MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

4 Żarowskie Biegi Strefowe

Niedziela, 22 września 2019
godz. 9:00
Żarów
Wstęp wolny

Po raz czwarty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotował w tym roku wiele nowinek.

Głównym sponsorem sportowego wydarzenie jest niezmiennie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" oraz projekt WSSE Aktywnie.

Z okazji osiemnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" już 22 września wszyscy miłośnicy będą mogli spróbować swoich sił.

Na najlepszych biegaczy na dystansie 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe.

W tegorocznej edycji powstało dużo nowych kategorii. Po raz pierwszy w historii biegu osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach sklasyfikowani zostaną w "Żarowskiej piętnastce".

Dodatkowo w biegu głównym na dystansie 10 km zobaczymy na trasie małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park" wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km.

Start zaplanowano przy ul. Armii Krajowej. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W ubiegłorocznych zawodach na dystansie głównym 10 km zwyciężył Marokańczyk Elasri Abderrahim z czasem 00:32, 10. W kategorii pań najlepsza okazała się Krystyna Kolomiets z Ukrainy (00:39, 20). Rekord trasy należy do Mateusza Demczyszaka, który na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund.

Zapisy na portalu www. datasport. pl
5km - https://online. datasport. pl/zapisy/portal/zawody. php?zawody=4923
10km - https://online. datasport. pl/zapisy/portal/zawody. php?zawody=4922