MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Reset Camp: w drodze po bodziec!

23-29 lutego 2020 (7 dni)
godz. 15:00
Pensjonat Halicz
Karpacz
ul. Kolejowa 14
2399

LIMIT MIEJSC: 17 osób

RESET CAMP: EDYCJA ZIMOWA – W DRODZE PO BODZIEC!

To wydarzenie nietypowe, na międzynarodową skalę, a przez zaskakujące zainteresowanie, zdaje się potrzebne jak nigdy wcześniej!
Szalone tempo, w którym funkcjonujemy dostarcza nam dziś mnóstwo stresu zarówno poprzez nasz styl życia, jak i otaczające nas środowisko, dlatego też zapraszamy do udziału w nietypowych warsztatach wszystkich, którzy chcą spędzić 6 dni z dala od bombardujących nas bodźców w postaci technologii.
Dostępny czas wykorzystamy do ponownej synchronizacji z naturą, rezygnując świadomie z jakichkolwiek sztucznych źródeł ciepła, światła czy nawet pól elektromagnetycznych, a skupiając się na uważności poprzez post, a następnie specyficzną dietę, oddech i jego trening, adaptację do zimna, pole geomagnetyczne pod stopami oraz światło słoneczne i absolutną ciemność po zmroku. Odpowiednie warunki dopełni aż 5 szkoleń, które zastosujemy jednocześnie w praktyce!

KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY!
CENA obowiązująca do końca ROKU: 2399zł
CENA obowiązująca do końca STYCZNIA: 2699zł
CENA obowiązująca do końca LUTEGO: 2999zł

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Każdy uczestnik musi mieć ukończone 18 lat
2. Całkowita rezygnacja z użytkowania ze sprzętów elektronicznych w postaci depozytu w sejfie: telefonów komórkowych/tablet’ów/laptop’ów etc.
3. Lista uczestników to maksymalnie 20 osób, a o udziale decyduje kolejność wpłat
4. Prosimy o przemyślane uczestnictwo i wpłaty. Nauczeni doświadczeniem z ostatniego obozu i rezygnacją kilku uczestników w ostatnim tygodniu przed wydarzeniem, nie oferujemy jakichkolwiek zwrotów. W razie niemożliwości uczestnictwa, można oczywiście swój udział przekazać dowolnej, innej osobie, nie mniej jednak raz jeszcze prosimy o przemyślane decyzje.

DANE DO WPŁAT:
FIT MASTER PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
os. Bolesława Chrobrego 47/25
60-681 Poznań
NR KONTA: 16 1140 2004 0000 3302 7888 6665
NIP: 9721301073
TYTUŁEM: RESET CAMP ZIMA, IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA, DANE KONTAKTOWE (TELEFON, E-MAIL)

W CENIE:
- zakwaterowanie (więcej: https://www. booking. com/hotel/pl/halicz. pl. html ) i wyżywienie w postaci diety ketogenicznej podczas 3 dni pobytu
- szkolenia w teorii i w praktyce: ketoza i dieta ketogeniczna, biohacking, dietetyka okiem sceptyka (RAFAŁ WILK); techniki oddechowe, medytacja i adaptacja do zimna (MACIEJ SZYSZKA) – wartość szkoleń przekracza zdecydowanie cenę wyjazdu, a dodatkowym atrybutem jest możliwość wykorzystania wiedzy w praktyce
- wędrówki górskie, biwakowanie, adaptacja do zimna

DIETETYCZNIE:
a) 3 dni całkowitego postu wraz z suplementacją elektrolitów (sód, potas, magnez) oraz ciał ketonowych
b) w kolejnych dniach nauczymy Was gotować ketogenicznie poprzez wspólne przygotowywanie posiłków typowych dla stanu ketozy

O AUTORACH:
Maciej Szyszka
Od najmłodszych lat związany ze sportem. Od początku poszukiwał możliwości holistycznego treningu i rozwoju fizycznego na długie lata. Równolegle z rozpoczęciem studiów na kierunku fizjoterapii związał się ze sztukami walki i ta przygoda trwa do dnia dzisiejszego czyli 15 lat. Zawodowo prowadzi treningi i wyspecjalizował się w masażu szczególnie Work Site. Po 10 latach ciężkich treningów Wing Tsun Kung Fu został przyjęty jako prywatny uczeń chińskiego Mistrza sifu Kong Chi Keunga i mógł rozpocząć naukę pod jego okiem w Hong Kongu. Tam ma możliwość pogłębiania swojej wiedzy oraz trenowania z najlepszymi na świecie w tej dyscyplinie. Szukając dalszych dróg rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności rozpoczął treningi w zakresie kalisteniki i Brazylijskiego Jiu Jitsu. Ceni sobie holistyczne podejście do treningu dlatego szkoli się wielokierunkowo, by z każdej dyscypliny czerpać to co najcenniejsze. Jest dyplomowanym instruktorem samoobrony, ukończył kurs trenera personalnego i szkolił się z zakresu dietetyki. Obecnie pogłębia swoją wiedzę z zakresu technik oddechowych u Wima Hofa (Ice Man), Patricka McKeowna metoda Bouteyki oraz z ogólnie pojętej motoryki na warsztatach z Ido Portalem. Definiuje go sprawność fizyczna i chęć ciągłego rozwoju. Wykorzystuje zdobytą wiedzę w zakresie fizjoterapii i na szkoleniach, aby jak najlepiej poprawiać wyniki i stan zdrowia swoich klientów.

Rafał Wilk
Do niedawna zawodowo aparatowy procesów chemicznych, aktualnie szkoleniowiec, dietetyk kliniczny oraz Trener Personalny IFAA na pełnym etacie. Niesforna głowa pełna pytań i wątpliwości, wiecznie głodna poszukiwanych odpowiedzi. Stale zwiększa swoją wiedzę poprzez kursy dokształcające, książki i publikacje naukowe oraz kompleksową współpracę z trudnymi, często „niechcianymi przypadkami”. Miłośnik naturopatii oraz holistycznego podejścia do medycyny i człowieka. Sceptyk tendencyjności obecnej w środowisku fitness jak gotowe schematy i szablony czy też narzucanych ram według popularnych systemów dietetycznych. W swojej pracy skoncentrowany wokół podstaw fizjologii i biochemii, popartych odpowiednią analityką oraz obraną na jej podstawie metodyką względem indywidualnego przypadku. Entuzjasta personalizacji od diety, po trening, do suplementacji, kończąc nierzadko jeszcze na stylu życia czy stanie umysłu. Świeża krew i mocna alternatywa!

OPIS POSZCZEGÓLNYCH SZKOLEŃ:

TRENING ODDECHOWY, KTÓRY DOTLENIA KOMÓRKI, USPOKAJA UMYSŁ I PRZYWRACA
ZDROWIE.

Metoda składa się z szeregu ćwiczeń oraz kontroli oddechu, które pozwalają zrozumieć w czasie
rzeczywistym, różnicę pomiędzy oddechem normalnym, instynktownym którego używamy na co dzień (prawie zawsze hiperwentylując), a tym poprawnym oddechem, zgodnym z zasadami fizjologii i dostosowanym do warunków naszego zdrowia.
Zmiana oddechu z nieprawidłowego i powszechnego który jest bezpośrednią przyczyną wielu chorób układu oddechowego, takich jak m. in. astma, na oddech który poprzez kontrolę i zmniejszenie wentylacji, pozwala zauważyć znaczące zmiany w dotlenieniu tkanek i zwiększeniu naszej żywotności, już po kilku godzinach od zastosowania ćwiczeń Buteyki. Metoda Buteyko może i powinna być stosowana o każdej porze dnia, w trakcie naszych normalnych, codziennych czynności, gdy siedzimy, idziemy bądź wykonujemy aktywność fizyczną. Dla każdego działania
znajdziemy najbardziej prawidłowy i skuteczny sposób, aby zastosować ją w praktyce.
Zazwyczaj już od pierwszych godzin po zastosowaniu ćwiczeń zaczniesz odczuwać i zauważać korzyści jakie przynosi prawidłowy, anatomiczny oddech.

1. CZĘŚĆ – teoria
- Mechanizm oddechowy
- Prawidłowe wzorce oddechowe
- Problemy wynikające z błędnych nawyków
- Kwasowość i zasadowość pH krwi
- Fizjologiczne podstawy metody redukcji oddechowej
• Postępowanie w przypadku astmy, bezdechu sennego, nieżyt nosa, stres, chrapanie

2. CZĘŚĆ – praktyka
– wyznaczanie pauzy kontrolnej
– zapoznanie się z fundamentalnymi ćwiczeniami
– nauka ćwiczeń oddechowych
– praktyka ćwiczeń w parach
Odzyskaj: zdrowie, energię, koncentrację, rozluźnienie, dobry sen, uważność, spokój, łagodny
oddech, radość z uprawiania sportu
Uwolnij się od: astmy, kataru, alergii, migren, bezdechu sennego, nadciśnienia, chrapania, stresu

ODDECH W SPORCIE

Warsztaty maj na celu maksymalne podniesienie Twoich parametrów ą sportowych oraz
zoptymalizowanie oddechu i dostosować go do wysiłku. Jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Nauczysz się w prosty sposób wykonywać ćwiczenia oddechowe i sposobów by wpleść je w swoje treningi. Poznasz praktyczne narzędzia mogące poprawić wzorce oddechowe w celu lepszego dostarczania i wykorzystania tlenu przez organizm bo to jest najczęstszą przyczyną blokującą Twoje postępy!

KORZYŚCI:
Korzyści płynące ze stosowania treningu oddechowego:
– lepszy transport tlenu do organów i pracujących mięśni
– poprawa wydolności aerobowej i anaerobowej
– poprawienie pułapu tlenowego VO2 max
– wzmocnienie mięśni oddechowych
– poprawa skupienia oraz zmniejszenie i opóźnienie objawów zmęczenia
– wyższy próg mleczanowy
– możliwość podtrzymania formy dla osób kontuzjowanych
• lepsza kontrola oddechu w czasie wysiłku fizycznego oraz życia codziennego

PROGRAM:
CZĘŚĆ TEORETYCZNA
– zapoznanie się z metodą oddechową
– hipoksja i hiperkapnia jako podstawowe metody treningowe
– prawidłowe wzorce oddechowe
– praca nad przeponą oraz wzmacnianie mięśni oddechowych
– jak zaaplikować ćwiczenia oddechowe do swojej dyscypliny sportowej
– aspekt zdrowotny prawidłowego oddechu
• sposoby testowania i kontrola postępów w treningu oddechowym

CZĘŚĆ PRAKTCZNA
– ćwiczenia poprawiające ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa
– poprawa strefy apozycji przepony
– wzmocnienie mięśni oddechowych
– symulacja treningu wysokogórskiego
– trening adaptacji do wysiłku dla wybranych grup mięśniowych
– obniżanie wrażliwości na narastający poziom CO2 w czasie wysiłku fizycznego
– przygotowanie do zawodów praca nad koncentracją
– przyspieszenie regeneracji układu nerwowego
Warsztaty są poprowadzone w sposób umożliwiający samodzielną pracę zaraz po skończeniu nauki. Wzrost parametrów jest bardzo szybko zauważalny szczególnie jeżeli wcześniej nie poświęcało się czasu na treningi oddechowe. Pamiętaj, że oddech jest nieodłącznym elementem naszego życia a tym bardziej wysiłku fizycznego to on wyznacza Twoje granice!

DODATKOWO:
- Poprawa koncentracji
- Praca ze zmysłami
- Redukcja stresu
- Wzmacnianie kręgosłupa, praca nad mobilnością i ruchomością
- Medytacja i uważność
- Zimne kąpiele
- Trening mobilności
- Trening mentalny z wizualizacją