IKS zaliczył debiut przed własną publicznością

Wiadomości: III-liga siatkarek
Niedziela, 15 grudnia 2013, 13:07
Aktualizacja: 13:15
IKS Jelenia Góra nie sprostał faworyzowanym akademiczkom z Wrocławia przegrywając w hali SP 10, 0:3.

Po wyjazdowej porażce z Gaudią Trzebnica 0:3, nasz zespół podejmował AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław. Dla podopiecznych Jerzego Sarny był to debiut przed własną publicznością. W secie otwierającym mecz jeleniogórzanki przegrały wyraźnie do 18, ale druga partia była prawdziwym pogromem. Akademiczki ze stolicy Dolnego Śląska rozbiły IKS 25:10 i przed trzecią partią tylko najwięksi optymiści mogliby marzyć o wyrównanej walce. Ku zdumieniu miejscowych fanów siatkówki gospodynie dzielnie walczyły o każdą piłkę. Rywalki o znacznie lepszych warunkach fizycznych przez dłuższy czas goniły wynik, IKS prowadził 13:11 i niemal do końca seta pozostawał w kontakcie z przeciwnikiem. Ostatecznie zwyciężyły przyjezdne 25:22 i w całym meczu 3:0, dzięki czemu umocniły się na prowadzeniu w tabeli Errea III-ligi.

- W końcu damska liga zawitała do Jeleniej Góry, miejmy nadzieję, że na dłuższy czas. Początki są trudne, ale z doświadczeniem będzie coraz lepiej. W pierwszej rundzie chcemy, żeby dziewczyny się ograły. W następnej rundzie chcemy ugrać przynajmniej seta - powiedział trener IKS-u, Jerzy Sarna.

IKS Jelenia Góra - AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław 0:3 (18:25, 10:25, 22:25)

MMKS Gaudia Trzebnica - UKS Tygrysy Strzelin 1:3 (16:25, 25:14, 21:25, 23:25)

Następne spotkanie jeleniogórzanki rozegrają 4. stycznia 2014 r. w hali SP 10 w Jeleniej Górze. Rywalkami IKS-u będą Tygrysy Strzelin.

Studium na początek

Wypadek przy baniakach

Spotkanie z historią

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~.. 15-12-2013 15:51
Dziewczyny pokazały, że nawet z tak doświadczonymi i wysokimi zawodniczkami są w stanie grać jak równy z rownym. Myślę,że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej. Powodzenia!
~kibic 15-12-2013 16:44
trzeci set był świetny. Mało brakowało...a to dopiero początki. Fajna drużyna, jeśli nie zabraknie im determinacji i chęci zabawy w sport, będziemy mieli powody do radości. Ja trzymam kciuki....pracujcie dziewczyny, a wyniki przyjdą.
~widz 45 16-12-2013 10:35
krytykuję nie przez złośliwość a po to aby wyciągnąć wnioski. Wynik taki jaki zaplanował zespół z Wrocławia.momenty gry naszych dziewcząt były ale tylko krótkie, na pewno należy poświecić dużo pracy na treningach rozgrywającej która ma dość duże braki techniczne, może należy popracować indywidualnie, dziewczyna w większości akcji nie pomagała swoim koleżankom w ataku a to jest jej podstawowe zadanie, i mam wrażenie siedząc z boku ze należy zwrócić uwagę na technikę odbicia piłki sposobem dolnym pozostałych co może znacząco wpłynąć na jakość przyjęcia zagrywki które tez nie było na najwyższym poziomie,poza tym braki fizyczne które było widać należy nadrabiać zaangażowaniem i myśleniem a tego trochę zabrakło w drugim secie i końcowych fazach pozostałych setów.fajnie ze jesteście dziękuje
~do widz 45 16-12-2013 12:44
Pokaż sam co umiesz... Wielu jest ekspertów a widowni a efekty ich działań ogomne, że jelonka to najlepsza w polsce jest. Szkoda gadać, powodzenia dziewczyny...jak to poprzednicy napisali jak dalej bedziecie się uczyć grać, na pewno będą efekty. Pozdrawiam :)
~7 16-12-2013 13:19
Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, fajnie, że widz45 przekazał swoje zdanie kulturalnie. :)
~widz_kolejny 16-12-2013 20:11
Zgadzam się z widzem 45, dodam jeszcze, że był duży problem z rozegraniem ataku, nawet po przyzwoitym przyjęciu. Ale też podkreślam, że pierwsze koty za płoty. Zespół jest młody co stwarza ogromne możliwości i będę wam kibicował! Więc niech się miłośnicy nie obrażają... A dziewczyny niech trenują, a będą efekty!
~Siatkarka 16-12-2013 23:59
zdj nr 8 - wygodnie Ci grać koleżanko z takimi długimi paznokciami? :O
~infojg 17-12-2013 0:16
Zgadzam się, wiele błędów ale czy wszyscy robili wszystko dobrze już na samym początku>Zgadzam się też z widzem 45, są braki w technice ale da się to nadrobić z czasem. Polecałbym aby widz45 skontaktował się z klubem dziewcząt, to może nawiąże współpracę w celu ich podszkolenia a to się przyda wszystkim.
~widzx 17-12-2013 15:57
Zgadzam się z przedmowcami, ale dziewczyny sa jeszcze mlode i widać,ze ambitne :) + moim zdaniem jedna z atakujących powinna dużo pracowac nad nakrywaniem pilki, bo wzrost jest ale jeszcze nie bardzo wykorzystany.trzymam kciuki i pozdrawiam! :)
~widz 45 18-12-2013 23:19
Nakryć to można łóżko kocem. A wracając do dziewczyn, miło że grają, przyjemnie jest popatrzeć na młode urocze dziewczyny grające w siatkówkę, mają one swojego trenera któremu nie chcę udzielać rad ani tym bardziej doradzać, sam wie najlepiej co jest dla tych dziewczyn najlepsze, bo z tego co wiem pracują już ze sobą jakiś okres czasu. A moje sugestie dotyczyły obserwacji tego konkretnego meczu, który został i tak zarejestrowany do analizy (mam taką nadzieję) przez trenera. Mam nadzieję że nikogo tym nie uraziłem.
~do widz45 19-12-2013 9:54
Ogromny szacunek. mało jest takich osób. :)