MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

„Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 24 kwietnia 2018, 5:48
Autor: Rzemiosła
Fot. Maria Wasińska
W Książnicy Karkonoskiej została otwarta wystawa pn. „Inspiracje”. Prezentowane są na niej prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku Technik fotografii i multimediów oraz na specjalizacji fotografia w Liceum Plastycznym. Wystawę oglądać można do 19 maja.

To już po raz siódmy możemy oglądać najciekawsze prace uczniów Rzemiosł w Książnicy. Zdjęcia powstały w różnych technikach. Są efektem początków artystycznej przygody młodych ludzi. Prezentowane fotografie, wskazują na dużą pomysłowość i wyobraźnię. Możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii otworkowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też fotografie wykonane z użyciem skanera. Prace powstały pod opieką artystów – nauczycieli: Marka Likszteta, Krzysztofa Kuczyńskiego i Krzysztofa Zwolińskiego. Tym razem organizacją wystawy zajęli się sami uczniowie, którzy wspólnie z Karoliną Muranko i Oliwią Szczodrak (klasa 3 FI) przygotowali swoje prace do druku, oprawili je i zakomponowali ekspozycję.

Wystawa ma na celu pokazanie obecnych możliwości i pomysłów młodych twórców oraz zachęcenie do dalszej aktywności w tej dziedzinie. Być może zachęci również widzów do własnych poszukiwań w dziedzinie fotografii. Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej.

W wystawie wzięli udział: Noemi Bogaczyk, Julia Burdzy, Kamil Czupryna, Paulina Dunajczan, Kinga Jarocka, Martyna Jorosz, Katarzyna Kita, Zuzanna Kozak, Alicja Kuć, Maria Kulpińska, Michał Mazurkiewicz, Karolina Muranko, Martyna Nowaczyk, Aleksandra Pawłowska, Błażej Recki, Oliwia Szczodrak, Natalia Tarka, Maria Wasińska, Gabriela Węsek, Dominik Zając, Gabriela Zając i Danił Zagajewski

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa pocztówek sportowych w Karpaczu

Muzeum Kargula i Pawlaka już po remoncie – zaprasza

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 23-04-2018 15:18
Brawo Karolina !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Radośnie i bezpiecznie

Odpust na Śnieżce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%