MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Instalator odnawialnych źródeł energii – bezpłatny kurs

Wiadomości: Region
Niedziela, 17 sierpnia 2014, 8:33
Aktualizacja: 8:36
Autor: Org
Fot. Organizator
Trwa rekrutacja na bezpłatny kurs instalatora odnawialnych źródeł energii skierowany do firm. Kurs odbędzie się w Mysłakowicach. Pierwszy zjazd już 12–13 września. Kurs składa się z trzech modułów: kolektory słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła. W sumie 120 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez cenionych specjalistów z branży.

Część praktyczna szkolenia odbędzie się we Wrocławiu. Organizator zapewnia bezpłatny dojazd. Szybki rozwój rynku odnawialnych źródeł energii spowodował deficyt na specjalistów posiadających umiejętność instalowania systemów wykorzystujących energię odnawialną. Stwarza to ogromne możliwości dla osób, które umiejętności te nabędą.

Działanie skierowane jest do osób samozatrudnionych, mikro i małych przedsiębiorstw, posiadających siedzibę lub oddział na Dolnym Śląsku, działających w branży instalacyjno-budowlanej, niekorzystających wcześniej ze szkoleń w ramach POKL, ich właścicieli i pracowników, z wykształceniem co najwyżej średnim.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy kontaktować się z Biurem Projektów we Wrocławiu pod nr tel. 71 36 66 895. Szkolenia są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona projektu: www.slonecznekwalifikacje.org.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maturalny maraton  

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 17-08-2014 11:58
Zarejestruję działalność, zrobię kurs, zanim znajdę pierwszego klienta będę musiał opłacić podatki, zusy i inne srusy, nie zapłacę, bo jeszcze nie zarobiłem, dojdą odsetki karne, sprawy w sądzie, komornicy i kto na tym zyska? Wsadźcie sobie te szkolenia w buty, będziecie wyższsi, te kursy są dla ustawionych, dajcie szanse tym co są na zerze, a chcą coś robić.
~Kryniu 17-08-2014 13:53
Bolec, pogięło Cię? Nie musisz zakładać działalności, jeśli nie chcesz. Po prostu nie dostaniesz darmowego szkolenia. Ale skorzystają ci, którzy już prowadzą działalność i chcieliby się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, poszerzać zakres świadczonych usług. Przy okazji skorzystają wszyscy, którzy są takimi technologiami zainteresowani- więcej specjalistów, to tańsze usługi. Dla takich malkontentów jak Ty powinni sponsorować "szybki kurs dla samobójców", bądź . Bo po co społeczeństwu ktoś, kto potrafi tylko narzekać?
~```` 17-08-2014 14:50
Zarejestruję działalność, zrobię kurs, znajdę pierwszego klienta będę musiał opłacić podatki, zusy i inne srusy, zapłacę. Potem znajdę następnego klienta, rozwinę swoją firmę będę potrzebował zatrudnić pracowników. pewno będziesz dalej siedział przed komputerem i płakał, może cię zatrudnię pozdrawiam.
~pracownik 17-08-2014 20:32
Bezpłatny dojazd, ale zakwaterowanie już nie. Do tego z pewnością dojdzie mnóstwo ukrytych kosztów, o których wcześniej się nie mówi. Kolejny cfaniak z Wrocka próbuje naciąć innych pod pretekstem pseudoszkolenia. Teraz Unia daje kasę na nawet najbardziej bzdurne szkolenia, więc mnóstwo oszustów próbuje coś uszczknąć. Sam kiedyś wziąłem udział w takim "bezpłatnym" szkoleniu we Wrocku. Mnóstwo kasy mnie to kosztowało, a korzyści z tego potem żadnych.
~Hm 17-08-2014 20:33
W sumie szkoda, że taki kurs jest robiony w ramach pomocy dla SME, a nie dla bezrobotnych. Dużo sensowniejszy niż badziewne kursy z PUP.
~do ~Kryniu 17-08-2014 20:34
widzę, że organizator się odezwał. Szybki kurs dla samobójców to sam sobie zorganizuj. Najlepiej gdzieś w lesie, żebyśmy potem nie musieli płacić za pracę policji, lekarza itd. Znalazł się "optymista" który pewnie zbija niezłą kasę na naiwnych.
~as 17-08-2014 22:07
Kurs jest tak naprawdę płatny !!! bo z Unii Firemka/Gość uczący dostają kasę za szkolenie "klienta" a na jego koncie jest zdjęte siano za o...te szkolenie w tysiącach euro ... :) - więc nie ma nic za darmo !!! wiem bo się dowiadywałem :) gość chcąc potem odbyć kolejne szkolenie za pieniądze z Unii morze już nie być wypłacalny. bo na jego wirtualnym koncie z unii już kasy nie będzie :) - więc kurs jest jak najbardziej Płatny !! a tytuł to Porażka jak zwykle !!!!!
~ 18-08-2014 7:09
Do autora postu z 14:50. Nie stać Cię na mnie. Pozdrawiam. Inżynier projektant.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wsparcie dla zdalnej nauki

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1540
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%