MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Inauguracja przesunięta

Wiadomości: Świdnica/Kraj
Środa, 25 marca 2020, 13:28
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2020, 12:46
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Nie ma niespodzianki. Mimo, że organizatorzy długo nie chcieli dopuścić do siebie myśli, że 48. Rajd Świdnicki Krause może zostać przełożony, to tak jednak się stało. Pierwsza eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nie odbędzie się w planowanym terminie (17–19 kwietnia).

Polski Związek Motorowy wydał dziś następujący komunikat w związku z zagrożeniem epidemicznym:

W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy rekomenduje organizatorom zawodów, imprez oraz szkoleń w zakresie działalności PZM, wydłużenie okresu zawieszenia tych wydarzeń, do dnia 30 kwietnia 2020 r.

Polski Związek Motorowy przypomina, że na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii zmienionego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r.:

w okresie od dnia 25 marca 2020r. do dnia 11 kwietnia 2020r. obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń, imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, za wyjątkiem spotkań z najbliższą rodziną, począwszy od dnia 12 kwietnia 2020r. do odwołania obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób, wliczając w to organizatora i osoby działające w jego imieniu.

O dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco.

Ostatecznie doszło do zmiany kalendarza tegorocznej rywalizacji w ramach RSMP. Zmagania mają się rozpocząć od Rajdu Nadwiślańskiego (8-10 maja). W czerwcu odbędzie się Rajd Zemantija na Litwie i Rajd Polski w Mikołajkach. Świdnicka część krajowego czempionatu będzie miała miejsce w dniach 17-19 lipca. Później na rajdowców czekać będą jeszcze: Rajd Rzeszowski (sierpień), Rajd Śląska (wrzesień) i Rally Kosice na Słowacji (październik). Patrząc na obecną sytuację, ten grafik może jednak ulec jeszcze niejednej zmianie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
50%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Igrzyska też przełożone

Place zabaw i siłownie zewnętrzne otaśmowane

Draexlmaier wstrzymuje produkcję i wspiera szpital

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Zmarł kierowca zarażony koronawirusem

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa (aktualizacja)

Rozgrywki przerwane, tabela JLSA

Druga osoba z Jeleniej Góry zarażona

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
429
Tak
15%
Nie
36%
To od nas wszystkich zależy
46%
Nie wiem
3%