MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Indianie w piątek

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 sierpnia 2009, 0:16
Aktualizacja: 0:18
Autor: NAT
Fot. NAT
Dziś minął przedostatni dzień warsztatów plastycznych „Indiańskie Lato” odbywających się od pięciu dni w Biurze Wystaw Artystycznych pod czujnym okien pani Joanny Kowalczyk oraz Grzegorza Jędrasiewicza.

Zajęcia rozpoczęto od odczytania legendy indiańskiej o powstaniu powodzi. Opowiadał pan Grzegorz, który potrafi podczas opowiadania słuchaczom konkretnej historii sprawić, że każde dziecko staje się uczestnikiem właśnie tej sytuacji.

Następnym elementem dzisiejszych warsztatów było wprowadzenie w temat zależności między kamieniem, a Indianami. Indianie traktowali kamienie jako amulety posiadające za sobą wiele przeżyć i przygód. Przystawiali je do uszu i wysłuchiwali co mają do opowiedzenia, jaką ciekawą historię im przekażą.

Później je chowali do specjalnych woreczków i trzymali wierząc, że przyniosą im szczęście. Tak zrobili i nasi mali bohaterowie „Indiańskiego Lata”. Każdy z nich wybrał sobie własny kamień i dokładnie przysłuchiwał się opowieści jaką ma do przekazania.

Potem uczestnicy wykonali prace plastyczne oddające treść powieści. Dzieci starannie i z wielka uwagą malowały obrazy z życia ich małego przyjaciela, a następnie malowały gi i wsadziły do woreczka wykonanego z tkaniny.
Teraz każdy mały Indianin posiada własny amulet będący przepustką do szczęśliwego życia w przyszłości.

Zajęcia plastyczno-rekreacyjne będą trwać do jutra w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1. Wstęp wolny.

Zajęcia odbywają się w godzinach:

I grupa – 9.30 – 11.30
II grupa – 12.00 – 14.00

A już 31 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż prac uczestników warsztatów „Indiańskie Lato”. Wystawa potrwa do 2 września w Galerii Sztuki BWA, ul.Długa 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Studium na początek

Świętują Niepodległość

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~dp 29-08-2009 15:00
I tydzień z zajęciami zakończony. Mojemu dziecku bardzo się podobało. "Mamo, było dziś świetnie, a wiesz dowiedziałem się....i wiesz mamo, malowaliśmy, tańczyliśmy...." I taka reakcja była po każdym dniu. Jestem pod wrażeniem pracy, którą włożyli w zajęcia pani Asia i pan Grzegorz. Dziękuję w imieniu dziecka i swoim.
~Czyniacy cuda 29-08-2009 18:32
Indianie w piatek a w niedziele obowiazkowo na tace .
piipi 29-08-2009 23:25
~NAT .. *dziekuje za cudowne fotki,ktore umozliwily mi .. podgladanie prac Naszych Artysow Jelonkowych ! Dzieci .. jestescie Piorkami z indianskiego pioropusza,bo .. radosc wasza jest *KOLOROWA !
teessi 30-08-2009 13:10
Data na koszulce chłopca na zdjęciu 20. budzi różne ciekawe skojarzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JGJ Festiwal za nami!

Udany Piknik Strzelecki

Motocykliści dla Niepodległej

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%