MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Integracja poprzez międzynarodowy orszak

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 września 2017, 8:48
Aktualizacja: Sobota, 30 września 2017, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku lat w Gimnazjum Nr 1 w Jeleniej Górze uczniowie obchodzili w sposób szczególny Dzień Języków Obcych. Po połączeniu placówki znajdującej się przy ul. Piłsudskiego ze Szkołą Podstawową Nr 2, tradycja nie zamarła, a wręcz przeciwnie – jest rozwijana.

Jak co roku, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami przygotowali na szkolną imprezę wiele pysznych dań i wypieków, charakterystycznych dla wybranych krajów. Były też quizy i konkursy odbywające się podczas przerw w zajęciach lekcyjnych, a zwieńczeniem dnia pełnego radości i zabawy było przejście orszaku złożonego z uczniów przebranych za osoby charakterystyczne dla danej nacji.

Dzięki połączeniu obu placówek impreza rozrosła się i młodsi koledzy oraz koleżanki miały okazję zobaczyć, jak się bawi młodzież z "Jedynki". Jak zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku dzieci z podstawówki włączą się do zabawy, co pozwoli na głębszą integrację środowisk, które dotychczas oddzielał płot. - Jest teraz ciekawiej. Jest więcej odbiorców takich akcji i maluchy są bardzo chętne do udziału. To też dobry sposób na integrację - oceniają nauczyciele językowi "Jedynki", którzy liczą, że po zakończeniu edukacji na poziomie gimnazjalnym, uczniowie podstawówki przejmą tradycję i będą ją kontynuować.

Czternaście klas gimnazjalnych przygotowało stoiska z 14 krajów (każda klasa wybrane państwo). - Moim osobistym zdaniem najoryginalniejsze były stoiska USA, Hiszpanii i Francji. Klasy i rodzice stanęli wysokości zadania zarówno pod względem kulinarnym, jak i ciekawostek na temat danych krajów, bo takie mieli zadania - oceniła Agnieszka Krusicka, nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi.

Uczniowie mieli też okazję wykazać się wiedzą na temat języków z prezentowanych krajów. Był "escape room" w języku angielskim i niemieckim i wiele innych konkursów. - Wszystko po to, aby zachęcić ich do uczenia się języków obcych, bo warto ze względu na własną wartość, na wartość na rynku pracy oraz ze względów turystycznych - podkreśliła A. Krusicka.

W dawnym Gimnazjum Nr 1 prowadzone są lekcje angielskiego i niemieckiego, ale niewykluczone, że wkrótce w ofercie znajdzie się dodatkowy język. Pod uwagę brany jest m.in. hiszpański lub rosyjski/ukraiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Letnie inwestycje w podstawówkach

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Xenio 29-09-2017 14:22
ukraiński?! No bez jaj... Może od razu w pakiecie jakiś arabski...?
~gluś 29-09-2017 15:03
fantastyczna sprawa :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Znowu auto na chodniku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
684
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%