MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Informacja radnej Danuty Wójcik (pisownia oryginalna)

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 kwietnia 2018, 14:23
Aktualizacja: 16:26
Autor: Danuta Wójcik
Fot. Archiwum Jelonki.com
W nawiązaniu do Pańskiego tekstu (Przemka Kaczałko – dop. red) pod tytułem „Czy radna chciała wyłudzić część diety?” opublikowanego na portalu „Jelonka.com” w dniu 4 stycznia br. wnoszę o zamieszczenie niniejszej informacji, którą winien Pan jest czytelnikom pozostawionym z jakże sugestywnym pytaniem w tytule publikacji bez odpowiedzi.

Otóż Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze w dniu 21 lutego br. odmówiła wszczęcia śledztwa ws. usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Miasto Jelenia Góra oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego wobec braku znamion czynu zabronionego.

W rozmowie przed publikacją tekstu wyjaśniłam Panu motywy złożenia przeze mnie wniosku o usprawiedliwienie nieobecności na sesji. Jak przyznaje w swoim postanowieniu Prokuratura, do złożenia takiego wniosku miałam pełne prawo, a to przewodniczący rady decydował, czy wniosek uwzględnić, czy nie.

Sugestia z Pana strony zawarta w tytule publikacji i później w tekście, jakbym podjęła próbę wyłudzenia części diety była nadużyciem z Pana strony. Niczym nie uprawnione było użycie takich sformułowań, tym bardziej, ze wówczas nie toczyło się żadne, nawet sprawdzające postępowanie prowadzone przez organy ścigania.

W mojej ocenie, były to tylko Pańskie wywody, nie poprzedzone nawet zgłębioną choć odrobinę lekturą orzecznictwa w podobnych sprawach ani wykładnią przepisów.

Sugerując popełnienie przeze mnie przestępstwa naraził mnie Pan na utratę zaufania wyborców oraz naruszył Pan moje dobra osobiste.

W związku z tym wnoszę o publikację mojego stanowiska w całości, tym bardziej, że - jak już wspomniałam – czytelnikom należy się chyba odpowiedź na zadane przez Pana pytania.

Od autora:
W przywołanym artykule z 4 stycznia br. radna wytłumaczyła swoje działania, a dodatkowo 27 marca br. opublikowaliśmy informację uzyskaną od rzecznika Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, który poinformował o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. W artykule nie stwierdzono, że radna dopuściła się czynu zabronionego, a subiektywne odczucia Czytelników/ wyborców, czy samej zainteresowanej to już sprawa indywidualna. Nikomu nie zarzuciliśmy popełnienia przestępstwa, a sprawę wyjaśniliśmy publikując stanowisko prokuratury.
Przemek Kaczałko

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zamienili przejście w parking

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~przybysz 4-04-2018 17:19
a swoja drogą to moze sedzia był z KODU idlatego taki wyrok
~piswygra 4-04-2018 17:46
Cisnąć ją, koniec zabawy, teraz polityczna walka. I tak większość czyta tytuły, a tekstu nie rozumie. Tym bardziej jakiś sprostowań.
~Depardiejew 4-04-2018 18:04
Tekst był Przemka Kaczałki, nie Przemka Kaczałko.
~Kiosk z kalesonami 4-04-2018 18:27
Ta Wójcikowa niech się już nie rozpisuje i da sobie spokój.
~kubuś puchatek 4-04-2018 19:24
Droga Pani radna! Czy sugeruje Pani, że sugestie dotyczące wyłudzeń mogą mieć tylko wówczas, gdy organy ścigania prowadzą postępowanie? Pani radna, czy Pani jest w stanie myśleć przy pisaniu swoich myśli?
~buster 4-04-2018 19:54
Skoro radni są tacy uczciwi-poszkodowani, to niech przedstawią pełną listę swoich zwolnień. To też da pewien obraz.
~Gość 4-04-2018 22:24
I tak ta pni mojego głosu nie dostanie
~Zyga 4-04-2018 23:02
tak jak sawicka nie wzięła łapówki
~ 5-04-2018 0:53
Wójcikowa, wracaj na bazar gacie sprzedawać! Tylko na tym się znasz!
~Real 5-04-2018 7:47
Tak, polityków proszę pani obowiązuje nie tylko kodeks karny i cywilny, ale też a może przede wszystkim obowiązuje, czy powinien obowiązywać niepisany kodeks mo...lny i etyczny. W mojej opinii złamała pani wszelkie normy mo...lne i etyczne. Dziękuję za uwagę.
~sdfghjkl;' 5-04-2018 8:02
Czyli w końcu jest oszustem czy nie bo już jestem skołowany ??? Prokuratura nie zajmuje się głupotami.
~ale jaja 5-04-2018 11:29
Jeszcze obrażona na jelonkę...Teraz tylko krzyżem leżeć i szukać wsparcia w wyborach w koleżankach [Pielgrzymujących]
~ 5-04-2018 14:15
Ech, taka właśnie jest jakość jeleniogórskich "elyt". Pani radna nawet nie udaje, że mieszkańców Jeleniej Góry szanuje na tyle, żeby poświęcić czas i wysiłek (jak ktoś miał pod górkę do szkoły to może to chwilkę zająć) i dokładnie sprawdzić napisany przez siebie (lub kogoś innego) tekst pod kątem ewentualnych błędów. Emocjonalne teksty, pisane na kolanie, to można publikować na prywatnym fejsbuku (Facebooku jak ktoś woli).
~Papaja 5-04-2018 18:06
A swoją drogą, szkoda , że "dziennikarze" nie odpowiadają finansowo za takie akcje - i czytałam te wypociny - i to nie "subiektywne" odczucia, tylko artykuł na zamówienie konkurencji, bo zdaje się , że kupą obrzucono kilku radnych... trochę taki wstyd łgać tak w żywe oczy... Przykre, że prawdziwych dziennikarzy już nie ma, że zdarzają się tylko takie "produkcje"...
~Pola20 11-04-2018 17:52
Jej miejsce na bazarku..a dziennikarz ma prawo i obowiązek pisać o rozpasaniu lokalnej władzy za nasze pieniądze. .brawo Panie Piotrze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Śmierć na żwirowni

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Nowy radny w Kowarach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
496
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%