MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Inna ulica, inny adres. Nowej nawierzchni nie będzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 listopada 2011, 7:52
Aktualizacja: Sobota, 5 listopada 2011, 8:13
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Choć budynek ma adres Powstańców Śląskich, ulicy ujętej w planie remontu, stoi przy ulicy Ziemowita, której w planie nie ma. Dlatego mieszkańcy mogą zapomnieć o nowej nawierzchni traktu. Czekają też na remont chodnika rozkopanego przez elektryków przy montażu nowych latarni.

Budynek, w którym mieszka Tadeusz Biłozor z Jeleniej Góry, ma adres Powstańców Śląskich 19b, stoi jednak przy ulicy Ziemowita, która niegdyś nosiła nazwę Worcella. W ramach remontu nawierzchni Powstańców Śląskich postawione zostały nowe latarnie, do których doprowadzono instalację elektryczną rozkopując chodnik, jednak droga na tym odcinku już nie będzie remontowana.

– Przed budową nowej drogi na Powstańców Śląskich latarnie były po lewej stronie przed moim domem. Zostały zlikwidowane, a w zamian ustawiono lampy po stronie przeciwnej, rozkopując przy tym chodnik, żeby pociągnąć instalację elektryczną. Okazało się jednak, że ta droga, mimo że jest boczną ulicą Powstańców Śląskich i pod takim adresem jest też mój dom, nie jest ujęta w planie budowy drogi i chodników – mówi Tadeusz Biłozor, mieszkaniec budynku przy ul. Powstańców Śląskich 19b.

– Asfaltem wylali jedynie zakręt, a w miejscu gdzie się kończy jest duża różnica powierzchni, czyli tzw. koleina. Jak się dowiadywałem, ten rozkopany chodnik też nie jest ujęty w planie budowy ulicy. Nie rozumiem, jak można rozkopać chodnik, a potem go nie naprawić. Zarówno asfalt, jak i chodnik są w tragicznym stanie. Możliwe, że komuś się pomyliły stare mapy, bo elektryk pociągnął oświetlenie do końca ul. Powstańców Śląskich 19b, czyli do skrzyżowania z ul. Ziemowita, natomiast drogowcy już nie mieli w planie tego odcinka drogi, i nie ma komu naprawić rozkopanego chodnika oraz popękanej ulicy - dodaje.

– Niegdyś ulica Worcella, teraz Ziemowita, czyli boczna ulica od Powstańców Śląskich nie jest ujęta w planie remontu drogi, jednak oświetlenie zostało wykonane również przy budynkach, które mają adres Powstańców Śląskich 19b. Niestety w tym miejscu inaczej nazywa się ulica, przy której postawione są budynki, niż adres, pod którym figurują. Chodnik przy części ul. Ziemowita, gdzie były prowadzone prace elektryczne, zostanie naprawiony - poinformował Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Nawierzchnia na drodze Powstańców Śląskich jest już położona w 99%, wyremontowana została też część ul. Wincentego Pola. Trwają również prace końcowe układania chodników i sadzenia zieleni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie dolnośląski szlak zabytków techniki

Plaża nad Bobrem otwarta

Rondo – czy w tym roku się uda?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Zygmunt Pont 4-11-2011 9:13
To jest dowód , ze w urzędzie jest za dużo posad ,myslicieli ,nieudacznikow a nieróbstwo powodują przerosty gniotostołków egzystujących za pieniądze podatnikow. Obecnie to jedyne eldorado -posada budżetowa i układy , robota sie nie liczy ani dobrodzieje którzy placą na ich utrzymanie jako urzędnikow. Fe ..
piiipek_jelonkowy 4-11-2011 9:50
*-*-* Dlaczego patologia z Powstańców Śl. i Baraków dostała nową nowierzchnie , chodniki , oświetlenie ? Nie pasuje to do tej patologicznej okolicy , tam zawsze był obleśnie. Dlaczego inne ulice nie są remontowane , tylko akurat Baraki. Owa okolica powinna być ogrodzona drutem kolczastym bo jest tam niebezpiecznie, precz z patologią!!!! *+*+*+*+* Bum parara bum bum bum /*/*/*/*/*/
~ej no ?????? 4-11-2011 13:44
Gdzie jest SKM ?!
karmazyn 4-11-2011 13:49
"Byt określa świadomość" - to stwierdzenie pasuje do Ciebie, pipku.
~x 4-11-2011 14:27
nie martwcie sie mieszkancy tej ulicy. teren ladny, spokojny, moze jakis wypasiony nierobstwem krawat " kupi " tam dzialke to i nowiutki asfalt poloza i oswietlenie. wtedy plan jest nie potrzebny i jest zrobione na medal, jak wokol willi innych gadow od nierobatwa i pasienia za nasze podgarli.
~rada 4-11-2011 16:09
jak zrobicie ziemowita dla biłozora, wpadnijcie na podchorążych usunąć dziury, to też jest o krok dalej
~do 9:50 4-11-2011 17:31
ile masz promili????
~^^ 4-11-2011 20:12
niech Tadeusz się tak nie spina bo nawierzchnia jest w lepszym stanie niż na innych naszych drogach...
~baca@op.pl 5-11-2011 8:26
Panie Tadeuszu nie Pan jedyny z takim problemem. Taką teraz mamy \"WŁADZĘ PRZY KORYCIE\" i takie BEZPRAWIE SAMOPAŚNE. RZĄDZI TEN KTO PIERWSZY SIE OBUDZI .WSZYSCY GRAJĄ W GAŁĘ !!! Odsyłają od Anasza do Kajfasza a lata lecą. Odpowiedzialni są Ci co rozkopali czyli podłączający światło a zapewne była to firma prywatna ,która wygrała przetarg. Nikt Panu nie powie co to za Firma. By otrzymać informację jawna w jeleniogórskiej urbanistyce to trzeba znaleźć w labiryncie urzędu miasta na ul. Ptasiej być może odeślą Pana do wydziału komunalnego a tamci do ........innego. Liczą iż Pan sam wykona za nich robotę a potem wystawia Panu rachunek do zapłacenia za wykonana prace. Lepiej jednak grać dalej w gałę!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Molestował siostrzenice

Spotkali się z Beatą Kempą

PZN na kręgielni

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%