostali wyróżnieni. Było to przedstawienie pt. "Lampa Alladyna w nowej odsłonie", które powstało pod okiem Ewy Poniatowskiej, Katarzyny Bugajewicz i Moniki Mikulskiej.

- Zespół Bajeczka to skład zmienny, są to dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, więc kosztowało to ich dużo pracy. Pięknie zaśpiewali i zagrali - wyznała Monika Mikulska, logopeda i nauczycielka muzyki w SOSW.

Uczestnicy podkreślali, że to bardzo ważna inicjatywa młodzieży z Żeroma.

- Nasze dzieci potrzebują tej integracji. Lęki przed niepełnosprawnością wynikają z tego, że nie znamy tych ludzi, a dzięki takim imprezom młodzież może zobaczyć, że oni też wiele potrafią i są wspaniali - dodała Monika Mikulska, która przyznaje, że po powrocie do swojej placówki podopieczni długo i mile wspominają bal w ZSO Nr 1.
- Brakuje rozmów, spotkań. Rodzice często nie tłumaczą swoim dzieciom, że wśród nas są niepełnosprawni - To dla nas wyzwanie, ale też dobry moment, żeby pokazać, że potrafimy nie tylko się uczyć, ale też bawić i integrować - wyznała Julia Szemberska, uczennica Żeroma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~.fuh 31-05-2018 20:32
a tak na serio to chore dzieci do tej szkoly nie idą. Ciekawe dlaczego?
~xyz 1-06-2018 9:54
do: ~.fuh (20:32)
idą... są.., ale nie musi o ty wiedzieć każdy, to sprawa rodziców

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poświst na "góralu"

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Chcą odwołania przewodniczącej

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
731
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%