MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

SMOR Quad 2019 - Góry Sowie

20-21 września 2019 (2 dni)
godz. 19:00
4x4 Event PL - Tor Off Road w Dzikowcu
Dzikowiec

Góry Sowie to region sprzyjający Off Road-owi. Nic więc dziwnego, że wracamy w ten tajemniczy region z kolejną edycją SMOR Quad, zapoczątkowanego w 2012 r.

SMOR Quad składać się będzie z dwóch etapów. W piątek rozegrany zostanie etap nocny trwający 4 godziny, zorganizowany w całości w jednym miejscu bez dojazdówek. W sobotę trasa będzie się składać z kilku miejsc z dojazdówką długości ok. 30 kilometrów. Etap dzienny trwać będzie 8 godzin.

Zawodnicy wystartują w dwóch klasach, różniących się stopniem trudności i zasadami rywalizacji:
- Klasa Przygoda to dowolnie zmodyfikowany quad z napędem 4x4 z zalecaną wyciągarką. Zawodnicy w tej klasie zdobywać będą PKPy (Punkty Kontroli Przejazdu tzw. pieczątki) oraz będą mieli do zaliczenia punktowane Odcinki Specjalne. Zawodnicy są klasyfikowani indywidualnie. O wygranej decyduja suma punktów z etapu nocnego i dziennego.
- Klasa Extreme to dowolnie zmodyfikowany quad z napędem 4x4 i min. 1 wyciągarką. Zawodnicy w tej klasie rywalizować będą wyłącznie na wytaśmowanych odcinkach specjalnych, przejeżdżanych na czas. O wygranej zadecyduje uzyskanie jak najlepszego czasu ze wszystkich odcinków (suma czasów z etapu nocnego i dziennego). Zawodnicy są klasyfikowani indywidualnie.

Główną zasadą przygotowanych u nas odcinków i będzie domena – maksimum jazdy przy asekuracji i jak najmniej wyciągarki, która ma być jedynie przerywnikiem dla wytrawnych raiderów.

Pierwszy odcinek będzie najlżejszy, a każdy kolejny będzie dłuższy oraz trudniejszy. Jednak nawet ostatnie os-y będą w większości przejezdne na kołach.

Aby dana klasa mogła zostać rozegrana musi się do niej zgłosić min. 15 quadów. Poprzez zgłoszenie rozumiemy wypełnienie zgłoszenia i potwierdzenie chęci udziału w imprezie wpłatą zaliczki na min. 1 miesiąc przed terminem imprezy.

Minimalna liczba uczestników aby impreza mogła się odbyć to 25 potwierdzonych wpłatą zaliczki uczestników.

Wpisowe na rajd wynosi 350 zł:
- przy wpłacie na konto zaliczki w wysokości 150 zł na min. 1 miesiąc przed imprezą

Wpisowe na rajd płatne po terminie lub na miejscu w dniu imprezy wynosi 450 zł.

W ramach wpisowego:
- pamiątkowe naklejki
- pamiątkowa koszulka
- przygotowanie trasy
- obsługa sędziowska
- poczęstunek podczas piątkowego etapu
- impreza na zakończenie
- puchary i nagrody dla 3 najlepszych załóg w klasie

Informacje: Seweryn tel. 725 268 556