MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

„Impresje basowe” w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 czerwca 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Basowe trio w składzie Weronika Cekiera, Ilona Turowska i Roman Kołodziej pokazało wczoraj w Osiedlowym Domu Kultury, jak różnorodną muzykę można wydobyć z czterech strun. Na koncercie pod tytułem „Impresje basowe” gitarzyści zaprezentowali interpretację utworów wielu znanych muzyków, a także własne aranżacje.

Kobiety grające na basie to rzadkość, jednak znalazły się dwie miłośniczki tego instrumentu, które pod wyszkolonym okiem swojego nauczyciela Romana Kołodzieja szlifują warsztat muzyczny. Dziewczyny pokazały, że gra na basie może być fascynującą wirtuozerią.

- Gry na gitarze basowej uczymy się już od około dwóch lat i postanowiłyśmy zaprezentować swoje umiejętności na koncercie. Chciałybyśmy w przyszłości grać w profesjonalnych zespołach. Gitara klasyczna, czy elektryczna stała się już bardzo powszechna, natomiast mało osób potrafi grać na basie, a jeszcze mniej dziewczyn interesuje się tego rodzaju instrumentem. Trzeba dużo ćwiczyć różne techniki i utrzymywać rytm – powiedziały Weronika Cekiera i Ilona Turowska, 18-letnie basistki.

Podczas występu można było usłyszeć aranżację w wykonaniu Romana Kołodzieja oraz „Blast” Marcusa Millera, „Twoje 4 strony” Wojtka Pilichowskiego i „Fragile” Stinga.

- Uważam, że gitara basowa była przez wiele lat instrumentem niedocenianym, a w przeciągu ostatnich dziesięciu lat stała się instrumentem solowym. Coraz więcej dziewczyn zaczyna grać na gitarze basowej. Basistki, które uczę w dwa lata zdążyły opanować już trzy techniki gry na tym instrumencie. Obie posiadają wspaniały zmysł muzyczny i wkładają w grę nie tylko serce, ale także duszę - powiedział Roman Kołodziej, nauczyciel muzyki i artysta jazzowy z Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia na trasach rowerowych

Wandale kontra naukowcy

Wyczekiwana premiera w ZTA

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~K.L 14-06-2011 9:32
Gratuluję ;)
~Ja 14-06-2011 13:25
Usuńcie to zdjęcie... :O
~ 14-06-2011 13:54
brawa dla Romana Kołodzieja ! tak trzymaj dawny kolego:)
~FUN 14-06-2011 21:52
Fajnie. A co się stało z Krokami ? Maciek co z Tobą ?
~fan 14-06-2011 22:55
Gratulacje Ilona - jesteś świetna!
~Ilona 15-06-2011 21:09
Dziękuję. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Kursy zawodowe za kratami

Poświęcili kapliczkę

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
697
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%