MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Leśne Licho, Dziewanna, Strzyga

Sobota, 25 kwietnia 2020
godz. 20:00
Klub Kulturalny
Jelenia Góra
ul. Sobieskiego 20a
30

25 kwietnia zagrają dla was 3 niezwykłe zespoły!

Strzyga! to pochodzący ze Śląska zespół, który z ironicznym uśmiechem zapuszcza się w posępne rejony kultury oraz sfery wierzeniowej. Interesują ich miejsca zamieszkałe przez złowróżbne i groteskowe wytwory ludzkiej wyobraźni. Motywem wiodącym twórczości Strzygi! jest strach w kulturze, a także praca wyobraźni i proces wytwarzania wyobrażeń. Zespół nawiązuje do wątków zaczerpniętych z kultury i/lub historii Polski, Śląska i Europy wieków minionych oraz do tekstów kultury popularnej.
W sferze muzycznej Strzyga! jest projektem, który łączy elementy muzyki akustycznej, dark electro, progrocka i artrocka. Inspiracje czerpie także z muzyki heavymetalowej. Przy tym wszystkim – nie boi się też nawiązywać do stylistyki disco lub pop.
Koncerty Strzygi! to przemyślane i dopracowane produkcje, w które wplecione są elementy performatywne rodem z teatru. Zespół występuje w finezyjnych kostiumach, czerpiących z estetyki steampunku, i teatralnej charakteryzacji.
W skład grupy wchodzą: Paulina Nowak (wokal, syntezatory, pianino), Radosław Matysek (gitara akustyczna, elektronika), Marcel Różanka (perkusja) i Ajgor (służący).

Dziewanna- Polska wokalistka i kompozytorka wykonująca fantasy folk, folk metal i muzykę dawną. Pochodzi z Beskidu Śląskiego. Współzałożycielka zespołu Othalan. Współtworzy również projekt Saga, inspirowany muzyką staroskandynawską.

Dziewanna, wł. Agnieszka Anna Suchy – jako solistka folkowa działa od roku 2016, jednak jej przygoda z muzyką rozpoczęła się o wiele wcześniej. Komponuje od szesnastego roku życia. W 2007 r. roku zagrała w musicalu "Serca dwa", przygotowanym przez Teatr Muzyczny Wit-Wit z Gliwic. Jest jedną z laureatek ogólnopolskiego festiwalu "Nasza Szansa" (2012); zwyciężczyni muzycznego festiwalu "GITARYN" (2015). Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie piosenki żołnierskiej "Military Festival" (2013). W 2016 r. wraz z przyjaciółmi opublikowała singiel "Pod znakiem Wilka" (który miał ponad 700. 000 wyświetleń), nawiązujący do historii miłości Geralta i Yennefer. Utwór zapoczątkował "wiedźmiński" cykl muzyczny w historii wokalistki.

Dziewanna w swojej twórczości wykorzystuje elementy tradycyjnej muzyki i techniki wokalnej, przeplatając je z muzyką rozrywkową. Inspiruje się kulturą wczesnośredniowieczną, literaturą fantasy, dorobkiem romantycznych poetów i góralszczyzną. Gra na gitarze i pisze wiersze oraz teksty piosenek. Część z nich można usłyszeć na debiutanckiej płycie "Po krańce gór" (2017) zespołu Othalan.

Leśne licho - Z miłości do muzyki i piękna rodzimego języka w połowie 2007 roku narodziło się Leśne Licho. Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawsze grało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska i zaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcu spotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać się pierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy.

Cena biletu 30 zł