MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Inauguracja „Martwej natury” w ODK Zabobrze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 kwietnia 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, w Galerii „hall” Osiedlowego Domu Kultury Zabobrze przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego w Jeleniej Górze odbył się wernisaż „Martwej natury”, inaugurujący wystawę prac autorstwa Grupy Plastycznej Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Co charakterystyczne, prace zaprezentowane wczoraj w Galerii „Hall” ODK Zabobrze w Jeleniej Górze zostały wykonane wyłącznie przez kobiety – „studentki”, jak określiły to same artystki, które choć są już w wieku emerytalnym, bynajmniej nie zamierzają spędzać wolnego czasu na oglądaniu seriali telewizyjnych. Malarki z zamiłowania, których twórczość koncentruje się m.in. na martwej naturze, owocach, kwiatach, książkach, jak również przyborach kuchennych oraz innych przedmiotach codziennego użytku. I których prace emanują przede wszystkim ciepłem domowego ogniska, przywołującym na myśl spotkania w gronie rodzinnym w okresie błogiego dzieciństwa.

– Dlaczego warto zobaczyć „Martwą naturę”? Bo jest to wystawa inna, oryginalna, składająca się z prac „kobiet-emerytek”, które stereotypu emerytki nie powielają, i które są doskonałym dowodem na to, że – po pierwsze, pasje można realizować w każdym wieku, po drugie, każdy może być obdarzony umiejętnością widzenia piękna oraz jego wyrażania za pomocą technik malarskich – mówi Marzena Grzeszczakowska, instruktor malarstwa w KUTW. Do oglądnięcia jeszcze przez miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Zaczytaj się z Jelonką.com

„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~galla 29-04-2011 10:42
tez bym tak chciala malowac,
Piipi Jelonkowa 29-04-2011 14:37
~FAJNA .. *fantazja ! .. która ozywiła swoimi kolorami .. naturę ! ..nawet tą martwą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Seniorzy świętowali

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Oni pięknie grają muzykę dawną

Dekada Gabrieli Zawiły

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
363
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%