MenuZamknijRaport
Koronawirus
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Mała Japonia w Karkonoszach

Jelonka poleca!
6.08-31.10.2020 (87 dni)
Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwia
Przesieka
Brzozowe Wzgórze 8 B
Normalny: 27
Ulgowy: 23

MAŁA JAPONIA – OGRÓD JAPOŃSKI SIRUWIA

MAŁA JAPONIA w Karkonoszach to fragment prawdziwej Japonii stworzony z wielką pasją i miłością przez Sylwię i Jakuba Kurowskich. W tym niezwykłym miejscu w sercu Karkonoszy, można zachwycić się roślinnością Ogrodu Japońskiego, zdobyć wiedzę o kulturze Kraju Kwitnące Wiśni oraz wypocząć przy szumie wodospadów. A dla najmłodszych czeka nowoczesny plac zabaw na świeżym powietrzu!

Główne atrakcje tego wyjątkowego miejsca:

• OGRÓD JAPOŃSKI SIRUWIA
Zachwycający bogactwem roślin i harmonijną kompozycją, jeden z największy ogrodów japońskich w Polsce. Na wysokości 600 m n.p.m. i powierzchni 1,5 ha znajduje się siedem stawów, liczne strumienie oraz kilka wodospadów. Chlubą Ogrodu jest imponująca kolekcja różaneczników - około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach! Centralnym punktem Ogrodu Siruwia jest imponujący sześciometrowy wodospad „męski”. Całość Ogrodu to doskonałe w swojej prostocie połączenie krajobrazu i roślinności Karkonoszy z orientalnymi roślinami i motywami Wschodu. Kompozycja zaprojektowana w zgodzie z klasycznymi zasadami sztuki zakładania ogrodów japońskich.

• KOLEKCJA BONSAI/ART MUZEUM BONSAI

Bogata i unikalna kolekcja fascynujących drzewek bonsai dla koneserów sztuki ogrodowej. Niektóre z miniaturowych okazów kolekcji liczą ponad 100 lat i zostały sprowadzone prosto z Japonii. Bonsai z Ogrodu SIRUWIA prezentowane są na prestiżowych wystawach kwiatowych.

• SAMURAJ - RYCERZ DAWNEJ JAPONII
Jedna z największych w Polsce prywatnych kolekcji zbroi japońskich. Na wystawie można podziwiać oryginalne eksponaty z epoki Edo (XVII – XIX w.) oraz misternie wykonane repliki z tego okresu. Ozdobą kolekcji jest unikalne 800-letnie dzieło sztuki - miecz Tachi z epoki Kamakura (XII – XIV w). Multimedialny stół oraz najnowszej generacji hologram samuraja dają możliwość nowoczesnego zdobywania wiedzy na temat historii i kultury Japonii. To fascynujące połączenie tradycji z nowoczesnością.

• NAJWYŻSZY PLAC ZABAW NA DOLNYM ŚLĄSKU

Ponad dziesięciometrowe zjeżdżalnie, linowe wieże wspinaczkowe, a dookoła plaża pełna białego piasku! Ten niezwykły plac zabaw położony jest w przepięknym lesie, a patronuje mu Liczyrzepa - legendarny Duch Gór Karkonoszy.

Ważne informacje:

 Mała Japonia czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 19:00 bez względu na pogodę (mamy parasolki dla Gości:)
 bezpłatny parking dla Gości
 zwiedzanie samodzielne lub z przewodnikiem (w okresie wakacji).
 w cenie jednego biletu - wszystkie atrakcje (także zwiedzanie z przewodnikiem)
 nielimitowany czas pobytu
 zwiedzanie z psem na smyczy (prosimy o zachowanie czystości po swoim pupilu:)
 kawiarenka z napojami oraz słodyczami prosto z Japonii oraz na bazie japońskiej herbaty!
 pamiątki, gadżety, suweniry…

Zapraszamy!

Bilet online:https://bilety.malajaponia.pl/
ul. Brzozowe Wzgórze 8B.
58-562 Przesieka

www.malajaponia.pl