MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Iluminator naczyniowy dla Centrum w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 14 maja 2017, 5:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 maja 2017, 6:45
Autor: CMK
Fot. Użyczone/CMK
Fundacja Mam serce na prośbę Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą kupiła dla Oddziału I Pulmonologii Dziecięcej w Centrum Medycznym Karpacz iluminator naczyniowy AccuVein AV400, będący nowym i innowacyjnym rozwiązaniem medycznym na polskim rynku. Oficjalne przekazanie sprzętu odbędzie się w 16 maja na Oddziale I Pulmonologii Dziecięcej w Centrum Medycznym Karpacz.

Iluminator żył to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie medyczne, umożliwiające łatwe zlokalizowanie żył powierzchniowych. Dzięki niemu możliwe będzie ograniczenie bólu, którego doświadczają dzieci, szczególnie chore ma mukowiscydozę. Skaner żył poprzez prześwietlanie przy użyciu światła podczerwonego i lasera powoduje wyświetlanie żył na powierzchni skóry oraz umożliwia ich precyzyjne zlokalizowanie przed wkłuciem.

W przypadku małych pacjentów, którzy wymagają częstego leczenia dożylnego oraz posiadają kruche żyły spowodowane nieustannymi wkłuciami, częstymi zrostami oraz samą chorobą takie rozwiązanie okazuje się bezcenne!

Centrum Medyczne Karpacz jest wiodącym ośrodkiem na Dolnym Śląsku w zakresie leczenia schorzeń pulmonologicznych i alergologicznych oraz jedynym w tej części Polski zajmującym się kompleksowym leczeniem mukowiscydozy. Specjalny zespół terapeutyczny ds. mukowiscydozy pod przewodnictwem doktor Ewy Pomarańskiej zajmuje się pacjentami z terenu całej Polski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dojrzały KSON z ambsadorami

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Gala Senioraliów

Promesy dla strażaków z powiatu  

Od jutra kolejny Lidl w Jeleniej Górze

Awaria tablic na przystankach MZK

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%