Zalogowanych: 21

III-liga siatkarek: IKS zaliczył debiut przed własną publicznością

Niedziela, 15 grudnia 2013, 13:07
Aktualizacja: 13:15
IKS Jelenia Góra nie sprostał faworyzowanym akademiczkom z Wrocławia przegrywając w hali SP 10, 0:3.

Po wyjazdowej porażce z Gaudią Trzebnica 0:3, nasz zespół podejmował AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław. Dla podopiecznych Jerzego Sarny był to debiut przed własną publicznością. W secie otwierającym mecz jeleniogórzanki przegrały wyraźnie do 18, ale druga partia była prawdziwym pogromem. Akademiczki ze stolicy Dolnego Śląska rozbiły IKS 25:10 i przed trzecią partią tylko najwięksi optymiści mogliby marzyć o wyrównanej walce. Ku zdumieniu miejscowych fanów siatkówki gospodynie dzielnie walczyły o każdą piłkę. Rywalki o znacznie lepszych warunkach fizycznych przez dłuższy czas goniły wynik, IKS prowadził 13:11 i niemal do końca seta pozostawał w kontakcie z przeciwnikiem. Ostatecznie zwyciężyły przyjezdne 25:22 i w całym meczu 3:0, dzięki czemu umocniły się na prowadzeniu w tabeli Errea III-ligi.

- W końcu damska liga zawitała do Jeleniej Góry, miejmy nadzieję, że na dłuższy czas. Początki są trudne, ale z doświadczeniem będzie coraz lepiej. W pierwszej rundzie chcemy, żeby dziewczyny się ograły. W następnej rundzie chcemy ugrać przynajmniej seta - powiedział trener IKS-u, Jerzy Sarna.

IKS Jelenia Góra - AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław 0:3 (18:25, 10:25, 22:25)

MMKS Gaudia Trzebnica - UKS Tygrysy Strzelin 1:3 (16:25, 25:14, 21:25, 23:25)

Następne spotkanie jeleniogórzanki rozegrają 4. stycznia 2014 r. w hali SP 10 w Jeleniej Górze. Rywalkami IKS-u będą Tygrysy Strzelin.