MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Zlot pojazdów terenowych "Poligon Off - Road"

Sobota, 24 sierpnia 2019
godz. 6:00
jeleniogórski poligon
Jelenia Góra

Mamy zaszczyt zaprosić na MEGA IMPREZĘ wszystkich zapaleńców jazdy w terenie tych maksymalnie zakręconych swoimi „wyżynami” i tych mniej zdesperowanych, swoimi autkami seryjnymi oraz totalnie pokręconych Quadowców
Zlot ma charakter integracyjny kładziemy nacisk na super zabawę. Jeżeli nie brałeś jeszcze udziału w tego typu imprezach to ta jest właśnie dla Ciebie poznasz nowych ciekawych ludzi podobnie zakręconych jak i zasady, jakie obowiązują na tego typu imprezach, rajdach, zlotach.
Impreza odbędzie się dnia 24 sierpnia 2019 na terenie jeleniogórskiego poligonu. Baza rajdu i zapisy na placu przy nowo wybudowanej obwodnicy Jeleniej Góry sąsiadującym bezpośrednio z poligonem. Tu będzie można zostawić lawety i przyczepy kempingowe, rozbić namioty (mapka pojawi się na stronie www. kowary4x4. pl )
Plan imprezy:
Sobota 24 sierpnia 2019
• Od godziny 7:00 – 9:00 rejestracja załóg
• Godz. 9:30 odprawa
• Godz. 10:00 start pierwszej załogi na odcinek dzienny
• ok. godz. 18:00 powrót pierwszej załogi jedzonko, piwko- integracja
• ok. godz. 22:00 ogłoszenie wyników i rozdanie upominków cd. Integracji,
Formą zabawy będzie oczywiście „przeprawówka” z PKP-ami tym razem w siedmiu klasach:
Każda klasa na pokonanie tras ma limit czasu 8 godzin przekroczony czas równa się dyskwalifikacji.

„TURYSTA” – ( to prawdziwy zwiedzający turystyk). To, co dla Was przewidujemy to trasa na pewno 100% przejezdna na kołach, będziecie się poruszać po długich szutrach zwiedzając ciekawe miejsca naszej kotliny. Wasza trasa NIE będzie przebiegać po poligonie, praktycznie objedziecie go dookoła. Stawiamy na poprawną nawigację i czytanie „Roadbooka” poziom trudności trasy jak i PKP-ów porównywalny będzie do wiosennej imprezy „Baby w Błocie”. Ograniczenia, jakie na Was nakładamy to zakaz używania wyciągarek innych niż ręczna, buda (karoseria) powinna być w 95% seryjna. Opony, na jakich będziecie się poruszać muszą być inne niż Simex (i kopie), Bogger (i kopie), Maxxis Trepador (i kopie, ) Maxi Cross (i kopie), te typy opon w tej klasie są zakazane. Dopuszczony jest, lift max 2 cale, własne konstrukcje zderzaków i progów, lekkie podcięcia nadkoli oraz pałąki bezpieczeństwa. (Aby klasa powstała musi być minimum 10 pojazdów)

„ADVENTURE” – („przygoda”- inaczej zwany jako „seryjne” lub „turystyk wyczyn”) 70% trasy poligon 30% tereny prywatne poza poligonem. Trasa przygotowana dla Was będzie 100% przejezdna na kołach tylko PKP-y będą o różnym stopniu trudności, czyli nic na siłę, nie chcecie niszczyć auta, nie musicie wszystko zależy od zaangażowania i ciśnienia zawodników. Ograniczenia, jakie na Was nakładamy to zakaz używania wyciągarek innych niż ręczna, buda (karoseria) powinna być w 80% seryjna, dozwolone są różne typy i rozmiary opon, własne konstrukcje zderzaków progów klatek i pałąków oraz tylne podcięcia i modyfikacje. W waszym przypadku uciekniemy trochę z poligonu, aby liznąć kilka ciekawych i nowych odcinków, które przy okazji udało się zorganizować. (Aby klasa powstała musi być minimum 10 pojazdów)

„ADVENTURE ELEKTRYK” – („przygoda”- inaczej zwany jako „seryjne” lub „turystyk wyczyn” będziecie mogli używać wyciągarki elektrycznej ) 70% trasy poligon 30% tereny prywatne poza poligonem. Trasa przygotowana dla Was będzie 100% przejezdna na kołach tylko PKP-y będą o różnym stopniu trudności, czyli nic na siłę, nie chcecie niszczyć auta, nie musicie wszystko zależy od zaangażowania i ciśnienia zawodników. Ograniczenia, jakie na Was nakładamy to zakaz używania wyciągarek innych niż ręczna i elektryczna, buda (karoseria) powinna być w 80% seryjna, dozwolone są różne typy i rozmiary opon, własne konstrukcje zderzaków progów klatek i pałąków oraz tylne podcięcia i modyfikacje. W waszym przypadku uciekniemy trochę z poligonu, aby liznąć kilka ciekawych i nowych odcinków, które przy okazji udało się zorganizować. (Aby klasa powstała musi być minimum 10 pojazdów)

Jeżeli w klasach „ADVENTURE” i „ADVENTURE ELEKTRYK” nie odnotujemy minimum po10 pojazdów klasy zostaną połączone w jedną – „ADVENTURE” – bez wyciągarek

„WYCZYN” - ( inaczej zwany, jako „zmota” „obrzyn”) dla Was trasę przygotujemy 90% na terenie poligonu 10% tereny prywatne poza poligonem, przypominamy, że macie całkowity zakaż używania wyciągarek innych niż napędzanie ludzkimi mięśniami, dozwolone są oczywiście wszystkie nawet najdziwniejsze modyfikację oraz rozmiary i typy opon, postaramy się a nawet wyjdziemy z siebie, aby Was odpowiednio sponiewierać, podtopić powywracać, będzie ciepło, bo to sierpień i czystym sumieniem można będzie Was po nurzać w błocie. (Aby klasa powstała musi być minimum 10 pojazdów)

„EXTREM ELEKTRYK” - („skrajnie trudno” dokładnie to, co mówi nazwa… czyli ciąganie się na wyciągarkach, tylko i wyłącznie elektrycznych, ogólnie ciężko i trudno) dla Was trasę przygotujemy 90% na terenie poligonu 10% tereny prywatne poza poligonem, Wybierzmy i znajdziemy wysokie piony trochę ostrych trawersów i olbrzymie pokłady błota trochę wody, odkurzycie swoje elektryczne wyciągarki i je trochę rozgrzejecie, bo w tej klasie będziecie mogli tylko takich używać, na modyfikacje pojazdów nie ma żadnych ograniczeń możecie używać wszystkiego co Wam udało się skonstruować wszystkie patenty są dozwolone z wyjątkiem napędu gąsienicowego. (Aby klasa powstała musi być minimum 10 pojazdów)

„EXTREM ” - („skrajnie trudno” dokładnie to, co mówi nazwa… czyli ciąganie się na wyciągarkach i ogólnie ciężko i trudno) dla Was trasę przygotujemy 90% na terenie poligonu 10% tereny prywatne poza poligonem, Wybierzmy i znajdziemy wysokie piony trochę ostrych trawersów i olbrzymie pokłady błota trochę wody, odkurzycie swoje wyciągarki i je trochę rozgrzejecie, bo w tej klasie można używać wszystkiego, co Wam udało się skonstruować wszystkie patenty są dozwolone z wyjątkiem napędu gąsienicowego. (Aby klasa powstała musi być minimum 10 pojazdów)

Jeżeli w klasach „EXTREME” i „EXTREME ELEKTRYK” nie odnotujemy minimum po 10 pojazdów klasy zostaną połączone w jedną – „EKSTREME” – z dopuszczonymi wszystkimi rodzajami wyciągarek

„QUAD” – jedziecie po tej samej trasie, co exterem i również możecie korzystać z wyciągarek dla Was przygotujemy kilka punktów extra jak wiadomo musicie mieć trochę trudniej. Od jednego z quad-owców wyszła propozycja, aby umożliwić jazdę w team-ach kilku osobowych. Będzie taka możliwość jesteśmy najbardziej Za. Punktacja w takim wypadku będzie wyglądała następująco:, jeżeli jeden quad zdobędzie np. 80 PKP-ów a drugi z team-u np. 20 PKP-ów, suma PKP-ów to 100 dzielone na dwa to 50 PKP-ów zdobył team, z czasem przejazdu będzie podobnie, w przypadku, kiedy jeden z zawodników nie wyrobi się w czasie wyznaczonym na trasę to cały team ma nie zaliczoną trasę. Formowanie w team-y odbędzie się podczas rejestracji. (Aby klasa powstała musi być minimum 10 pojazdów)

„UTV” – jeżeli zbierze się chociaż 4-5 załóg to będziecie mieli swoją klasę i będziecie jechali na tych samych zasadach co extrem i quad.
Jeżeli nie zbierze się wspomniane minimum pojazdów zostaniecie włączeni do klasy „EXTREME”

Zapisy:
Wpisowe dla załogi auta, quada i UTV ( i jakiegokolwiek innego pojazdu) wynosi 350zł. Pobieramy zaliczkę w wysokości 250zł. Wpisowe obejmuje opłatę poligonową, klamoty zwiane z imprezą, upominki dla zawodników, dodatkowe oznaczenia dla quadów (i „innych” pojazdów), wyżerkę na zapchanie kich, czyli grochówka – „dzidówka” padlina z grilla na ciepło, kawa herbata i oczywiście złoty nektar pompowany z „piwopoju” koszulki z imprezy na zamówienie za dopłatą 30zł za sztukę, rozmiary i ilość sztuk będzie podawać przy rejestracji. Podczas posiłku, przed i po ogłoszeniu wyników będzie przygrywać nam jakaś muzyka będzie się można trochę powyginać jak komuś jeszcze sił starczy, grać będziemy długo do nocy. Zgłoszenia wysyłamy wyłącznie za pomocą formularza umieszczonego na stronie http://www. kowary4x4. pl/rejestracja. aspx Po otrzymaniu zgłoszenia odsyłamy email z potwierdzeniem zapisu i z numerem konta, na które wpłacamy zaliczkę. Po otrzymaniu zaliczki załoga wpisywana jest na listę startową. Numer przydzielony na liście startowej jest równocześnie numerem startu w dniu imprezy, nie będzie losowań ani wyboru numerów. Szczegóły wkrótce na stronie www. kowary4x4. pl. W razie niejasności proszę dzwonić na telefony podane w „kontaktach”.