MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Skorpionalia nr 7 w Legnicy

Sobota, 16 listopada 2019
godz. 18:00
Klub Spiżarnia
Legnica
ul. Piastowska 1

Koncertowe Skorpionalia to idea koncertów organizowanych w miesiącu listopadzie przez zespół TZN Xenna w celu integracji Skorpionów i ich przyjaciół. Zespoły które grają na imprezie reprezentują muzykę punk rockową oraz style jej pochodne.
Wystąpią

TZN Xenna
(muzyka latających żab/punk, Warszawa)
Absolutna legenda polskiego punk rocka na kolejnym koncercie w Warszawie. Kapela w początkowym okresie działała od 1981 do 1987 roku. Zasłynęli wtedy legendarną epką "Dzieci z Brudnej Ulicy". W 2010 roku, wokalista Zygzak reaktywował TZN Xennę. Od tego czasu zespół nie odcina kuponów od przeszłości: wciąż nagrywa nowe płyty i aktywnie koncertuje.
https://www. facebook. com/tznxennao

Redakcja
Redakcję założył w 2010 r. gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m. in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd, DiM, czy Shakin` Dudi.
Redakcja zagrała wiele doskonale przyjętych koncertów. Ma w swoim dorobku trzy płyty długogrające. W lecie 2019 roku ukazał się nagrany w nowym składzie maksi singiel „Zawsze niewinny”. Zespół do repertuaru włączył też kultowe nagrania wcześniejszych grup Darka: Śmierci Klinicznej i Absurdu.
https://www. facebook. com/Redakcjaband/

Izerbejdżan
(Rdzenny Punk Izerbejdżanu)
Zespól powstał na kanwie pierwszej edycji Izerbejdżan Punk Eko Fest
Frontmen ekipy Teo i Darek Królik Królikowski gitarzysta po rozpadzie kapeli Pinokio Alternative która zagrała swój ostatni koncert podczas pierwszej Edycji Izerbejdżan Punk Eko Fest 2017 , wiedzieli że graja dalej . Powstaje materiał koncertowy i w roku 2018 nagrywamy materiał na płytę która zostaje mianowana pierwszym oficjalnym wydawnictwem zespołu - "PANI z MIĘSNEGO " zostaje wydana i jest w dystrybucji . Zespół gra koncerty w składzie : Teo - voc , Darek "Królik" Królikowski - git. voc. , Tomek "Blady " Walczak - bas , Janek Skólski - perkusja
https://www. facebook. com/izerbejdzan/

Dobra - Dobra
(Hard Szydera Billy)
Złotoryjska kapela założona wiosną 2011 roku przez Krzysztofa Hoodego Kalinowskiego (git. voc. ) i Rafała Raviciosa Chmielewskiego (bas voc. )
Do projektu dołączył perkusista Wojciech Hanka Hanysz i w tym składzie zespół nagrał płytkę „Dobra-Dobra…Chyba Ty”. W zeszłym wieku Hoody i Rav grali wcześniej razem w 1983 w kapeli Neo-Haos.
Wiosną 2017 roku dołącza do kapeli Arturo Cicatriz wnosząc nowy element - harmonijkę ustną i dodatkową japę do darcia. Harmonijka w punku? Jasne – patrz Uk Subs, GBH.
W tym też składzie w 2018 nagrana jest druga płyta „YHY” Repertuar i kawałki czasem są bardzo różne z tego względu że zarówno Hoody jak i Rav oraz Arturo piszą materiał dla kapeli i każdy zostawia swoje piętno. Kapela grywa offowych festach jak Ramona, Izerbejdżan i imprezy klubowe.
W listopadzie 2018 został zapisany na żywo gig który zagrali na urodziny Zygzaka na Skorpionaliach u boku Xenny, Kolaborantów i Bulbulatorsów, Z tego powstała płyta bootlegowa (tylko 77 egzemplarzy) z zapisem tegoż koncertu.
Zgredy mają się dobrze :)
https://www. facebook. com/Dobra-Dobra-404017139717518/

The Vets
W wyniku szeregu zbiegów okoliczności pod koniec roku 2017 Sznyta(Arturo Cicatriz), Marek i Daniel postanowili wspólnie od czasu do czasu pograć bliżej nie określone dzwięki punkskareggae. Sznyta na zimno opisał to zjawisko jako skinohipy. Nazwa THE VETS to taki "amerykanizm", chodzi o weteranów. Po dwóch próbach Vetsi zagrali w lutym 2018 r. na imprezie charytatywnej w Legnicy, a potem zamknęli się w piwnicy i zaczęli pisać nuty...
Pierwszy oficjalny koncert: 08. 03. 2019 we wrocławskim klubie Alive.
Bartek Dolewski - perkusja. Wieloletni uczeń Michała Bednarza, perkusista z zamiłowania. Udziela się w kapelach od reggae po metal, wspierając perkusyjnie i muzycznie wiele różnych projektów.
Arturo Cicatriz (Sznyta) - wokal, gitara, harmonijka. Weteran. Brał czynny udział w pierwszych próbach i zalążku punkowego oblicza legendarnego FORT-u BS (1983). Potem mieszkał i grywał m. in. w Irlandii. Obecnie także wokal i harmonijka w złotoryjskim DOBRA DOBRA.
Damian - klawisze, klarnet. Absolwent szkoły muzycznej w Legnicy. Multiinstrumentalista, pasjonat. Grał w duecie gitarowym PROJEKT FRIQUIS z którym zaliczył kilka koncertów. Brał udział (jako aktor) w nowatorskim clipie "Love Me" londyńskiej wokalistki ALEKS GALA.
Borys - instrumenty perkusyjne, wokal. Weteran. Grał w w latach 80 ub. wieku m. in. w znanej legnicko-jaworskiej nowofalowej formacji BRAMBORY A ZELENINA, a później we wrocławskim RED ROAD.
Pajdo - gitara. Weteran Współzałożyciel Stanu Oskarżenia, kapeli która na stałe wpisała się w strony Polskiego punka, obecnie oprócz The Vets grający w jeszcze jednej legendarnej Polskiej kapeli - Zwłoki.
Marek - bass. Weteran. Współtworzył na początku lat 80. legnicką scenę "niezależną" (m. in. DTV2, TOA, THE GONZALESS, AGNOSTIC MANTRA oraz fanzin EuropaIII). Od lat bass w zimnofalowym THE LESS.
Daniel Wojtek - wokalista. Od młodzieńczych lat "zapaleniec śpiewu". Wcześniej śpiewający w zespołach SAMO BIAŁKO oraz SAKRA, z którą dał wiele koncertów nie tylko w Polsce. Ma też za sobą liczne projekty solowe.
https://www. facebook. com/The-Vets-199205457293675/