MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Oratorium "Voices of Light- The Passion of Joan of Arc"

Piątek, 31 maja 2019
godz. 19:00
Legnickie Centrum Kultury
Legnica
ul. Chojnowska 2
30

Legnica Cantat nadaje ton!

Zapraszamy na polską premierę światowego hitu: koncert "Voices Of Light" będzie jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego, jubileuszowego 50. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat.

To połączenie muzyki i filmu tworzące nowoczesną interpretację uznanej klasyki nikogo nie pozostawi obojętnym. W trakcie odbywającego się w Kościele Mariackim wydarzenia będziemy mieli okazję zobaczyć główną inspirację projektu - poruszającą francuską niemą produkcję "Męczeństwo Joanny d'Arc" z 1928 roku wzbogaconą o współczesną muzykę skomponowaną przez Richarda Einhorna, wykonywaną na żywo przez orkiestrę, chór i solistów. Rozmach, jaki towarzyszy widowisku, idzie w parze z niezwykłą siłą oddziaływania na widza. Historia Joanny d'Arc porusza od niemal 600 lat, a zestawienie obrazu z przejmującymi dźwiękami muzyki symfonicznej oraz gotycką przestrzenią Kościoła Ewangelickiego w Legnicy będzie niezwykłym spotkaniem z historią, sztuką i emocjami. "Voices Of Light" zdobywały serca krytyków i zapełniały sale na całym świecie - w komplecie wyprzedały się wydarzenia pod tym szyldem między innymi w Nowym Jorku, Los Angeles czy Sydney.

Premiera widowiska miała miejsce w 1994 r. w Academy of Music w Northampton (Massachusetts, USA). Od dnia premiery oratorium wystawiono 230 razy (!) na całym świecie, między innymi: w Sydney Opera House, Kennedy Center w Waszyngtonie, Disney Hall w Los Angeles, The Esplanade w Singapurze czy angielskim centrum sztuki The Barbican wspólnie z London Symphony Orchestra. Entuzjastyczne recenzje ukazały się w największych opiniotwórczych amerykańskich tytułach: Los Angeles Times, Chicago Tribune, New York Times, Wall Sreet Journal oraz Washington Post, natomiast płyta zawierająca muzykę Einhorna przez 7 tygodni utrzymywała się na liście Billboardu.

Legnicki koncert odbędzie się 31 maja - serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu. Usłysz "Głosy Światła" razem z nami – ilość miejsc ograniczona!

Oratorium "Voices of Light - The Passion of Joan of Arc":

31 maja, godzina 19. 00
Kościół Ewangelicki Marii Panny w Legnicy (pl. Mariacki 1)

W koncercie udział wezmą:
Zielinski Singers
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach
Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury
Legnicka Orkiestra Symfoniczna

Bilety w cenie 30 złotych i 50 złotych do kupienia w Galerii Satyrykon (Legnica, Rynek 36) oraz w serwisie TicketMaster:
https://www. ticketmaster. pl/event/11683?fbclid=IwAR0zS3ktKYWdRTV4u-cG5SXDiMco4GKgf1h6rmAUQ5MYETqmpZYLmVA7Nrk