MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Ilona Antoniszyn–Klik o oświacie, ekonomii i…Januszu Korwin–Mikke

Wiadomości: Region
Środa, 21 maja 2014, 8:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 maja 2014, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
We wtorek (20. maja) na zaproszenie Artura Janasa naszą kotlinę odwiedziła podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Ilona Antoniszyn–Klik, która kandyduje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Parlamentu Europejskiego.

Ilona Antoniszyn-Klik w Ministerstwie Gospodarki odpowiada za promocję Polski za granicą, za inwestycje w Polsce i polskie inwestycje zagraniczne, a także za środki unijne i krajowe w celu tworzenia miejsc pracy i budowy potencjału innowacyjnego w sprawach przedsiębiorczych i środowiskowych.

Ostatnie dni kampanii do PE kandydatka nr 10 na liście PSL spędza równie aktywnie jak w poprzednich tygodniach, spotykając się w terenie z działaczami, sympatykami, a przede wszystkim mieszkańcami - wsłuchuje się w ich problemy. Nie obiecuje "gruszek na wierzbie", ale wykazuje zainteresowanie, chęć pomocy i powrót do tematów po wyborach.

Na spotkaniach w Jeleniej Górze i Łomnicy wiceminister gospodarki mówiła m.in. o szkolnictwie zawodowym. - Do tej pory jedynie Ministerstwo Edukacji walczyło z tym tematem, czasami Ministerstwo Pracy włączało się. Okazuje się, że w szkolnictwie zawodowym najważniejszy jest przedsiębiorca. Jak nie ma przedsiębiorcy to nie ma tego, który będzie tworzył te miejsca pracy. Na przykładzie innych krajów okazuje się, że najważniejsze jest przyciągnięcie przedsiębiorców do tego systemu i to może zrobić tylko Ministerstwo Gospodarki. Mamy naturalny kontakt z przedsiębiorcami i udało się wypracować taki projekt, który będzie miał na celu przybliżenie pracodawców, by mieli możliwość zaoferowania perspektywy pracy uczniom pierwszej klasy, którzy w czasie szkoły będą odbywać u nich praktyki.

Poruszono też temat specjalnych stref ekonomicznych, które mają otworzyć się na średnie i małe przedsiębiorstwa. - To bardzo ważne przekierowanie uwagi rządu. Przy negocjacji przedłużenia stref ekonomicznych padły bardzo poważne zarzuty, że ten instrument (strefy ekonomiczne) jest używany tylko, żeby pomagać dużym zagranicznym firmom. Zostało nałożone na nas zobowiązanie, które bardzo popieramy, że strefy ekonomiczne muszą się otworzyć na małych i średnich przedsiębiorców. Nie jest to takie proste, ponieważ wejście do strefy wymaga wielu formalności, a więc strefy z jednej strony muszą zacząć bardziej pomagać, a z drugiej tworzyć infrastrukturę, która będzie pomagała małym przedsiębiorcom wchodzić do tych stref. Dlatego m.in. pokłosiem tych decyzji jest budowa czterech hal dla małych i średnich przedsiębiorstw na terenie strefy wałbrzyskiej i będziemy inne strefy zachęcać do tego, żeby przedsiębiorca już tylko wchodził bezpośrednio, a nie musiał ponosić poważnych kosztów kupowania ziemi - mali mają z tym kłopot.

Ilona Antoniszyn-Klik od trzech lat pracuje w Ministerstwie Gospodarki. Czym może się pochwalić? - Moim obowiązkiem jest negocjowanie wielu decyzji inwestycyjnych przedsiębiorców zagranicznych, m.in. negocjowałam kontrakt z Volkswagenem, który wejdzie do Polski z ogromną fabryką. Moimi projektami są też "Go Africa" i "Go China" - trafiło to na bardzo pozytywny odzew w KPRM, premier Tusk jest twarzą otwarcia na Afrykę. Zarządzam też promocyjnymi programami branżowymi, to ogromny projekt na 350 mln zł. Branże mają określone działania, które mają wykonać w ciągu trzech lat, by pokazać się za granicą.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki zdecydowała się na start w wyborach do Europarlamentu, bo: - Do Unii nie mogą iść ludzie przypadkowi, bo tracimy niesamowite szanse, stajemy się tłem dla działania innych. Proszę wszystkich wyborców, nie muszą na mnie głosować, ale niech nie głosują na wariatów, bo potem mamy to co mamy. Mamy złą politykę, mamy stracone szanse, ludzie się z nas śmieją. Każdy poważny reprezentant w UE powoduje potencjalnie pieniądze, które przyjdą do danej gminy oraz większe uznanie dla Polski na arenie międzynarodowej. Można wiele zrobić dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, dla odbudowania przemysłu w Europie. Sądzę, że mocne skupienie Unii np. na szkolnictwie zawodowym mogłoby wyeliminować bezrobocie młodych. Polska własnymi siłami tego nie zrobi, z Unią to zrobi!

Jak pani wiceminister ocenia rosnące poparcie dla eurosceptyków? - Powinniśmy ich słuchać. Okazuje się, że oni mają dużo racji, ale problemem nie są eurosceptycy, tylko osoby, które używają tych wyborów do tego, żeby zwiększyć swoją popularność, a nie żeby załatwiać sprawy dla Polski.

- Ma pani na myśli Janusza Korwin-Mikkego? – padło pytanie. - Tak. Korwin-Mikke jest osobą, która w polityce powinna już dawno minąć. Sądzę, że pan Korwin-Mikke jest wyjątkowo okropną osobowością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Wyniki wyborów na prezydenta RP w gminie Mirsk

Komentarze (72) Dodaj komentarz

~ad 21-05-2014 9:32
z Psl najbardziej kompetentna jest p.Fedak była ministra,doprowadziła do 1mld strat skarbu państwa,ale co tam na uni zna się najlepiej
~oko 21-05-2014 11:21
wont ...............................
~sed 21-05-2014 12:25
Ta baba biedę odczuwa w ministerstwie,że w europosły musi iść?
~ 21-05-2014 13:38
Won
~brawo Ilona 21-05-2014 13:49
Bardzo wykształcona i mądra kobieta - myśli o gospodarce Polski, kształceniu młodzieży, czuje problem ludzi biednych - jej nie są potrzebne laury, a uczciwe działanie i rzetelne działanie ludzi i nie jest to żaden obcy spadochroniarz znikąd tylko związana z Dolnym Śląskiem.
~100% 21-05-2014 13:54
W 100% popieram Panią jest Pani osobą odpowiednią na europosła, rzetelna,ambitna, z wysoką kulturą osobistą, znającą języki obce - mam duże uznanie dla Pani pracy BRAWO.
~ja 21-05-2014 13:57
popieram Panią więcej takich młodych ambitnych, moja cała rodzina jest tylko za
~ludowcy.info 21-05-2014 14:13
Takie osoby jak Ilona Antoniszyn-Klik to nowa jakość polskiej polityki. Kobieta solidnie wykształcona; po dyplomatycznych studiach w Wiedniu, otacza sie ludźmi pełnymi zapału, ludźmi którzy chcą coś robić. Więcej jest tam działań społecznych niż polityki. Przykład ? Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Dolnego Śląska. Specjalne Strefy Ekonomiczne to zasługa Ministerstwa Gospodarki a także osobistego zaangażowania wiceminister Antoniszyn-Klik. Na jej spotkaniach bardziej gospodarczych i społecznych niż politycznych jest bardzo konkretnie ale też bardzo sympatycznie. A że PSL ? Akurat jeśli chodzi w wybory europejskie chłopska partia nie jest najgorszym wyborem
~ja też za 21-05-2014 14:14
Super kobieta wykształcona i rozumiejąca sprawy ludzi i gospodarki
~Anna1 21-05-2014 14:34
Właściwa osoba na odpowiednim miejscu.
~ok 21-05-2014 14:52
ładna, równe białe zęby, może być!
~KobietyGłos 21-05-2014 16:07
Pójdę i zagłosuję na krowina Mikke- chociaż jestem kobietą. kto słucha jego całych wypowiedzi ten wie dlaczego. media manipulują wycinkami jego wypowiedzi i chcą go zniszczyć. mam dość betonu 25 letniego i oszustów, zwłaszcza tych siedmioletnich. Korwin mówi kiepskie rzeczy np o nas o babkach ale liczy się gospodarka i ekonomia oraz łatwość /prostota prawa, i niemarnotrawienie pieniędzy na urzędników, przywileje, "grupy wybrańców narodu" Zus‘y, Krus-y itp bzdety. chce decydować co sobie zrobię z moja kasą. widzę już spójny atak i zwarcie przymierzy wszystkich partii które od 25 lat zamieniają się tylko stołkami i nazwami...dlatego zamanifestuję mój pogląd. Dzisiaj olejarka smarowała w tvn24 powiedział "Korwin może zaszkodzić nam" i dobrze to ujął- nie polakom ale nam! czyli układowi z magd
~WystDość 21-05-2014 16:16
Tylko nie PSL oni znaja sie tylko na ...., gospodarkaPO i PSL.
~nauczyciel 21-05-2014 16:38
Pani Minister cieszę się, że ja i moja rodzina może na panią głosować i na pani propozycję rozwoju szkolnictwa zawodowego - ludzie i młodzież tego potrzebuje.
~kibic 21-05-2014 18:01
Historyczne spotkanie w Łomnicy. Tego jeszcze nie było od czasów Książąt Pruskich. Sympatyczna P.Wiceminister wszechstronnie wyksztacona, b.młoda doskonale znająca problemy wsi jak młodzieży nie dała się sprowokować kampanii wyborczej, tak jak spodziewali się Pisiory. Szkoda tylko, że olewająco potraktowali to Wójt i oficiele Urzędu Gminy Myłakowice.Równie olewająco potraktowali spotkanie tzw.Radni sołectwa Łomnica. Będziemy pamiętać o Was przy urnach w czasie wyborów. Pozdawiam serdecznie organizatorów Tego spotkania.
~Bezdomny 21-05-2014 18:05
A ja mam dziury w zebach dzięki rządom PSL i PO.Janas od kiedy z ciebie taki polityk?
~Go Kotlina 21-05-2014 18:44
Czy mieszkańcy Kotliny bardziej przypominają Murzynów czy Chińczyków
~ff 21-05-2014 19:02
1-go kwietnia w tygodniku pewnym była informacja ze Korwin-Mikke będzie kandydował na prezydenta Jeleniej Góry...czy to był psikus na pryma-aprylis, czy też nie? nie byłem w Jeleniej od kwietnia i stad tez moje pytanie
~XYZ 21-05-2014 19:42
Super ,wiecej nam trzeba takich rozsadnych ludzi ,ktorzy mysla o spoleczenstwie ,a nie wlasnych interesach. Artur gratulacje !!
~ 21-05-2014 20:35
Co to za stwór ,czy ma hektary do odrobienia?.Przeciez to nie wygląda na rolniczke. Kogo i co chce załatwic.
~do bezdomneg 21-05-2014 21:36
A gdzie byłeś jak w szkołach pielęgniarki ciągneły za uszy brudasów i leni dentystycznych, gdzie byliście jak było lakowanie ? Jeżeli masz kilka dziurek to nie problem już wkrótce będziesz miał tylko jedną bez leczenia !A Janas będzie z piękną Ministrer przyciągał rzesze sympatyków tej opcji. Brawo Artur !
~Paulina. 21-05-2014 21:43
Oby więcej takich osób. Widać nowy młody PSL, super. Pozdrawiam forumowiczów :-)
~lubię 21-05-2014 21:43
Będzie porażka i wstyd
~Mike 21-05-2014 21:46
Antoniszyn Klik to lawiran przy Pawlaku a teraz Piechocińskim. Jest to grupa krętaczy z PSL. Oby tylko nie dostała się do koryta. Ci z PSl tylko myslą jak się nachapać i są nieszczęściem Polskich Rolników.
~politic obserwer 21-05-2014 21:48
Do Głosu Kobiecego : Robienie z Korwina-Mikke męża opatrznościowego trąci farsą. Mamy w tym konkretnym przypadku do czynienia z absolutnym miernotą, ekstremalnym zerem bezwzględnym – niemającym nic konstruktywnego do powiedzenia. Zburzyć potrafi każdy, to nie jest coś nadzwyczajnego – destrukcja? Wystarczy opluć flagę, powiedzieć, że dany symbol jest zły, to samo zło, szatan, ewentualnie euro-kołchoz, użyć dowolnej retoryki, która trzyma się, chociaż odrobinę kupy i można krytykować do woli ile się chce, w nieskończoność. Zawsze uzbiera się jakiś próg niezadowolonych, Nie podlega żadnej wątpliwości, że możemy wybrać we wszystkich wyborach partię idioty i i...la, który kpi z osób niepełnosprawnych, a jedną z instytucji europejskich ma za „burdel”.
~politic obse 21-05-2014 21:50
Naprawdę szanowni państwo – możemy, jako wolne społeczeństwo wybrać takiego człowieka, macie decyzję przed sobą. Sami zdecydujecie – idziemy w ekstrema, jakże barwne i POZORNIE OFERUJĄCE „COŚ NOWEGO”, czy też pogodzimy się z tym, że rządzą nami miernoty i nieudacznicy, ale przynajmniej nie ośmieszą Polski na forum międzynarodowym, destrukcyjnymi pomysłami.Uwaga – nie podlega wątpliwości, że Unia Europejska ma szereg wad. Głupoty unijne można wymieniać całymi godzinami, nie trzeba wiele – wystarczy poczytać sprawozdania z debat w Parlamencie Europejskim, to w jaki sposób i o co czasami ci ludzie tam się spierają po prostu odsyła człowieka na popularny portal funeralny – lepiej oglądać trumny… Są ciekawsze, mają więcej życia w sobie! Jednakże jak do tej pory nikt nie mówił o LIKWIDACJI Uni
~politic obse 21-05-2014 21:51
Nie głosując w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ewentualnie głosując na i...li lub idiotów (dawne terminy medyczne), którzy być może nie do końca rozumieją, co krytykują i na co plują, a już NA PEWNO NIE PRZEDSTAWIAJĄ ALTERNATYWY – sami skracamy sobie czas, w którym możemy mieć święty spokój, wyłączyć telewizor i być pewnym, że wszystko złe, co się stanie, to najwyżej jeden polityk nazwie drugiego „szpiegiem z krainy deszczowców”, a tamten drugi oczywiście wygłosi pean jak niekompetentny jest pierwszy. Chodzi o to, że ci politycy, których znamy – są w swojej nieudolności i nieskuteczności OBLICZALNI, A PRZEZ TO BEZPIECZNI. Być może trudno to uznać za atut, ale to zawsze jakaś pozytywna strona.
~poltic obser 21-05-2014 21:53
Proszę zwrócić uwagę na okoliczność, że popsuć już bardziej – przy trzymaniu się tego paradygmatu, który wyznacza Unia, w Polsce się za bardzo nie da! Dlatego może głosujmy na ludzi przewidywalnych, nawet takich, którzy mają realne osiągnięcia i rzeczywiście coś udało się im dla kraju zrobić, nawet z tak trudnym partnerem u boku, jakim jest pan Donald Tusk. Tak proszę państwa, na dzień dzisiejszy – wedle wszelkich rachub – tylko Polskie Stronnictwo Ludowe i to nie z jakichś tam sympatii, ale po prostu z poczucia pragmatyzmu. Jeżeli ktoś znajdzie rozsądniejszych polityków niż panowie Piechociński i Pawlak oraz inni, bez względu na to jak się nie lubią – to proszę niech przekona nas do głosowania.
~politic obse 21-05-2014 21:55
Jednakże, w czasach niepewnych trzeba trzymać się ludzi przewidywalnych, a w przypadku PSL mamy jeszcze ten atut, że to są dzisiaj chyba jedyni autentyczni i rozsądni ludzie, którzy nie muszą niczego i nikogo udawać, jak również nie muszą mówić skąd przychodzą i dokąd zmierzają… Jest oczywiste, że mają też czarne owce, ale gdzie ich dzisiaj nie ma? Głos oddany na PSL da nam więcej czasu, nawet jeżeli panowie spod znaku koniczynki „szału nie zrobią”, to raczej nie mają manii destrukcyjnej. A zielone jest zdrowe
~do Mike 21-05-2014 21:56
A ty skąd jesteś nieszczęśliwy człowieku, tej kobiecie nawet do pięt nie dorastasz - zanim drugi raz coś napiszesz to poczytaj i pooglądaj telewizję kto reprezentuje Polskę w europie i na świecie.
~xfaktor 21-05-2014 22:13
Super spotkanie. Mucha nie siada. Tacy ludzie powinni reprezentować ten kraj w Unii. Uroda, wiedza, kompetencje to atuty -asy w rękawie Tej Wiceminister. Jej temperament, program rozwoju przedsiębiorczości walkę z bezrobociem,kształceniem młodzieży,wyprzedza myślenie rządzących"grzybków " o jedną epokę . Ps. Szkoda tylko, że na takim spotkaniu zabrakło radnych sołectwa Łomnica,jak i administratorów Gminy Mysłakowice. Brawa dla Artura Janasa i Sławka Gąsiorowskiego za realizację wspaniałego pomysłu.
~do bezdomneg 21-05-2014 22:19
A gdzie byłeś jak w szkołach pielęgniarki ciągneły za uszy brudasów i leni dentystycznych, gdzie byliście jak było lakowanie ? Jeżeli masz kilka dziurek to nie problem już wkrótce będziesz miał tylko jedną bez leczenia !A Janas będzie z piękną Ministrer przyciągał rzesze sympatyków tej opcji. Brawo Artur !
~lubię 21-05-2014 23:04
Wszyscy mówią, że jesteś jak Artur Janas i będzie poważanie i wynik wyborcze jak on. Bo kto się z kim zadaje, ten się takim staje. A na zdjęciach jeleniogórzanie widzą i wiedzą z kim się Pani Minister zadaje.
~Korozja 21-05-2014 23:10
Janusz Korwin Mikke nie jest przeciwnikiem kobiet jako liberał nie zabrania nic nikomu ! Jego drażliwe niekiedy wypowiedzi są wycinane z kontekstu czy też są jego bardzo osobistymi poglądami ,których nie przedkłada na całościowe działanie KNP. KNP to nie tylko Korwin to cała rzesza młodych ludzi Kobiet i mężczyzn chcących ograniczyć biurokrację i absurd niewoli w jakiej się znajdują obywatele przez rządy biurokratów i pasożytów jednocześnie. KNP ma nowych liderów jednakże ma i szacunek do swoich autorytetów ludzi , którzy konsekwentnie nie sprzedali się etatyzmowi przez szereg lat jak Korwin Mikke . prawda jest taka ,ze większość ludzi nie zna się na polityce i nie chce się znać jednakże chcą móc pracować i zarabiać pieniądze wiec prawo wyborcze nie jest im do końca potrzebne.
~He? 21-05-2014 23:13
A kto to jest Artur Janas?
~bela 21-05-2014 23:16
Super spotkanie, kobieta wie o czym mówi i bardzo zaangażowana w to żeby jej działania przynosiły konkretne rezultaty. A przy tym bardzo sympatyczna i przystępna! Oby więcej takich ludzi w polityce!
~Korozja 21-05-2014 23:18
ak pokazuje praktyka demokracja nie sprawdza się , wielu nie idzie do wyborów za to chodzi tzw. płatny elektorat czyli wszyscy , którzy są przy korycie i co w zasadzie można z tym zrobić ? To i wiele absurdów towarzyszy tzw. demokracji , demokracja , która nie jest demokracja bezpośrednia nie bardzo ma sens gdyż można ja ustawiać w taki sposób aby zawsze wygrywać mając w rekach władzę , sponsorowanie partii z budżetu , 5 % progi wyborcze itd. wszystko to sprzyja naduszeniom i chroni koryto.
~Korozja 21-05-2014 23:21
Ktoś napisał człowiek , który nienawidzi niepełnosprawnych . JKM założył i wspiera fundacje pomocy niepełnosprawnym . Jego wypowiedzi odnośnie olimpiady miały zupełnie inny charakter. Korwin powiedział ,ze żenującym jest przyglądać się kutnią wśród niepełnosprawnych kto lepiej czy gorzej coś wykonał ze względu na swoje kalectwo chodziło o np. posiadanie ręki za łokieć czy tez obciętej przy ramieniu i jak w takim wypadku rozsądzać kto jaki ma mieć wynik ? Czy nogi do kolan bardziej pomagają czy przeszkadzają itd. Janusz Korwin Mekki jednakże nie przekreśla niepełnosprawnych w jednym w walkach umysłowych twierdząc ,ze tu są równi z pełnosprawnymi fizycznie ludźmi i jego fundacja wspiera tego typu rozwój i zawody .
~BTW 21-05-2014 23:25
Korwin Mikke nie ma wokół siebie pijarowców od reklamy i poprawności politycznej i nie jest gładkolicy aby się każdemu podobać czyli nijaki jak reszta polityków , Korwin nie kłamie nie mydli oczu . Mówi : Nic Wam nie damy ale tez nic nie zabierzemy !
~BTW 21-05-2014 23:29
W czym jest obeznana ta Pani ? w serfowaniu po urzedniczych przepisach aby móc pomagać blizszym i dalszym znajomym królika ? Jeżeli jest miła to pamietajmy ,że obecnie kazdy urzedas ma byc miły bo w przeciwnym razie wyleci z pracy . Nawet aroganckie urzedniczki z Posredniaków sa obecnie miłe i łagodne jak baranki.
~Korozja 21-05-2014 23:34
Chciała bym wiedzieć co takiego niedopuszczalnego jest w moim komentarzu objaśniającym ,ze JKM lubi niepełnosprawnych i ich wspiera wbrew powszechnej , obiegowej opinii stworzonej przez media . Przedstawiam dowody i proszę nie publikuje się tego dlaczego?
~KRECIK 21-05-2014 23:35
super wykształcona kobieta, na pewno będzie potrafiła nas wyrolować bez mydła.
~korwinistka 21-05-2014 23:39
Ktoś napisał człowiek , który poniża niepełnosprawnych . JKM założył i wspiera fundacje pomocy niepełnosprawnym . Jego wypowiedzi odnośnie olimpiady miały zupełnie inny charakter. Korwin powiedział ,ze żenującym jest przyglądać się kutnią wśród niepełnosprawnych kto lepiej czy gorzej coś wykonał ze względu na swoje kalectwo chodziło o np. posiadanie ręki za łokieć czy tez obciętej przy ramieniu i jak w takim wypadku rozsądzać kto jaki ma mieć wynik ? Czy nogi do kolan bardziej pomagają czy przeszkadzają itd. Janusz Korwin Mekki jednakże nie przekreśla niepełnosprawnych w jednym w walkach umysłowych twierdząc ,ze tu są równi z pełnosprawnymi fizycznie ludźmi i jego fundacja wspiera tego typu rozwój i zawody
~Inna kobieta 21-05-2014 23:43
Ładna kobieta i co z tego jak myśli socjalistycznie czyli pootwiera kolejne furtki złodziejom i cwaniakom
~ 21-05-2014 23:48
Ja tam wolę zagłosować na Anię Zalewską z PiS
~do 23,13 22-05-2014 0:23
Artur to przecież emeryt -wojskowy
~Kora 22-05-2014 0:33
Janusz Korwin Mikke nigdy nie obrażał niepełnosprawnych. Wyraził jedynie swoje zdanie wobec zawodów gdzie licytują kto ma wygrać ze względu na 3 cm krótsza nogę czy rękę itp. Jest założycielem fundacji wspierającej rozwój niepełnosprawnych fizycznie . Powiedział ,że w jednym niepełnosprawni fizycznie są równi ze sprawnymi fizycznie ludźmi w intelekcie gdzie mogą współzawodniczyć.
~mieszkaniecc 22-05-2014 2:05
Wrocławskim słojom mówimy w Jeleniej Górze stanowcze NIE! Wystarczająco już nakradli.
~ 22-05-2014 2:36
A łapę z kieszeni to się, droga pani, wyjmuje, jak się przemawia do wyborców.
~Mike 22-05-2014 5:38
Antoniszyn Klik to stara cwaniara z PSL. Grupy członków największych afer w Polsce. Afery Taśmowe Serafina. Elewary czyli dymanie Rolników. Paniusia która jak są wybory to widzi ludzi. Największa ulubienica Pawlaka którego sprzedała a teraz siedzi przy Piechocińskim. PSL jest największym nieszczęściem Polski. Ta Pani w koalicji PSL i PO zafundowała narodowi pracę do 67 roku życia i służbę zdrowia w której nic nie można uzyskać!!!!!!!!!! PSL wond do lamusa
~Polak 22-05-2014 6:29
Znam osobiście wielu polityków tych ważniejszych i tych mniejszych - ale powiem wam jedno - jad jaki Polacy sami sobie tworzą jest nie do pojęcia - wstyd mi za tych wszystkich blogerów i komentatorów śmiesznych wypowiedzi, gdyby była tylko możliwość identyfikacji z imienia i nazwiska oraz fotografii osoby piszącej bzdury - NIGDY BY NIE BYŁO TULU WPISÓW - mieliście okazję jej to powiedzieć w twarz na spotkaniach i co I NIC !. No, ale my to potrafimy politykować przy wódzie lub jak jest do ubicia jakiś interes osobisty - MAŁO KIEDY PATRZYMY NA INTERES SPOŁECZNY I PUBLICZNY. Ilona Antoniszyn-Klik, osoba która należy do grona osób myśląca o rozwoju regionu i państwa i taki cel sobie stawia CEL w tych i innych wyborach.
~ 22-05-2014 7:13
Ci którzy ją znają na pewno na nią głosu nie oddają, a Ci którzy dostali etat lub inną formę motywacji są zobowiązani do głosowania i robienia jej kampanii.
~Jola 22-05-2014 7:44
Gdzie się podziewa słynny Roman Kuty ? Ikona jeleniogórskiego PSL-u ostatnio, go widziałam jak z Kazimierzem Klimkiem przemierza bruki miasta - dalej pracuje w WORD Jelenia Góra.
~Prawica 22-05-2014 9:03
Janusz Korwin Mikke jest jedynym rozsadnym czlowiekiem i na niego oddam glos ja , moja rodzina i znajomi. Polskie matolki od lat wodzone na pasku przez PO, PiS, PSL i SLD zwana dawniej PZPR niebawem znajda sie na politycznym smietniku czego im szczerze zycze.
~głos 22-05-2014 9:23
Super spotkania, super atmosfera Wielkie uznanie dla Pani Wiceminister osoba na którą na pewno warto zagłosować ja tak zrobię.
~socjopata 22-05-2014 10:21
Janusz Korwin Mikke nie jest rozsądnym człowiekiem ale jeśli wepchnie się do Parlamentu Europejskiego głosić w Brukseli i Strasburgu, że: "Unia Europejska jest współczesną formą komunizmu", "ewolucja tak ukształtowała kobiety, by miały mniejszą inteligencję", nie ma sensu pokazywać paraolimpiady w telewizji, bo "ludzie, by prawidłowo się rozwijać, powinni oglądać ludzi pięknych", "homosie zawsze byli, a geje to banda chamów importowanych z zagranicy", politycy to "banda złodziei". Nie należy posyłać dziecka do klasy integracyjnej, "bo zaraziłoby się kalectwem" (kwestia wypowiedziana do matki niepełnosprawnego dziecka przez Korwin-Mikkego w telewizji).
~socjopata 22-05-2014 10:24
Parlamentowi Europejskiemu to nie zaszkodzi, bo przemawiali tam więksi oryginałowie, co najwyżej może wywołać niesmak amo...lną bezwzględnością. To paradoks, że nową siłą na polskiej scenie jest stetryczały 72-letni polityk, który zaczynał karierę w latach siedemdziesiątych. Janusz Korwin-Mikke - filozof, brydżysta, szachista, "anarcholiberał" - cały czas marzy o dostaniu się na salony, które równocześnie tak krytykuje. W Sejmie był raz, w 1991 r., i zgłaszając słynną ustawę lustracyjną, wysadził w powietrze: rząd Jana Olszewskiego, parlament i siebie jako posła.
~socjopata 22-05-2014 10:27
Z badań powyborczych z 2010 i 2011 r. wynika, że na JKM głosować będą przede wszystkim ludzie młodzi - uczniowie, studenci. Gdyby wybory prezydenckie 2010 r. odbywały się w grupie wiekowej 18-24 lata, Korwin-Mikke wygrałby w I turze, mając ponad 50 proc. głosów. Dlatego psycholog społeczny Janusz Czapiński (UW) jest przekonany, że wynik wyborczy Nowej Prawicy będzie niższy niż sondażowy. Jest to bowiem grupa, która chętnie deklaruje przywiązanie do jakichś poglądów najczęściej skrajnych, antysystemowych. Tyle że zwykle nie idzie na wybory. Wyborca JKM to To często młody człowiek, korzystający z internetu jako źródła informacji, żyjący za pieniądze rodziców. Stąd bierze się skłonność do akceptacji radykalnej ideologii, konstrukcji myślowych, których nie trzeba weryfikować w normalnym życiu
~socjopata 22-05-2014 10:30
Druga grupa wyborców JKM to zdaniem Cześnika "sfrustrowany inteligent" - człowiek po studiach, oczytany, czasami drobny przedsiębiorca, który jednak nie może zrealizować swoich ambicji zawodowych. To często ludzie pozbawieni empatii, współczucia dla innych. Do nich trafia Korwin-Mikke. Jednym proponuje efektowną, radykalną ideologię, w której tłumaczy, że wszystkiemu jest winne państwo, biurokracja, podatki - to daje wytłumaczenie życiowych niepowodzeń.
~Jeleńzgor 22-05-2014 11:40
a ten cały Janas wielki były wojskowy to nie jest przypadkiem ten, który najpierw wyleciał od Prystroma potem od Jędraszki następnie Kuty go wywalił a teraz nawet Ławniczak ? To taki specjalista od wylatywania? Czyli co teraz Pani Minister albo go wywali czy PSL wywalą razem?
~Pytający 22-05-2014 11:48
Czy mnie oczy mylą czy a zdjęciach widzę Pana Romana Czarneckiego Okręgowego koordynatora stowarzyszenia OBURZENI na rejon Jeleniogórski? A to stowarzyszenie niema przypadkiem w sowim programie wyborczym działań przeciwnych i zwalczających PSL?
~Ludowiec 22-05-2014 11:55
Jestem głęboko zdziwiony, czy przypadkiem na tym spotkaniu jednym z gości nie jest Pani Łotarewicz z SLD? Czy to znaczy że PSL będzie wracał do czasów meldowania SLD o wszystkich swoich działaniach?? Ja już się boję
~boss 22-05-2014 11:58
Dobrze, że przywiozła pracowników Stref Ekonomicznych, bo frekwencja marna. Po kolejnych przegranych wyborach, najprawdopodobniej już jej nie zobaczymy w Jeleniej Górze.
~Lidia 22-05-2014 13:37
Kuty i Klimek spółka z Julinka. Pani Minister bardzo dobra inicjatywa - więcej takich spotkań, bo niektórzy mają nie pełną wiedzę kim pani jest i co pani robi dla tego regionu. Liczymy na dalsze wsparcie i inicjatywy gospodarcze. Artur robisz bardzo dobrą robotę i nie słuchaj tych klaunów.
~popieramy 22-05-2014 13:48
Ilona Antoniszyn Klik najlepszy kandydat do Parlamentu Europejskiego - głosujmy na nią lista nr 9 poz 10 - super kobieta myśląca o gospodarce i regionie.
~~DO popieram 22-05-2014 14:09
o jakim regionie myśli? jakie realne zasługi ma Pani Ilona co takiego zrobiła dla regionu jako wojewoda, co zrobiła jako wiceminister ona osobiście a nie ona dzięki zasługą Pana Piechocińskiego? Jakie ma plany dla regionu nie jako wicemister tylko jako euro posłanka? bo wybierać tylko dlatego że ktoś jest atrakcyjny niema sensu a z jej wypowiedzi nie wynika nic co chciała by zrobić w Brukseli tylko co zrobiła jako wiceminister
~ 22-05-2014 15:00
~Do boss~Rzeczywiście dobrze że przywiozła pracowników stref Ekonomicznych...przywiozła raptem jednego. Ale boss wkurzony bo nie zaproszony he he he A Panią wiceminister jeszcze nie raz zobaczymy w Jeleniej Górze.
~ulubieniec 22-05-2014 15:19
Już 25.05.2014r okaże się naga prawda, wszyscy zagłosujemy na Panią Minister - będzie Pani Europoseł, to jeszcze częściej będzie nas odwiedzała.
~ 23-05-2014 2:24
A co ta pani zrobiła dla naszego miasta? NIC! Niech spada do swojego Wrocławia, a nie żebra o głosy w miastach, w których nigdy poza wyborami nawet się nie pojawiła. Won do Wrocka ...!
~powodzenia 23-05-2014 10:10
Ciekawe na kogo zagłosuje Pani Minister?
~ 23-05-2014 11:47
jak do koryta to i ryj ładniejszy i uśmiech a po wyborach to tylko śmiech z tych naiwniaków co głosowali. Dużo komentarzy pozytywnych napisała osoba ze zdjęć, tylko z różnych komputerów całą firmę obleciał i znajomych i tak nieznający Ilony Antoniszyn–Klik mają błędne pojęcie o niej. Prawda panie Arturze
~Artur Janas 26-05-2014 14:40
Ilona Antoniszyn-Klik wśród kandydatów PSL w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim największe poparcie - dziękuję za pomoc tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku pani Minister Gospodarki - kobiety patrzącej w przyszłość i rozwój gospodarki, szkolnictwa zawodowego i wielu innych cennych inicjatyw dla społeczeństwa kraju i regionu - pozdrawiam malkontentów i rozrabiaków politycznych ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Jak głosowali wyborcy powiatu lwóweckiego?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%