MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

“Inny świat” Janiny Peikert w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 września 2015, 8:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 września 2015, 7:35
Autor: Manu
Fot. Organizator
W środę (09.09) o godz.17.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Janiny Peikert pt.: “Inny świat”.

- Wpadają do nas bez zaproszenia czy zapowiedzi, niechcący, przez przypadek albo gdy pomylą szlaki. Potem mają problem, by odnaleźć drogę do wyjścia, wydostać się. Pomagamy im w tym chętnie, czasem wyganiamy. Większości z nich nie lubimy, bo nie są naszymi przyjaciółmi. Niektóre tak, ale gdy przebywają we własnym naturalnym środowisku. Tak, to one. Owady – tak przedstawia swoich “bohaterów” wystawy Janina Peikert.

Barwy, kształty, lekkość, zwiewność lub – przeciwnie – opancerzenie owadów ukazują nam bezgraniczne możliwości kreatywne natury. Ten “Inny świat” krewnych najmniejszych zachwyca, zadziwia, zdumiewa, zastanawia a czasem przeraża.

Janina Peikert jest jedną z najbardziej znanych jeleniogórskich fotografek. Od kilkudziesięciu lat jest zapaloną podróżniczką. Była już w ponad 50. krajach, na sześciu kontynentach. Fascynują ją niezwykłości rzeczy pozornie zwyczajnych i napotkani ludzie. Długoletnie zamiłowanie do fotografii przerodziło się w pasję prezentacji cudowności elementów przyrody i świata. Od roku 2007 jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Jest także założycielką Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 7-09-2015 18:04
Znowu pani Peikert ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamek Książ w technikolorze – podróż w czasie do zamku sprzed 100 lat

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Skok w blok wystartował

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

Nie ma rady na wandali?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
534
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%