MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Integracja w Domu Kombatanta. Przy wigilijnym stole

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 18 grudnia 2011, 10:30
Aktualizacja: 10:32
Autor: Petr
Fot. Petr
Wieczerza przy wigilijnym stole, a potem wspólne śpiewanie kolęd, opłatek oraz życzenia wszelkiej pomyślności w nowym 2012 roku. Tak wyglądało wczorajsze popołudnie w Domu Kombatanta w Jeleniej Górze.

Wczorajsza uroczystość w Domu Kombatanta przy ul. Teatralnej w Jeleniej Górze odbyła się z inicjatywy pracowników Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. W wieczerzy przy wigilijnym stole i wspólnym śpiewaniu kolęd uczestniczyły tłumy osób korzystających z pomocy MOPS. Po części oficjalnej, organizatorzy imprezy wręczyli uczestnikom paczki mikołajkowe.

– Wieczerza wigilijna w Domu Kombatanta to dla niektórych jeleniogórzan jedyna okazja, by zjeść prawdziwie świąteczny posiłek. Jestem niezmiernie zadowolony, że mogliśmy gościć tu aż tyle osób. W sumie mieliśmy aż 120 uczestników! Było bardzo radośnie, w klimacie świąt Bożego Narodzenia, które wszakże winny nieść radość każdemu z nas. Wszystkiego dobrego - podsumował wczoraj Grzegorz Łabun z PKPS w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 18-12-2011 11:58
Wieczerza wigilijna wczoraj, a co w dniu 24 grudnia? Chyba za komuny robili to lepiej, bo wigilia dla samotnych i opuszczonych była w dniu wigilii czyli 24 grudnia. A może kościół coś organizuje w tym dniu dla tych wykluczonych społecznie albo po prostu samotnych?
~kombinerek 18-12-2011 18:37
Boją się,że mogą nie doczekać.
~ 18-12-2011 20:47
Chyba nie o to chodzi, że mogą nie doczekać, ale o to, że organizatorzy w tym dniu będą ze swoimi, a odrzuceni będą pozostawieni sami sobie, dalej samotni w tym dniu, jak zawsze... Nie dla wszystkich święta to radość. Niektórzy nienawidzą świąt. Wszystko pozamykane i nigdzie nie można pójść. Msza trwa ok. godzinę, a potem tylko z telewizorem można pogadać. Jak się go ma.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ławki do remontu

Śmierć na żwirowni

Charakterystyka typów impregnatów do kostki brukowej

Synoptycy: jeszcze popada

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%