MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 17 stycznia 2020, 6:00
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 6:04
Autor: WAC
Fot. WAC
Tematyce bezpieczeństwa w kontekście rozpoczynających się ferii zimowych poświęcony był briefing prasowy, który odbył się wczoraj (16.01) w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie.

Pretekstem do spotkania, w którym poza burmistrzem miasta Mirosławem Grafem wzięli udział przedstawiciele służb i instytucji, od których zależy bezpieczeństwo turystów, m.in.: GOPR-u, policji, Karkonoskiego Parku Narodowego, Lasów Państwowych, operatorów ośrodków narciarskich.

Przygotowano „Instrukcję obsługi Szklarskiej Poręby”. Jest to - będący efektem pracy Biura Promocji Urzędu Miasta - zbiór porad, wskazówek i zasad, do których stosowania magistrat będzie namawiał gości odwiedzających Szklarską Porębę i okoliczne góry. Będzie on rozdawany turystom w formie broszury.

Nauczeni doświadczeniami i zdarzeniami na nartostradach, na trasach biegowych, na trasach turystycznych, na ulicach podjęliśmy jako Biuro Promocji taką inicjatywę, którą zrealizowaliśmy wspólnie z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami służb oraz organizacji działających w obsłudze ruchu turystycznego, zajmujących się bezpieczeństwem i stworzyliśmy taką „Instrukcję obsługi Szklarskiej Poręby – mówi kierująca Biurem Promocji Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie Agnieszka Rozenek. - Jest to dokument roboczy, na pewno nie jest doskonały. Niektórzy twierdzą też, że dotyka on spraw oczywistych. Otóż są one oczywiste dla nas miejscowych, nie zaś dla turystów przyjeżdżających w góry często po raz pierwszy i nie do końca wiedzących jak zachować się i dostosować do obowiązujących tutaj reguł. Ta instrukcja to taki nasz wspólny apel do naszych gości o rozsądny wypoczynek, z szacunkiem wzajemnie do siebie. Góry to miejsce, gdzie wrażliwość na drugiego człowieka powinna być szczególna.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele służb ratowniczych pozytywnie ocenili celowość przygotowania „Instrukcji obsługi Szklarskiej Poręby”.

Dobrze, że powstają takie opracowania, gdzie o takich podstawowych elementach bezpieczeństwa przypominamy – mówi naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak. - Bo jak pokazuje praktyka, ludzie przyjeżdżający na urlop często o tych podstawach zapominają.
Miałem okazję brać udział w pracach nad tą broszurą i myślę, że jest ona napisana w sposób przystępny, fajny i z humorem – dodaje zastępca komisariatu policji w Szklarskiej Porębie Sławomir Wiktorski. - Wszystkie te rady powinny być brane do serca przez turystów, którzy nas tu odwiedzają, ponieważ są to rzeczy bardzo ważne. Myślę, że naczelne hasło dla odwiedzających nas gości brzmi: „Uśmiechnij się, masz urlop”, natomiast będziemy też do nich apelowali, żeby zachowali przy tym bezpieczeństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Parking na... przejściu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~MiesKaniec 17-01-2020 8:47
Zastępca komisariatu??? Jeden człowiek??? Szacun!!!
~STACH 17-01-2020 9:36
Trudno wypowiedzieć się na temat instrukcji skoro nic w artykule o jej treści się nie pisze. W każdym bądź razie jest to tylko apel i nic więcej. Trzeba będzie tę instrukcję zobaczyć w necie.
~Człowiek koń 17-01-2020 14:17
Po ćwiartce narty mi się lepiej wgryzają. Narty plus ćwiartka to zestaw idealny!!
~ 17-01-2020 15:23
Może zróbcie instrukcję obsługi turystów dla mieszkańców szklarskiej ,żeby nie katowali ich na śmierć,bo ostatnio dobrze im to wychodzi.
~!! 18-01-2020 19:36
Żenada kpina do kwadratu, obatelu broń się sa
~!! 18-01-2020 19:38
policjqa broni miesiączki a ty się broń sam !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Rozbiórka „Kuźnicy”

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
695
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%