MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Improwizowali o egzystencji i śpiewali kolędy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 grudnia 2011, 7:56
Aktualizacja: Czwartek, 22 grudnia 2011, 8:01
Autor: Accipiter
Fot. RED
Wczoraj w jeleniogórskiej „siódemce” uczniowie czterech zaprzyjaźnionych ze sobą placówek zaprezentowali dorobek kulturowy i edukacyjny na czwartej edycji Zimowych Konfrontacji Artystycznych „Śnieg za oknem”. Udział w konfrontacjach obok gospodarzy wzięli przedstawiciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii oraz dzieci z Czernicy i Podgórzyna.

- Idea konfrontacji zrodziła się z inicjatywy szkół, które zwróciły się do nas o możliwość prezentacji swego artystycznego dorobku przed publicznością młodzieżową innych szkół. Konfrontacje nie są konkursem, lecz możliwością prezentacji dorobku szkół na scenie – tłumaczy Piotr Grosman, inicjator całości wydarzenia. Zanim jednak na scenę wkroczyli młodzi artyści, by pokazać się rówieśnikom z jak najlepszej strony, oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor SP7 – Elżbieta Rybak.

W programie tegorocznej edycji imprezy znalazły się wiersze pierwszaków z Podgórzyna, których opiekunką jest Ewa Palczewska, oraz prace literackie młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii pisane pod kierunkiem dwóch polonistek: Krystyny Kogut i Izabeli Zieleniewicz. Wszystkie te stworzone teksty dziecięce przeczytała Alina Obidniak, wieloletnia dyrektor Teatru im. Norwida i reżyser, odznaczona kilka tygodni temu Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Piątoklasiści z „siódemki” przygotowali oparty na improwizacji spektakl teatralny „Wigilia u moich rodziców”, który sięgał po osobiste problemy. W sztuce traktującej o tematyce egzystencji ludzkiej, miłości, człowieczych zobowiązań do spełnienia i sfer tabu, zastosowano metodę dramy. Dla młodych aktorów dramy „bycie w roli” stało się znakomitą formą artystycznej wypowiedzi teatralnej posiadającej ogromne walory terapeutyczne.

W kolejnej artystycznej części pojawili się trzecioklasiści, którzy recytowali wiersze: „List do Świętego Mikołaja” Emilii Waśniowskiej, „Kiedy to było?” Alicji Mazan-Mazurkiewicz oraz „Mikołajowe przygotowania” Tomasza Plebańskiego.

Miłą niespodzianką konfrontacji był udział około 30-osobowego chóru dziecięcego „Czerniczanki” założonego i prowadzonego przez Annę Skórę, nauczycielkę sztuki i śpiewaczkę z zespołu Vocalis. Grupa muzyczna ze Szkoły Podstawowej w Czernicy zaśpiewała w kolejności pastorałki: „U bram nieba”, „Maryja i Jezus”, „Ukochany”, „Święta rodzina”, „To już święta”, „Chodź ze mną” oraz „Wigilia u Ani”. A wszystkie utwory pochodzą z ich płyty pt. „Hej, Boże łaskawy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa nabór do Straży Granicznej

Przestrzega przed glifosatem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 21-12-2011 9:56
KRYZYS
~ia 21-12-2011 10:10
Pięknie!
~iko 21-12-2011 12:59
Dobre:)))
~ 21-12-2011 16:24
Pięknie Panie Piotrze, pieknie. Pozdrawiam JF
~Do ~ 24-12-2011 15:59
Użytkownika z dn. 21-12-2011 - godz. 09:56 > Kryzys? Super mega spotrzegawczość! Rzeczywiście, tytuł artykułu tej gazety (Private Banking) to „Kryzys prawdę powie”.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

PSZOK tylko bez zaległości

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%