MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Integracja w Trzynastce

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 czerwca 2018, 9:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jeleniej Górze gościła wczoraj (9.06) uczniów, rodziców i przyjaciół placówki znajdującej się przy ul. Piotra Skargi. Społeczność szkolna integrowała się podczas festynu obfitującego w liczne atrakcje.

W odróżnieniu do lat poprzednich, tym razem rozdzielono festyn rodzinny od dnia sportu. Z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka odbyły się występy dzieci z klas I-III, było też mnóstwo konkurencji, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Na ogrodzeniu boiska typu orlik można było podziwiać familijne prace plastyczne.

W organizacji imprezy tradycyjnie pomagali harcerze z Karkonoskiego Hufca ZHP, którzy na terenie szkoły mają swoją siedzibę. To właśnie zuchy i druhowie zapewnili szereg gier i zabaw, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do szkoły przybyli też strażacy, którzy zaprezentowali sprzęt, ale też zapewnili ochłodę dzięki wodnym zabawom.

Poszczególne klasy przygotowały swoje konkurencje, ale też wspólnie brali udział w takich zabawach, jak budowa osłony, dzięki której rzucone z wysokości jajko nie rozbiło się. Uczniowie mieli też do zaliczenia szereg zadań, których pokonanie zapewniało nagrody.

- Zaliczając zadania dostawali pieczątki i mogli kompletną kartę zadań wymienić na nagrodę - powiedziała Barbara Marszałek-Szurek, dyrektorka SP 13.

Kiermasz ciast, bigos, kiełbaski z grilla i inne smakołyki pozwoliły na zaspokojenie głodu, a ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której trzeba było odpowiedzieć na pytanie, bądź wykonać zadanie, aby wygrać nagrodę. Dodatkowo licytacje prowadził Andrzej Marchowski z Kabaretu Paka. Rodzinna atmosfera towarzyszyła też osobom, które w cieniu drzew miały możliwość schronić się przed promieniami słońca, na kocykach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mamaa 10-06-2018 11:50
Świetna zabawa! Super atmosfera!!! Brawo Trzynastka! Brawo WY!
~Bhj 10-06-2018 12:05
Dziękuję ładnie dzieci i szkole nr 13 wspaniały nagrody Nobla i przyjaciel blisko rodzina z pozdrawiam
~ 10-06-2018 12:06
Czy autor tekstu choć raz przeczytał to co napisał? Od pierwszego zdania poraża mnogość błędów stylistycznych... Aż sobie wyszukam co to za As ten Kaczałko :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Śmierć na żwirowni

Bus dla strażaków

Stalowe rumaki w Karpaczu

To było podpalenie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
30
Tak
50%
Nie
47%
Nie wiem
3%