MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Inauguracja 53. sezonu artystycznego 2016/2017

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 września 2016, 7:16
Autor: Manu
Fot. Użyczone/Organizator
23 września (w piątek) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla koncertem symfonicznym pod dyrekcją Jerzego Koseka – Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze rozpocznie 53. sezon artystyczny 2016/2017. Przy fortepianie Beata Bilińska. Cena biletu: 45 zł.

W programie: Siergiej Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18, Paul Dukas – “Uczeń czarnoksiężnika” oraz Maurice Ravel – “Bolero”.

Beata Bilińska ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego. W roku 2003 zadebiutowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Dwukrotnie była nominowana do „Paszportów Polityki” i dwukrotnie do nagrody Fryderyka. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Bolano (Włochy). Zdobyła II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Bydgoszczy. Wygrała I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Konkursie Pianistycznym w Monzy (Włochy). Na swoim kncie ma także liczne nagrody fonograficzne i nagrania płytowe m.in. koncerty fortepianowe kompozytorów japońskich, muzyka Fryderyka Chopina czy koncert fortepianowy “Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podopieczni Jacka Szreniawy na scenie

Dawno temu… – porankowe tajemnice od serca

Talenty znów na scenie

Ironman u osadzonych

Serbskie trio wystąpi dzisiaj w Kromnowie

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Tłumy za krzyżem

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
92
Tak
75%
Nie
24%
Nie wiem
1%