MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ilu chętnych do wymiany pieców w Podgórzynie?

Wiadomości: Podgórzyn
Środa, 15 listopada 2017, 6:23
Autor: WAC
Wzorem innych miast i gmin w regionie, samorząd Podgórzyna przymierza się do wprowadzenia dopłat dla mieszkańców zainteresowanych wymianą pieców na bardziej ekologiczne.

Wstępem do tego przedsięwzięcia jest ankieta, która będzie dostępna w siedzibie urzędu gminy, na jego stronie internetowej oraz rozprowadzana przez sołtysów. Za jej pomocą samorządowcy chcą dowiedzieć się jak duża będzie skala zainteresowania uzyskaniem dopłaty do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

- W założeniu chcemy pomóc, zwłaszcza osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać samodzielnie na poniesienie kosztów wymiany pieca – mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. - Dlatego chcemy sprawdzić z jakim obciążeniem dla budżetu będzie się wiązało wprowadzenie dopłat. Sądząc po sporej liczbie telefonów i zapytań od mieszkańców można się spodziewać wielu wniosków o dofinansowanie - wyjaśnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

GIS Day w szkole

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 15-11-2017 9:20
Urzędnicy jakoś nie informują że w razie wymiany pieca na gazowy wiąże się z likwidacją np. kominka
~dziki kraj 15-11-2017 10:17
Niech zgadnę,jeden chętny;)W tym biednym i zacofanym kraju palenie kopciuchami będzie modne jeszcze przez minimum 100lat.To już tradycja taka sama jak skarpety do sandałów,parawan na plaży,czy wąsiska pod nosem.
~jan 15-11-2017 10:18
Jaką alternatywę proponuje samorząd w miejscowościach gdzie nie ma gazu ( wyżej położne nie posiadają całkowicie) i ogrzewanie realizują piece kaflowe?
~ 10-03-2018 11:12
Ciekawa wypowiedz wojta tyle ze nieprawdziwa w urzędzie gminy w podgorzynie nie udziela się żadnych informacji na temat dofinansowania do wymiany pieca
~mieszkanka 15-05-2018 14:07
Potwierdzam informacje wcześniej wpisane .... w urzędzie gminy w Podgórzynie nikt nie jest w stanie udzielić żadnych informacji na w/w temat.
~ 26-09-2018 19:14
Potwierdzam w Gminie Podgorzyn nikt nic nie wie na tamet dofinansowania. Wszystkie Gminy woj dolnoślaskiego posiadają srodki z unii na dofinansowanie do ogrzewania ekologicznego, ostatnio ukazał się art na jelonce dot. Gminy Piechowice i Mysłakowice. Chcialem zapytać czym Gmina Podgorzyn rózni sie od wskazanych. Z tego co sie orientuję to pieniadze na ten cel są z Uni
~ 11-03-2019 20:45
Z tego co sie orientuje to wlasnie Gmina Podgorzyn jest jedyną w wojewodztwie dolnoslaskim gdzie nie ma dofinansowania do wymiany piecow na ekologiczne, sa na to srodki z Unii lecz nikt w Gminie nie potrafi ich pozyskac, chyba swiadczy to o osobach za to odpowiedzialnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na stadionie już jasno

Stoi kolej na Kopę

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%