MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Integracja pokoleń w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 9 listopada 2017, 12:45
Aktualizacja: Piątek, 10 listopada 2017, 10:04
Autor: WAC
Fot. Organizator
Pomysł trzech pań związanych ze świetlicą wiejską „Rudawy”: Krystyny, Ireny oraz Sonii, a polegający na organizacji międzypokoleniowych warsztatów rękodzielniczych zyskał uznanie komisji oceniającej projekty w ramach konkursu Dolnośląskie Małe Granty.

Konkurencja była ogromna, bowiem na konkurs wpłynęło 470 wniosków, a tylko 44 projekty otrzymały dotację na krótkie, miesięczne działania. W gronie tych nielicznych znalazła się janowicka inicjatywa pn. „Międzypokoleniowy Kalejdoskop Umiejętności” i otrzymała dofinansowanie w wysokości 2100 złotych.

W ramach projektu, który będzie realizowany w świetlicy wiejskiej „Rudawy” planowane jest przeprowadzenie czterech warsztatów rękodzielniczych. Na piątym spotkaniu uczestnicy projektu będą się uczyć atrakcyjnego pakowania wytworzonych rękodzieł. Wszystkie zajęcia poprowadzą społecznie mieszkańcy gminy Janowice Wielkie reprezentujący trzy pokolenia: młodzież, pokolenie rodziców oraz seniorzy. Wśród już zgłoszonych uczestników będą osoby w wieku od 4 do 90 lat.

Część rękodzieł, wykonanych podczas warsztatów projektowych zostanie przekazana na kiermasz, który odbędzie się 17 grudnia podczas tradycyjnego Spotkania Wigilijnego w janowickiej świetlicy.

Harmonogram działań zostanie podany w najbliższym czasie. Projekt jest realizowany w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty” Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Bike Maraton 2020  

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
302
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%