MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Integracja w "Ósemce"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 czerwca 2018, 10:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 10:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się festyn rodzinny, podczas którego każdy z uczestników mógł znaleźć coś ciekawego. Liczne występy artystyczne, gry i zabawy, konkursy oraz atrakcje przygotowane przez przyjaciół placówki sprawiły, że zabawa była przednia.

Wśród atrakcji znalazły się: pokaz kick-boxingu i karate Jeleniogórskiego Klubu Shidokan, występ niedowidzącej uczennicy Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim Klaudii Kwiecińskiej, a także uczniów ze studia piosenki Anny Szewczuk, Szkoły Muzycznej Yamaha, występy taneczne. Były też zawody sportowe, w tym mecz piłki nożnej kobiet "Razem wygrywamy z rakiem piersi", w którym nauczycielki z dyrektorką "Ósemki" na czele, zmierzyły się z mamami. Ponadto świetna zabawa była przy rodzinnym torze przeszkód, w miasteczku ruchu drogowego czy jazda konna dzięki Stajni Dziwiszów oraz wizyta kucyka ze Stajni Rybnica.

W tego typu imprezach nie zabrakło służb (straż miejska, Ochotnicza Straż Pożarna z Wiejskiej), było znakowanie rowerów przez policję, a także prezentacja wozu PWiK Wodnik, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zabawy z chustą, rzut kaloszem czy gra w bulle z TKKF Orle. W budynku szkoły znalazło się stoisko biblioteki i loteria fantowa.

Jak podkreślają organizatorzy, festyn jest organizowany, aby pomóc dzieciom.

- Zbieramy pieniądze na półkolonie dla dzieci z uboższych rodzin - powiedziała Anna Jasek, nauczycielka z SP 8. - Wiele osób i instytucji nam pomaga charytatywnie, poświęcając swój czas prywatny. Jesteśmy tutaj dla dzieci - dodała A. Jasek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożar budynku przy Kilińskiego

Nocna ewakuacja w Karpaczu

Maszerowali dla WTZ

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Amin 18-06-2018 11:14
Gorszego festynu od dawna nie widziałem
~Mieszkaniec 19-06-2018 17:54
Dlaczego tego typu imprezy są organizowane nie patrząc na to, że w pobliżu jest osiedle mieszkaniowe i część mieszkańców z samego rana zmuszona zostaje narażona na hałas, głośną muzykę i zawodzenie bachorów, a'la karaoke. Nie wszyscy chcą to znosić. Niech robią takie imprezy na stadionie. Tam są idealne warunki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Trwa rozbiórka wiaduktu

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Działki niszczy... świnka wietnamska

Sentymentalna kolekcja "Watra wraca"

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
597
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
5%