MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Karkonosze - Warsztaty Fotografii Górskiej z Karolem Nienartowiczem

22-25 sierpnia 2019 (4 dni)
godz. 12:00
Karkonosze
900

Z wielką radością zapraszamy na letnie warsztaty w Karkonoszach :)

W drugiej połowie sierpnia odwiedzimy najpiękniejsze miejsca Karkonoszy w rejonie Śnieżki – najwyższego ich szczytu. Podczas trwającego 4 dni pleneru będziemy fotografować największe atrakcje tej okolicy: okazałe grupy skalne Pielgrzymy i Słonecznik, Mały i Wielki Staw – największe jeziora polodowcowe w Karkonoszach. Nad Małym Stawem odwiedzimy kultowe schronisko Samotnia. W planie jest również wejście na szczyt Śnieżki. Będziemy nocować w schronisku Strzecha Akademicka, a trasy wycieczek z tego miejsca nie są długie ani szczególnie wymagające. Najdłuższe trasy wynoszą niecałe 10 kilometrów.

Plan warsztatów jest ramowy i może być zmieniony w razie niepogody. Wszelkie korekty i zmiany kolejności odwiedzanych miejsc będą ustalane wraz z uczestnikami w zależności od prognoz pogody.

Podczas pleneru będziemy fotografować w następujących miejscach:

Wieczór na Równi pod Śnieżką
Poranek na Pielgrzymach

Wyjście na wschód słońca na Równi pod Śnieżką z widokiem na najwyższy szczyt Sudetów, a następnie wejście na Śnieżkę.

Wschód słońca nad Kotłem Małego Stawu, a następnie wędrówka nad Wielkim Stawem do grupy skalnej Słonecznik. Powrót przez Pielgrzymy, Polanę i Samotnię.

W przerwach między wyjściami w plener odbywać się będą warsztaty teoretyczne, gdzie szczegółowo zostaną omówione zasady kompozycji zdjęć i budowy kadru. Omówimy często popełniane błędy, oraz będziemy ćwiczyć obróbkę zdjęć w formacie RAW. Każdy uczestnik zapozna się z metodami pracy fotografa pejzażysty: sprzętem, zastosowaniem filtrów, przygotowaniem do plenerów, obserwacją pogody i warunków w górach. Ponadto będziemy omawiać zdjęcia uczestników wykonane każdego dnia warsztatów, starając się eliminować popełniane błędy.

Każdy uczestnik powinien posiadać czołówkę z zapasowym kompletem baterii i dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport, bo plener odbywa się również w Czechach. Walutą obowiązującą w Czechach jest korona czeska.
Poranki mogą być zimne i wietrzne. Należy zabrać ze sobą rękawiczki, czapkę i kurtkę, która ochroni od wiatru i ewentualnego deszczu. Koniecznie należy mieć ze sobą nieprzemakalne buty górskie powyżej kostki.

Zapisy bt. wanderlust@gmail. com
Z górskim Pozdrowieniem Karol Nienartowicz i Anna Bejm (Wanderlust)

W cenie:
-nocleg w pokojach turystycznych na Strzesze Akademickiej
-śniadania
-warsztaty fotograficzne plener/ wykłady
-opieka organizatorów i Przewodnika Górskiego Sudeckiego
-Wstępy do Karkonoskiego Parku Narodowego
-Ubezpieczenie NNW i podczas wędrówek po czeskiej stronie Karkonoszy NNW i KL

REGULAMIN WARSZTATÓW:
Uprzejmie proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem rezerwacji oraz samych Warsztatów. Jeśli nie odpowiada Państwu regulamin prosimy nie zapisywać się na wydarzenie.

Regulamin znajduje się pod adresem poniżej:

http://wycieczki-wanderlust. pl/regulamin-warsztatow/